Vzdelanie vs chytrosť

Príspevok v téme: Vzdelanie vs chytrosť
SnowWhite

Začala som premýšľať o tom, čo je užitočnejšie. Vzdelanie alebo chytrosť.
Keď je niekto vzdelaný, neznamená, že je chytrý. A takisto nevzdelaný človek, človek, ktorý nedokončil školu (hociakú) môže byť chytrý.
Chytrý, nevzdelaný človek, si niekedy dokáže zarobiť viac, ako vzdelaný.

Môj názor: Nemusíme každého nevzdelanca, považovať za hlúpeho. Niekoho proste škola nebaví a nechce v nej zbytočne strácať čas, keď sú aj iné spôsoby, ako prísť k peniazom.
Chytrí ľudia, si vždy nájdu cestu.
To je tá ľudská nátura. Ponižovať každého, kto sa vymyká "normálnosti".

Vzdelavanie

Je hlúposť myslieť si, že inteligencia stačí. Ak je človek chytrý, mal by byť aj rozumný a vzdelávať sa. Nemusí to byť len formálne v škole, môže sa učeniu venovať ako samouk a naštudovať si, čo ho zaujíma. Myslím si, že sa dokáže lepšie uplatniť usilovný vzdelaný človek, ktorý je priemerný, než inteligentný človek, ktorý sa spolieha len na svoju múdrosť, ale prestane na sebe akokoľvek pracovať, lebo on je predsa inteligentný a nemusí. Nemusí, ale nevyužije svoj potenciál, čo je veľká škoda. Vravíš, že chytrí ľudia si vždy nájdu cestu, lenže myslím si, že chytrí ľudia majú na viac, než to, čo si dokážu zabezpečiť svojou inteligenciou, a nehovorím o zárobku, ale o práci, ktorá človeka napĺňa a má zmysel.

Defcon

Chytry clovek sa presadi v inej oblasti ako vzdelany clovek. Vzdelany clovek ma potencial dosiahnut vo svojej oblasti velmi vysoko, zatial co chytry a nevzdelany clovek sa presadi skor vo vseobecn3j oblasti, napr v podnikani v cestovnom ruchu a podobne. Ale chytry nevzdelany clovek sa nikdy nestane riaditelom banky. Zatial co vzdelany ekonom sa nestane automaticky dobrym podnikatelom...kazdy ma svoje miesto. Aj nevzdelany somár sa moze vdaka svojej pedantnosti dostat dalej ako len k lopate......