Aké pečivo kupovať ?

Príspevok v téme: Aké pečivo kupovať ?
chcemToZmenit

Ahojte, vďaka, že ste sem nakukli. V poslednom čase som dosť pribrala, cca 5-6 kg navyše, ktorých sa chcem zbaviť. Ale to je druhoradá vec. Prvoradé je to, že sa necítim dobre, často ma páli záha, občas cítim akoby nafukovanie a bolesť brucha, "ťažký" žalúdok. Lekár mi nezistil priamo žiadnu alergiu na lepok či inú, ale odporučil nejesť biele pečivo a nepoužívať bielu múku.

Aké pečivo teda kupovať? Počula som aj také, že keď si niekto namiesto bieleho chleba kúpi tmavý, to ešte nie je to dobré preňho.

Mám si hľadať celozrné produkty, či špaldovú múku? Kde ju zoženiem? Čo mám vlastne jesť? Zelenina tiež je ťažká na žalúdok, nafukuje..Neviem si predstaviť denne jesť len zeleninu s bielym mäsom či zeleninové šaláty alebo jogurty. Ovsené vločky mi nechutia :-( Všetky recepty čo pozriem sú dokola to isté. Šaláty zo zeleniny a ryba či hydina. Nemusím salámy, šunky, bôčiky, to nie, no netuším, ako mať pestrú, ale vyváženú a zdravú stravu, prípadne aký normálny jedálniček si zostaviť.

Dosť dôležité je u mňa aj to, že príprava týchto jedál si vyžaduje čas, ktorý ja nemám, v robote trávim cca 10-12 hodín, často nemám čas jesť, potom ma bolí hlava, je mi na vracanie. Ale tam nemám možnosť všetko nechať a robiť si papaníčko.

Poraďte, prosím, strašne by mi pomohlo, keby tu nejká osôbka v minulosti mala podobný problém a ako ho teda poriešila pri minime času na prípravu jedla.

Apokryft

Rovnako ako na(chudnutie) tak aj na pribratie sa dá použiť celozrná múka (alebo vločky)
Teraz to berme akože zdrava strava + kg dole.V domácej pekárni upečieš chlebík pečivo bude neporovnatelne vídatnejšie ale ked zješ kazdy den pecen tak to moc na chudnutie nebude.Na ranajky krajec v pohode zasýti plus uvolnovanie energie je postupné a tým pádom riziko priberania nehrozí.Zlepšenie trávenia,čistejšie črevá.Mnohonásobne vyšší podiel potebných látok od vit +kyselina listová ktorej mimochodom v bielej muke je žalostne málo a tak vznikajú ...............Na trhu je zopar vhodných produktov od špaldoveho pečiva cez slatinsky chlieb celozrnný po rôzne klamlive názvy ako napr chlieb celozrnny z dovodu pridania par zrniecok sezamu plus par rozplestenych ovs.vločiek.Pritom vsetko biela muka.Uz aj 50/50bi bolo fajn.Su aj celozrnne varené take tie ťazke chlebiky.Tie su vhodne.Tu treba ale poznamenat ze na travenie vyššie ho mnozstva vlakniny si organizmus musí zvyknúť.No lebo ludia zacnu jest viac zeleniny do toho ovocia plus celozrnne zalezitosti a po dvoch tyzdnoch nadúvania a tráviacich tazkosti ich to prestsne bavit.Cize postupne pomaly nie hned 8 paradajok tri krajce chleba hlavku salátu naraz.

Apokryft

Najskôr si treba ujasniť základné vlastnosti celozrnnej múky poprípade produktov.Ak sa jedna o 5-6 kg môžeš naozaj vylúčiť pečivo a chlieb a pri dodržiavaní zakl pravidiel, je to otazka pol roka a 5 kg ide dolu v pohode.Pokial chces ale zdravo sa stravovat a vizerat napr v 40 -tke dobre a byť zdrava tak je to najedno cely, román...

Duchovicova

V tom prípade si treba kupovať celozrnnú múku alebo špaldovú. A uvidíš ako sa tvoj žalúdok bude chovať

GOING

Na 80-90% sa snažím stravovať podľa krvnej skupiny. Mám A-čko to je vegetariánska krvná skupina.
Prospešné a neprospešné jedlá v prípade záujmu pre vás/vašu krvnú skupinu nájdete na internete.

Mne príprava jedla trvá 1 minútu. Všetko jem vločky žitné, ovsené, jačmené zaliate vodou. Varené kura z ryžou jem každý deň kvôli bielkovinám, ktoré by som s veg. stravy nepokryl: min.0,8-1g/1kg telesnej hmotnosti /deň.

Niekedy si cestoviny jačmenné, ražné a špaldové varím.

Strava nastavená podľa krvnej skupiny má vysokú straviteľnosť
a nezaťažuje trávenie.

chcemToZmenit

Nuž, neviem, neviem, ale ja som sem vložila tému pod názvom poraďte prosím..Viem, že tu už jedna taká je, ale zrovna aké pečivo jesť je dosť zavádzajúci názov , pretože to je len jedna z otázok. Ide mi aj o ten jedálniček všeobecne, aké jedlá okram pečiva, príprava, nejaké "nakopnutie", keď má niekto málo času na ich prípravu :-(
Ale ďakujem GOING