idealna hmotnost

Príspevok v téme: idealna hmotnost
alzbeta3016

ahojte mam 160 cm a 63 kil a doteraz som si myslela ze som v pohodee ale som si urobila na jednej stranke vypocet idealnej hmotnosti a tam mi vypocitali 51 kil a vraj mam ihned zmenit stravu lebo mam vysoku hmotnost ktora ohrozuje moje zdravie....a to mi doteraz nik nevravel ze som tucna iba otec mal dakedy pripomienky zeby som mala spevnit trocha postavu a taak...obvod pasa mam 75 cm a vraj do 80 cm je to v pohodee a vobec ani brucho nemam velke a mozem nosit obtiahnute tricka a rifle nosim velkost 36...co si myslite? mam schudnut tych 12 kil?? inak moj vek je 18 rokov

lucylucy

dobreuz - dere ti?? výška -115 a na to si kde preboha prišla?? .. bože, šak to by mne vychádzalo na váhu 48, čo už by bola riadna podvýživa .. okrem toho, zakladateľka témy napísala, že nosí veľkosť 36, čiže môže mať viac svalstva ako tuku .. moja známa meria 156 cm, váži 61 kg a je ako strúnka iba skrz svaly, čiže hlavne tu nevypisuj kraviny a nepodporuj anorektičku v jej výzore .. krisce, toto je logika dnešných báb

fantaghirooo

ja mám tiež 160 cm a vážim 44-45 kg...a pripadám si ako prasa...ale mám anorexiu už dlho a momentálne som vo svojom najtučnejšom období života a chce sa mi zo seba plakať lebo hoci sa to podľa tých čísel možno nezdá, ja som naozaj tučná ako prasa!!!

dobreuz

A vy taký ďalší znalec! Asi hej, obézny ľudia sa dožívajú najviac, no to sa musím rehotať, čím väčšia váha, tým horšia kondícia, tak asi ťažko. Inak len tak BTW treba brať do úvahy svalstvo - a ženy ho majú pomenej, čiže aj tá váha by mala byť rapídne menšia. A ešte by som chcel vedieť, že načo je tuk dobrý? Buď svalnatá postava alebo chudá postava, tuk je nežiadúci, každý fitness tréner to potvrdí, každý chce mať menej ako 10% tuku (tí čo cvičia a chcú naberať svaly bez tuku).

znalec

Vam pekne sibe! 160cm a 63kg je bmi 24.6. Teda sa jedna o normalnu hmotnost. Ak by aj mala vyssie BMI tak to este neznamena automaticky ze ma schudnut. Len to ukazuje ze je mozne ze by mala schudnut. To Bmi do 24 je aj tak podla starych studii, dnes sa ta idelana vaha pohybuje o nieco vyssie. Dokonca podla niektorych sa najviac dozivaju ludia s BMI 27.

dobreuz

Áno, 68 kg je málo, mám asi 2 kg podvýživu, ale kebyže mám 70 kg tak som v norme BMI, lenže váha mi kolíše podľa aktivity, keď som bol menej aktívny a viacej som jedol mal som aj 71,5 kg. Ale na maratónske vzdialenosti je najlepšie byť čo najľahší. Inak lianna má úplne dokonalú postavu - výška mínus 115, to je úplný ideál, ale nikoho nechcem urážať a označovať ho za obézneho, každý nech cvičí a je tak, aby bol spokojný sám so sebou.