Som na dne a potrebujem pomoc

Príspevok v téme: Som na dne a potrebujem pomoc
cupoftea

Potrebujem pomoc. Nechcem to rozpisovat velmi, ale som uz dlho na dne. Mam sice iba 16, ale mam vztah, ktory trva uz rok, je cely zdeptany. Ja som zdeptana. Moja rodina je uplne na trosky. Citim sa ako starena, ktora ma za sebou uz cely zivot a nikoho nema, len zrkadlo, ktore jej ukazuje, aka ostala skareda a zosuverena, ako sa stala tienom niecoho, cim byvala alebo mohla byt. Odstrihla som vacsinu ludi v mojom zivote. Neviem spavat, casto mi bucha srdce, trasiem sa a ked sa uz rozplacem, neviem prestat. Citim bolest, tu, kde mi zviera srdce, ale mozem sa doskriabat do krvi a necitim to. Je mi zle. A potrebujem naozaj pomoc, aj ked je to ponizujuce, ale ja uz nevladzem dalej. Chcem len zaspat a zobudit sa alebo neexistovat. Nie umriet. Proste neexistovat. Vswtkeho je tak vela. A ani psychologicka nepomaha, mam problem s doverou a nechcem si uz nikoho pripustit nikam. Chcem sa uz len necitit takymto sposobom. Chcem nebyť unavena zo zivota. Necjcem preplakat noci. Chcem len pokoj. Bud ten v zemi alebo na svete. Len potrebujem si vydychnut a oddychnut.

vestica lubomira

Ahoj. To čo popisuješ súvisí s podvedomím. Preto by si mala skúsiť terapiu podvedomia. Aj to búšenie srdca naznačuje, že v podvedomí máš z niečoho veľký strach. Preto treba zistiť čo ti ho spôsobuje a to sa dá terapiou. Tak dôjde k odstráneniu problému a následne zmizne aj jej dôsledok . Tu je moja stránka. Tam sa o tom ako funguje podvedomie dozvieš viac. vesticalubomira.wixsite.com

Anonym_93436

cupoftea - Toť ešte jedná rada .. Nevšímaj si ľudí ktorí ti nadávajú za tvoje problémy. Nezažili si to tak to ani nepochopia.

debilneotazky

16 ročne decko je na dne... čo budeš robiť ked prídu reálne problemy... ked budeš mať vlastne byvanie, platiť učty, vyhodia ta napr. z práce a ty maš hypoteku, tak čo obesiš sa potom???

ved sa vzchop! a ked sa nudíš najdi si brigádu...

Anonym_93436

cupofteaa - Mrzí ma čo si zažila , pozri nech si ostatní myslia čo chcú tak ty za to nemôžeš.
Tvoj otec je úbožiak , je slabý a tak si dokazuje silu na vás nevinných. Očividne má komplexy z detstva alebo čo ...
Najlepšie by bolo keby si mala kam ísť , nejaká blízka rodina ktorej by si mohla vysvetliť svoj stav a ktorá by sa ťa ujala ? Nemusíš sa za to hanbiť , si silná a práve tvoj otec je slaboch. Nejaké bezpečné miesto a ak ťa bude otec obťažovať tak smer polícia.
Tvoj frajer by si zaslúžil pár výchovných za to ako sa správa. Nadávať ti za niečo za čo nemôžeš ? ... Je to ešte dieťa a tak ako píšeš chyba je v tom že ťa berie ako majetok ...
Moja rada znie .. nájsť si bezpečné miesto , odpútať sa od všetkých ktorí ti ublížili a napravovať škody ktoré spôsobili na psychike. Dá sa to , pomaly a isto. Viem hovorí sa to ľahko , hovoriť ľahko sa to bude vždy ale niekde treba začať.
Kludne sa vypíš .. hlavne to v sebe nedus pretože ti to ešte viacej ublíži.

