stres z prípadnej práce a nespavosť:(

Príspevok v téme: stres z prípadnej práce a nespavosť:(
januskasmutna

som chora uz zo seba, mam nervy na vsetko. SKoncila som studia, konecne by som mohla pracovat a neda sa mi. Mam taky stres, ze nemozem spat vobec.
Pocas studia som mavala brigady, a vobec som nemohla spat, taka som bola v strese, pomohli az silne sedativa, mesiac vkuse ako som brigadovala, som nemohla spat.
Spanok sa mi uplne narusil aj na intraku,kde som dva roky zila, bolo to tam strasne hlucne, zase len som nespavala. Zase tabletky na spanie, pricom ja ich vobec nechcem brat. Vravela som si,ze po VS to prejde, vsetko bude dobre, najdem si dobru pracu a vsetko, namiesto toho nie som schopna riesit nic normalne. Brala som lieky, nepomohli mi, chcela som si najst aspon brigadku,ale nejde to, stale nespavam. AJ v skole pocas skusok som nespavala, ale vobec, mam spankove problemy. Stres mam poriadny, vtedy nemozem spat, som uplne chora z toho. Potom mi klesa imunita, a som totalne unavena , aj pred skuskami som nespala, potom som aj pol roka nespavala normalne, tabletky uz ani nezaberali, nic nezaberalo ani byliny ani cvicenia, aniprechadzky, totalna psychoza...mam zaky stres z novych veci,a techniky ukludnovania samozrejme nepomahaju. Vypnut mozog tiez nedokazem.
Prosím , co mam so sebou robit, vystriedala som uz kopu zamestnani,ale nemozem spat,ked nastupim do prace,tp je pravidelne uz, vzdy skoncim na PN s tazkou chripkou,alebo inym zlym stavom. Kedze nespavam klesla mi imunita, a som vkuse chora. Je to tazky kriz, samozrejme ze na urade prace s auz na mna pozeraju ako na simulanta. Ja vtedy iba dokazem normalne spat, ked nemam ziadny stres, nic ma na dalsi den necaka a som relativne v psch. pohode,ak nie, a mam nejaky vykyv vobec neviem spat. Absolutne,som totalne znicena zo seba. Teraz mam ist robit do zahranicia na leto, ako casnicka, a ani to neviem,ako zvladnem, nabalila som si uz xy krabic liekov na spanie, diazepamy a tak,ale aj tak sa stresujem a mam z toho uplne psychozy a stavy. Mate to aj vy ?ako sa to da ovplyvnit ,??

klarik12

stres vplýva na všetko. viem to z vlastnej skúsenosti. sú aj rôzne doplnky, ktorými sa dá stres znížiť, možno by nebolo na škodu vyskúšať niečo takéto.

BertaVertina

Stres môže mať významný vplyv na váš menštruačný cyklus a spánok. Prežívanie vysokého stresu môže narušiť hormonálnu rovnováhu v tele, čo môže viesť k nesprávnemu fungovaniu vaječníkov a zmenám v pravidelnosti menštruácie. Okrem toho môže stres spôsobiť nespavosť alebo poruchy spánku v dôsledku zvýšenej úzkosti, svalového napätia a zvýšenej hladiny stresových hormónov, ako je kortizol. Tento vplyv stresu na menštruáciu a spánok môže ženám spôsobiť ďalšie problémy a zhoršiť ich celkovú fyzickú a emocionálnu pohodu.
Viac sa dozviete tu medium.com

Tyna_Mal

Žiadna práca ani škola nestojí za to, aby si kvôli tomu mala stres a zdravotné problémy. To si pamätaj. Zdravie máme iba jedno, tak musí byť u každého z nás na prvom mieste. Bez neho nie je nič. Ja som sa predtým tiež veľmi stresovala v práci, mala som tam dobré peniaze, tak som nechcela dať výpoveď, ale už sa to nedalo zvládať. Našla som si pokojnú prácu, síce za menej peňazí a musím si aj sama kupovať pracovné oblečenie a topánky z www.ardonsk.sk , ale za ten pokoj a čistú hlavu, ktorú mám po práci to rozhodne stojí :-) .

