Vzdelanie vs chytrosť

Príspevok v téme: Vzdelanie vs chytrosť
SnowWhite

Začala som premýšľať o tom, čo je užitočnejšie. Vzdelanie alebo chytrosť.
Keď je niekto vzdelaný, neznamená, že je chytrý. A takisto nevzdelaný človek, človek, ktorý nedokončil školu (hociakú) môže byť chytrý.
Chytrý, nevzdelaný človek, si niekedy dokáže zarobiť viac, ako vzdelaný.

Môj názor: Nemusíme každého nevzdelanca, považovať za hlúpeho. Niekoho proste škola nebaví a nechce v nej zbytočne strácať čas, keď sú aj iné spôsoby, ako prísť k peniazom.
Chytrí ľudia, si vždy nájdu cestu.
To je tá ľudská nátura. Ponižovať každého, kto sa vymyká "normálnosti".

0vecka

couzno dobre sme mu dali, ale nema zmysel to rozoberat aj tak mu ide iba o to aby vyprovokoval hadku na nic nereaguje a trepe si svoje voloviny pritom sam nesplna svoje standardy.

Omen

@ Ovečka, som rada, že som ťa pobavila.

@ Čoužno, súhlasím s tebou a dokladám, že aj čítanie s porozumením je znakom inteligencie. Tu máš laický vysvetlený kontext: "... čo jedinec napíše, význam tých slov a viet."

0vecka

Omen a ty sa bavis sa m so sebou? ziadny uzivatel Ovečka tu neni co je asi rypnutie na rovnakej urovni ako to tvoje.
Ak by sme mali brat vsetko doslovne a len v tom vyzname aky je v slovniku

ale kludne si zahram podla tvojich pravidiel:
podla slovnika slovenskeho jazyka:

vzdelanie -ia s.
rozvinutie duš. schopností štúdiom;

štúdium -ia s.

2. i štúdiá -ií pomn. navštevovanie školy vyššieho typu: univerzitné, denné, večerné štúdium; odísť na štúdiá

teda som zvedavy ako si prisiel/sla na to ze nevzdelany clovek je analfabet ?? akoze ak sa chces hrat na chytreho a nasierat ludi na nete tak si to najprv nastuduj aby si nenasral smeho seba :-D

Omen

Ovečka, každé slovo v každom jazyku na svete má svoj význam a ten nepustí. Je irelevantné, čo si kto pod daným "pojmom" predstavuje, relevantné je to, čo jedinec napíše, význam tých slov a viet. To platí tak pre jazyk, ako aj právo,...

Mimochodom medziiným napísala aj toto: " A takisto nevzdelaný človek, človek, ktorý nedokončil školu (hociakú) môže byť chytrý." Hocijaká škola je aj materská škola, základná škola, špeciálna škola, takže?
Faux pas a nonsens v jednom! Toto je oveľa vážnejšia chyba ako nejaká pravopisná alebo gramatická.

0vecka

Omen bezne sa nevzdelany rozumie niekto kto nema vs. a vzdelany nemusi byt nutne chytry. alebo chces povedat ze pan inzinier golonka je chytry clovek?

Omen

A ja som začala rozmýšľať, co tím chtěl básník říci? Mala by si popracovať na svojom jazykovom prejave a myšlienkovom pochode, bo si mýliš pojmy s dojmami.

Nevzdelaný človek = negramotný = nevie čítať, nevie písať = analfabet!!! Tak mi vysvetlí, ako si taký človek "niekedy dokáže zarobiť viac, ako vzdelaný"? Postráda to všetky zákony logiky! Toto je podľa teba chytrý človek?

Vzdelaný človek je zároveň aj chytrý človek. Pochopila?

0vecka

Ono zabudate na dolezitu vec a to je ctiziadostivost/ambicie. Ak je niekto bez ambicii moze byt chytry a vzdelany a aj tak nic nedosiahne. Moze skoncit napr na SAVke. Na druhu stranu moze byt niekto sprosty a nevzdelany ale ambiciozny a moze to dosiahnut daleko a to nemusi byt len sportovec typu Stastny alebo Golonka ale aj napr Martin Schulz alebo Luptak. Vsetci 4 su riadny dementi a co viem nemaju ani vzdelanie (ok golonka je tusim inzinier a stastny mohol tiez nieco oficialne vystudovat ale vsetci vieme ako za komancov studovali sportovci.) ale vsetci to dotiahli velmi daleko.

Angelika3

môj názor: chytrosť vôbec nesúvisí s peniazmi. S peniazmi môže súvisieť mazanosť, ale ak myslíš chytrosť ako určitý druh inteligencie a múdrosti, nemá to s peniazmi a bohatstvom absolútne nič spoločné. Múdry človek môže byť z hľadiska majetku bohatý, alebo aj chudobný a vôbec ho to netrápi.