cupofteaa

Dakujem, bielytesak... Kazdopadne, je to cele na nic, lebo aj keby som sa otvorila niekomu inemu, ako frajerovi, ktory cokolvek, co mu poviem skor ci neskor (skor skor) pouzije proti mne a na to, aby som sa citila este mizernejsie, frajer by to pokazil, zabil by ma. Vnútorne. Zasa by som pocuvala, aka som stetka, aka som pica, preco to nebol on, aky mam problem so samou sebou a ze sa mam dat liecit, lebk som pica. Liecim sa, aspoň sa snazim, aj ked psycholoficka nepomaha, snazim sa aspon sama. Len on nevie, ake to je topit sa... A preto do mna este kope, lebo si asi mysli, ze mi to pomoze vzchopit sa... Ja neviem. Do toho rodina to cele kazi. S otcom sa uz nestretávam vyse trocj mesiacov, aj viac... Lebo ma bil, tak málo, ze som mala iba obcas modrinu. A potom ma raz zbil tak, ze som nevedwla, kde mi hlava stoji, odleteli mi okuliare a dostala som facku za kazde slovo, co som povedala... A ja som sprosta, naozaj sprosta, ale prostw v zivote nechcem, aby niekto videl, ako som naozak na dne. A ked som videla, aky je otec nazureny, tak som ho este viacej provokovala... A skoncilo to tak, ze som si buchla hlavu o vanu, zobral mi mobil, aby som nemohla nikomu zavolat, ani napisat a on odisiel s mojim bratom na vianocne trhy... (ta bitka sa stala preto, lebo som s nim nechcela ist kupit rifle, lebo mi nevadili tie, co som mala na sebe) nechal ma v rodinnom dome s mojou babkou. A neviem, ci cakal, ze tam ostanem alebo co a potom mi podakujem za opuchmutu tvar a podliatiny a skrabance po celom tele. Naozaj neviem, co ocakaval, ale usla som. Za tym frajerom... To je na dlho, kedze som nemala mobil. Ale zrazu som bola u neho, on ma utisil, pohladkal ma, nechal ma vyplakat... No a o ani nie o hodinu zazvonil otec. Strasne som sa bala. A aj ked som sa snazila neplakat, rozrevala som sa. Ked som bola mala, otwc ma bil, alwbo ma raz skopal v predsieni a chytil ma za nohu a za ruku a vo vzduchu ma niesol celu cestu do skolky, lebo som s nim nechcela ist do skolky... Odvtedy, vzdy ked na mna zvysil hlas alebo nieco, xhytila som proste hystericky zachvat, nevedela som sa nadychnut, vzlykala som a plakala som. Je to strasne ponizujuce, hlavne pred niekym, koho milujmete a pred jeho rodinou. Kazdopadne, moj frajer poslal mojho otva, kam sa patri. Ale otec sa nejako dostal hore do bytovky a zacal buchat a kolat do dveri. Moj frajer a jeho otec teda otvorili a otec sa zacal vyhrazat, ze zavola policajtov. Lutujem, ze ich nezavolal, keby ich zavolal, mala by som pokoj... Ale vysvetlili mu, ze v prave som ja a aj oni, kedze im nici sukromny majetok. A potom sa jeho otec zacal hadat s mojim, ze mam modriny po celom tele.. A moj otec povedal bajnu vetu "niekomu sa spravi hold modrina, len sa ho dotknete, ja som jej nic nespravil". Vtedy moj frajer uz vybuchol, lebo ma proste lubi. Aspon vtedy ma lubil a je dost majetmicky a ja som proste jeho. A povedal mu, ze ci vyskusa aj mojho otca, ze ci ma podobne sklony. Frajer chodil na systemu a sportuje, je vysoky skoro ako moj otec. A otec cuvol. Potom ho siel frajer vyprevadit a zabuchol mu pred nosom. Strasne som sa triasla. Skoncilo to tak, ze otec zavolal moju mamu, jej priatela a sedeli sme u frajera v obyvacke este s nim a jeho rodicmi. Sice si ma ubranil vtedy, ale z celeho rozhovoru som vysla ako najvacsia krava ja. Otec sice uz nemal ziadne aegumenty, ale proste to skoncilo tak, ze tam na mna vsetci kydali, aka som nevychovana, ci co. Nechapem. Jediny, kto sa snazil alebo bol aspon ticho (ako vacsinou), bola