Ako sa vzdat krestanstva,birmovky,svataho primania,krst a pod.

Odpovedamtu

Proces formálneho vystúpenia z Rímskokatolíckej cirkvi je pomerne jednoduchý a priamočiary. Spočíva v tom, že na adresu farnosti, v ktorej ste boli pokrstení (a ktorá má teda o vás zápis v matričnej knihe), zašlete tzv. Vyhlásenie o vystúpení z katolíckej cirkvi. Na základe tohto dokumentu vám farár, ktorý má v správe danú farnosť, urobí zápis do matričnej knihy a ste vybavení. Formular napr.tu zbohom.net

Aliss

Najmudrejsi, prosim ta, co ma krestan kakajuci si do ust, spolocne s tym, comu ty veris alebo nie? Za prve - medzi ateistami sa nenajde nikto kakajuci si do ust? Medzi jehovistami? Medzi vyznavacmi hare krisna? A za druhe - co je teba do druhych? Akoze vazne je tvoj zivot, viera a nazory ovplyvnovane tym, ako hovoria/myslia si/alebo nevedia nieco ini ludia vysvetlit? Ak raz ides po jedinej veci a to byt dobrym clovekom bez ohladu vyznania, moze ti byt uplne jedno, ci si niekto sere do ust, ci nie. Samozrejme, to ze si bol od malicka tlaceny do viery a sviatosti, s tym samozrejme ani ja nesuhlasim. Ja som bola tiez, ale evidentne to neprezivam ako ty :D Zijem si svoj zivot bez ohladu na birmovku, ci moje pradavne chodenie do kostola. Podla mna mas v sebe vela nevysporiadaneho :) Ked nosis v sebe to, co nosis. A najlepsie urobis ak si prestanes vsimat inych. Ty poznas par krestanov, co si seru do ust. Ja enormne mnozstvo krestanov, co su skveli ludia. Poznam moslimku, ktora je ta najlaskavejsia zena, aku som kedy stretla. Poznam ateistov, za ktorych by som ruku dala do ohna. A potom poznam aj ludi ako opisujes ty. Ale hodnotit nejaku vieru len na zaklade zopar jedincov, je...hlupe :)

ped

Posudzovať náboženstvo len na základe ľudských chýb a omylov je slabé, isto ťa len to viedlo k tvojmu rozhodnutiu, ale aj ty robíš chyby, že? Zase zaoberať sa len chybami vedie k tomu, že človek sa tých chýb akosi nevie zbaviť.

ped

Aj aj Liehoverci to majú pestré a veselé: klub začínajúcich alkoholikov, klub abstinujúcich alkoholikov, klub dožívajúcich alkoholikov, klub večných alkoholikov a tí s koróziou, tak to je už klub nesmrteľných:-D Treba sa niekam zaradiť a nie žiť ako vlk samotár. Podľa mňa je to lepšie, ako robiť na niekoho čierne omše po nociach:-D

najmudrejsi

adria--- 1.donuteny som bol...kedze som bol maly chlapec...na birmovku som nechcel ist ale musel som
2.som presveceny ze nieco take ako boh nexistuje
3.Je to hanba byt krestanom'' alebo byt v inej sekte dajme tomu evanielici,moslimovia a pod.''...nastuduj si historiu...vojny v mene boha...nechutne
4. nikdy v zivote mi nepomohol aj ked som sa snazil co najuprimnejsie snim zblizit ...ak existuje tak je to dobry k*o*k*o*t a nechal ma v srackach
5. stym co viem co som sa za zivot naucil a videl tak viem ze ziaden boh ci henten tamten onen NIE JE:)...teraz mam 26 rokov a uz asi v v 13 som vedel ze tam nieco NEHRAJE ze to je divne....Bol som aj dlhe roky ministrantom,citaval som citania a podobne...preco ? lebo som musel a kedze ma clovek11-12-13 rokov tak si nepomoze ak je z krestanskej rodiny...a zazil som par krestanov silne veriacich ktory si nasrali do huby ked sa jednalo o nieco dolezitev ich zivote...je to cele trapne jedneho dna Nabozenska Dogma upadne....

Aliss

Suhlasim s adr_a1 (sorry ak ti opat a zas komolom nick :D) Nemusis nikde chodit a ziadat, aby ta z krestanstva vyradili. Lebo je to predsa o tvojom postoji a o tom, ake to budes mat ty v sebe. Nie o tom, ze budes mat razitko a potvrdenie o vykopnuti :D Ja som pokrstena, mam vsemozne sviatosti a aj jednu speci vec, ale do kostola roky rokuce nechodim :) Ked sa ma niekto spyta, ci som krestanka, odpoviem, ze verim v Boha ale nepatrim do ziadnej speci skupiny. A to staci. Dolezity je tvoj pocit a postoj, nie to, ci si bol zasvateny do Spolku satanistov, alebo do Klubu anjelskych vyznavacov :)

naivkasprosta

V zahranicnych krajinach, kde treba platit cirkevne dane a kde plati odluka cirkvi od statu, tam chudobni ludia bezne vystupuju z cirkvi. Vystupuju za takym ucelom, aby nemuseli platit dane, lebo si to nemozu dovolit. Ale u nas sa neplatia cirkevne dane, lebo nemame odluku cirkvi od statu, tak ti je zbytocne vystupovat. Slovaci ked pridu pracovat do zahranicia a idu sa prihlasit s papierom na prechodny pobyt, tak na ten papier musia uviest nabozenstvo. Slovenski krestania si tam bezne pisu, ze su ateisti, nikto im nic zato... nikto si to neoveruje, tak kvoli tomu nemusis este z cirkvi vystupit, ze chces ist robit do zahranicia. Ani si nenapisal dovod, preco chces vystupit. Hlavne nerob na truc rodicom, nic dobre z toho nebude, len nezhody v rodine. Potrebujes, aby tvoj otec a tvoja mama dostali mozgovu porazku? Kto sa bude potom o nich starat. Bud rad, ze su zdravi a ked sa ti nepacia ich pravidla, zdvihni zadok a chod robit, vezmi hypoteku a chod si do vlastneho. Tam si uz budes moct zit podla svojich vlastnych pravidiel.