HPV(bradavice) povedat ci nepovedat

Príspevok v téme: HPV(bradavice) povedat ci nepovedat
Gretchen

Riesim povedzme moralnu otazku. uz tak tri mesiace bojujem s bradavicami ktore sa mi objavili okolo analneho otvoru. Chytila som ich od kolegu z prace, s ktorym som sa pred par mesiacmi vyspala. Viem, ze od ineho to byt nemohlo a ze on mal tych partneriek celkom dost. Teraz rozmyslam, ci mu to povedat, i ked nie sme v ziadnom kontake uz lebo ja vo firme uz nejaky cas nie som alebo sa na to vykaslat a sustredit sa len na seba. Je tu moznost ze o tom vedel alebo nevedel

0vecka

Andulienka25 neexistuje na to liecba na gyndu sa chodi len na to aby sa pozrelo ci hrozi rakovina alebo nie, teda ide len o pozorovanie a nasledny vcasny zakrok ak je treba. Povedat by to mala aby to dalej nesiril. Mozno o tom fakt nevie.

0vecka

EKL aha cize si mi chcel hodit seriozny vyskum ale si to nepsravil a nespravis to ani na poziadanie. Skusim hadat. Hadzes sem informacie ktore si niekde pocul a nemas o tom paru :)

Andulienka25

Musis mu to povedat a poviem ti preco ked on o tom nevie a bude spat s dalsimi zenami bude to len rozsirovat a ked mu to povies aj on by mal ist k lekarovi a tak isto aj ty musis sa vyliecit inak sa ti to dostane do maternice a na cajecniky a nikdy nebudes moct mat deti. Vyliecis sa z neho mala som to aj ja

EKL

Ovecka, uz pod moj prvy prispevok som chcel hodit jeden seriozny vyskum v anglictine, ale reku naco. A teraz sa mi to len potvrdilo. Dievcatu to nepomoze, ak bude mat de*ila gynekologa, tak jej bude tvrdit nieco podobne, co ty. Ten to tiez mozno vycital z wikipedie :D Je mi jedno comu veris, komu veris, pre mna za mna ver aj stranke topky.sk ak sa ti ziada. Ja nemam potrebu nikoho presviedcat, toboz nie laika, ktory by sam na to prisiel aj sedliackym rozumom. Napriklad clovek, co ma herpes na ustach, sa ho moze viditelne zbavit. Vtedy sa hovori "uz nemam herpes". Lepsie by bolo povedat, ze uz nema priznaky herpesu, ale virus je nadalej v tele. Keby takyto clovek zil izolovane od inych, cize by neprisiel do kontaktu s nikym, ale jeho imunita by sa znizila, herpes by sa znova a znova objavil. Bez toho, aby prisiel do kontaktu znova s nakazenou osobou. Hmmmmm preco asi? :D Ja ti nevim Karle, mozno HSV I a HSV II lietaju volne vzduchom...K autorke - urcite to panovi nositelovi oznam. A vyhladaj skutocne dobreho odbornika, co ti nebude len dusikom vypalovat bradavicky. Pozor na opalovanie sa, na stres, objavit sa mozu pred aj pocas menstruacie. Ale nemusia, ked budes posilovat imunitu

0vecka

EKL ok wiki neni vedecka stranka ale urcite jej verim viac ako niekomu na nejakom fore :), ak si myslis opak tak daj nieco vedecke, ale nie ze ja s tym robim ja to viem.