moja a frajerova mama. Po tomto rozhovore vpodstate "bezo mna o mne", kedze som mohla povedat asi dve vety a ostatni po sebe kricali, mama este realne uvazovala, ze ma posle spat k otcovi na vikend. To ma trocha zabolelo. Nakoniec som isla domoc a musela som vsetko poupratovat, aby som tam mohla prespat. Ale nastavajuci vikend, co bol otcov, som k nemu musela ist znova. Psychicky ma to nicilo. On sa za seba hanbil, ale spraval sa rovnako, ako predtym... Potpm som s nim musela byt na silvestra, miesto, aby som bola s frajerom... A jeho rodinou. Vsetko je tak na dlho... A komplikovane. Nakoniec som sa u otca psychicky zrutila a riesila som s mamou a prosila ju, nech ma pusti domov, lebo otec ma nikdy ani nechcel pustat von bez jeho dozoru. A maximalne na dve hodiny. Bal sa, že by som mu znova utiekla alebo ja neviem co. Ked som bola mala, nestaral sa ani o mna, ani o brata, zahybal mame, kde sa dalo, uz od zaciatku vztahu a premrhal sancu vybudovat si s detmi vztah... Ja som sa snazila, naozaj snazila asi do mojich 14.. Volala som mu, on ma zrusil, lebo hral nejaku hru.. Jeho priatelka mu potom tyzden hovorila a tlkla do hlavy, aby mi zavolal a niekedy zavolal a niekedy som ho videla az o dva tyzdne. Nech sa dialo, co sa dialo, prosye som sa snazila, aby som mala otca, aj ked on nechcel. Je strasne detinsky a starostlivost ktoru som od neho nemala a rovnako aj moj brat, nam vynahradzal slaskostami, darcekmi, kinom a vecami, na ktorw nas mama nebravala a rozhodne nie tak casto, lebo otec neplatil alimenty a je aj toto na dlho (teraz plati len na mna, z neznamych dovodov. A aj to iba nejake minimalne. Moj brat ma 13). A najlepsie bolo, ked mi jeho priatelka povedala, ze otec chce nove dieta, aby si vybudoval s nim vztah, aky nema s nami. Mysli si niekto, ze by to dopaslo inak ako s nami? Ked sa s tou priatwlkou uz raz rozisiel na cele leto, ona to nedavala a pisala mi, ci so s nim mozem pohovorit, lebp ze ona ho miluje ako pravu lasku? Cele to leto s prepacenim jebal s nejakymi kurvami. Bolo ich asi pat.. A s jednou som ho dokonca omylom predatavila ja.. Mala asi 30 cerstvych, moj otec ma 43.. A ona chcela rodinu, ale on uz nie. A vtedy priaiel na to, ze je stary. A zacal mat krizi stredneho veku a zasa sa uplne zmenil. Potom sa vrayil ku frajerke, ktora sa medzitym zmierila s jeho odchodom a cela situacia sa zhorsila... To je vlastme jedno, ale aspon som sa vypisala, lebo ma to strasne dusi. Vsetko ma tak strasne dusi a potrebujem niekoho, kto by sa do mna aspon nenavazal, ked uz je prejavit mi sympatie take tazke.

Tomas12345

Nemozes byt konkretnejsia ? Nechápem totiz tej tvojej poezii, prečo píšeš v hadankach a nehovoris priamo tak aby ti bolo rozumiet ?

ped

Ja som počul, že proti takým veciam dobre robí, keď človek pôjde do Švajčiarska dojiť kozičky. Že vraj to pomáha na kosti, to áno, ale čo sa týka umierania, tak to ja neviem. Ja som teraz prišiel z maštale celý zasmradený, fety mi smrdia od repy (alias Repoš) a ja tu mám teraz riešiť umieranie, či ako?

ped

Nie, nie, nebude to také ľahké drahá, lebo my sme stvorení pre večnosť. Nuž, skús si to predstaviť, aspoň na päť sekúnd. Do you feel the same? Aj mňa už teraz ide z toho trochu poraziť, ale čo už teraz proti noci? Keď padá meteorit, tak viem, že sa treba uhnúť, to mám od starších, ale na to ostatné, ja ti fakt neviem.

Worshipster

youarepreciousweb.wordpress.com

Milovaná, ty si tak vzácna osoba. Prosím, napíš na fb stránku : worshipster ..ak by si chcela sa viac rozpísať, porozprávať.