idealna hmotnost

Príspevok v téme: idealna hmotnost
alzbeta3016

ahojte mam 160 cm a 63 kil a doteraz som si myslela ze som v pohodee ale som si urobila na jednej stranke vypocet idealnej hmotnosti a tam mi vypocitali 51 kil a vraj mam ihned zmenit stravu lebo mam vysoku hmotnost ktora ohrozuje moje zdravie....a to mi doteraz nik nevravel ze som tucna iba otec mal dakedy pripomienky zeby som mala spevnit trocha postavu a taak...obvod pasa mam 75 cm a vraj do 80 cm je to v pohodee a vobec ani brucho nemam velke a mozem nosit obtiahnute tricka a rifle nosim velkost 36...co si myslite? mam schudnut tych 12 kil?? inak moj vek je 18 rokov

dobreuz

Ja mám 2% tuku a inak 160 cm a 63 kg že je ok? No nepovedal by som, keď taký Ronaldo má 187 cm 83 kg a svaly vážia oveľa viac ako tuk... Ale akože nestarám sa... Keď ste spokojní s takou váhou, je to len vaša vec...

dix

dobreuz, len tak 2 veci na rozšírenie obzorov (keď už chceš radiť ženám o postave) - pod 10 % tuku môžu mať muži, ktorí sú vo vynikajúcej kondícii, fyziologické minimum tuku pre mužov je okolo 3 %, ale pre ženy toto neplatí! 10 % je úplne totálne minimum pre ženy, menštruácia sa však väčšine zastaví skôr, už okolo 14 % tuku (a teda nastávajú zdravotné problémy, osteoporóza atď). žena, ktorá cvičí, má krásnu vyšportovanú postavu pri cca 18 - 20 % tuku.
a druhá vec, priemerná výška žien na Slovensku je 166 cm, takže hovoriť o babách pod 165 cm, že sú liliputánky, je akurát tak na smiech :D

pre zakladateľku témy: ak si so sebou spokojná, tak chudnúť nemusíš, máš BMI v norme. určite ti však prospeje pravidelné cvičenie, také, ktoré ťa bude baviť. zlepší sa ti kondička, možno dačo aj schudneš, ale hlavne sa budeš cítiť lepšie, zdravšie, silnejšie. je to pocit na nezaplatenie

Lianna123

alzbeta
Tou " "dievčinou" ktorá tu písala že má 171cm a 56 kg" si zrejme myslela mňa, lenže ja som už 38-ročná pani, a žiadna "dievčina" !!!

lauren 00

dobreuz ja mam 158 centimetrov a 60 kil a chcem schudnut...v minulosti som mala 48 kil a som bola spokojna..lenze to je vyska -110...podla teba by som mala mat 43 kil :D tolko som mala ako 13rocna :D

dobreuz

Keď neberiete svalstvo tak môžte mať kľudne aj výška - 105, poprípade až 102, ale bez svalov je tých 115 ideál, veľmi som nebral do úvahy liliputánky pod 165 cm.
Tuk je nanič, to že vážite viac to vám silu nedá, iba svaly robia silu, nie tuk! Inak vážim 68 kg a netrčia mi kosti si predstavte a nepodporujem žiadne anorektické reči, sám denne zjem aj 2kg potravy, len tak pre ujasnenie.

alzbeta3016

dobreuz tak ja ti nieco napisem moj zlaty...ok asi niesom vychrtlina ked ma 63 kil pri vyske 160 cm ale vyska minus 115?? coze? to by som mala akoze vazit 45 kil? ja som raz lezala v nemocnici a bola som vazne chora a schudla som na presne 45 kil a vyzerala som ako kostra a lekari mi vraveli ze musim okamzite pribrat...LEKARI!!! a len tak mimochodom keby som mala 45 kil tak moje bmi by bolo 17.6...norma je od 18.5....dievcina co tu napisala ze ma 171 cm a 56 kil tak jej bmi je 19.2 co uz je norma...takze asi neplati pri kazdej vyske minus 115...je rozdiel ked ma clovek vysoky 175 cm 60 kil a ked ma clovek 160 cm 45 kil....preboha..ved 45 kil vazia deti a nie dospeli ludia...a porozmyslala som nad sebou asi zacnem chudnut aby som sa dostala na vahu 51 kil ale nikdy v zivote nie na 45 kil