Kontrol0r

Máš stres z toho že v práci niečo pokazíš a podobne? Lebo toto je veľký zabiják, stres ťa zničí totálne. Musíš nabrať sebavedomie a naučiť sa to zvládať. ja som tiež mal stres z práce extra veľký, hlavne keď som nestíhal a podobne. Proste až som sa triasol. Ale takto to nešlo, teraz mi je všetko jedno, hovorím si veď prinajhoršom ma vyhodia :D teraz som rozbil ďalší firemný mobil a je mi to jedno. V práci sa nejdem pretrhnúť pre cudziu vec, keď nestíham a dajú mi veľa úloh poviem si že nie môj problém nech si zamestnajú viac ľudí. Lebo ten stres ma tak ničil že som bol na tom veľmi zle. Začal som mať silné panické úzkosti z ničoho nič. Za volantom alebo v práci som až nemohol dýchať. Samozrejme psychika.

Zahraničie je aj môj sen ale nie tak na stálo ale cestovať a popri tom robiť ale na to zatiaľ nemám odvahu :/ držím palce, ono najlepšie by bolo podnikať a robiť na seba ale to je so sociálnou fóbiou dosť ťažké , držím palce :)

januskasmutna

Trápim sa preto, užtto zahraničie asi vzdám lebo to nemá zmysel nemôžem podpísať zmluvu,ked už teraz mám z toho lepy aa neviem spať doma v pohode.( ved len pred pohovorom na tú pozíciu, čo som mala cestovať do BA preto, tak som nespala vôbec, a to som bola nadopovaná liekmi. A teraz absolútne už neviem spať, odkedy viem,že tam idem.Už nespím zas. Som v úplnom strese. Neviem,čo so sebou ani. lexaurin mi nepomáha, ten nejem. Raz som ho mala,a bol to hnus. este horšie mi bolo. NA skapanie.
Aj ked mam cestovať tak noci pred tym nespim,ani ked somv novom protsredi :( a nic mi nepomaha,a nemozem zit na diazepamoch predsa ,som z nich potom uplne odrovnana :(
Nepomaha ani ked som riadne unavena ani nic :(

Brigita232

chod do toho zahranicia, zmena ti prospeje, povedz si, ze to zvladnes stoj co stoj, nech si telo a mozog robia co chcu, skus sa s "nimi pohadat" a nevzdaj sa. Je to len neprimerany strach,v podstate z nicoho, nic ine.Velmi dobre viem pochopit tieto stavy a kedysi som pracovala tiez v zahranici. Uplne rozbita vyklepana na sracky som bola a aj zvysena teplota, koniec . Budes prekvapena, ako vie mozog behom par sekund otocit, mozno prvy den budes tam neista, ale potom to prejde, praca a nove prostredie ti zamenstna hlavu a ked nebude dobre, mozes sa vzdy vratit. Na tvojom mieste by som si skor dala prepisat nejaky Lexaurin pri tejto uzkosti /aj u obvodnej/ ak nic prirodne nezabera a prilezitostne si daj. mala by s si dat namiesto hltania diazepanov telo trocha do poriadku. Kazdy den ber magne B6 + vitamin B1 dlhodobo + nejake multivitaminy, nejake kvapky na ocistu nadobliciek a pecene /tieto organy ak su zatazene vylucuju hormony stresu, paniky/. Mozno mas nejaku potravinovu intoleranciu a neznasanlivost nejakej latky v potrave sa neodburava, ale posobi ako toxin pre telo a mysel. Potrebujes s tym cosi robit, vela problemov nie je len "v hlave" ako sa psychiatri snazia nahovorit, ale moze ist aj o telesny problem, pri zvysenom strese sa to takto prejavuje, ze mas pocit, ze sa ti telo a mysel blazni. Drzim palce.

januskasmutna

Dakujem za koment
No pracpvat do zahranicia,preto lebo je to moj sen,ist dakde k moru a zacat robit, a zarobit si,a mozno po case sa tam aj prestahovat, paradoxne nechcem pdoriadovat svoj zdravotny stav tomu,ze nikdy nevycestujem. Je to moj sen,odkedy som bola na VS.
Najhorsie je,ze vsak ja nevydrzim v ziadnej robote,lebo som v nervakoch, stresoch, neviem zasspat,stale rozmyslam, za kolko stavam,co musim vsetko urobit, nemam klud. Diazepamy a lieky na spanie beriemlen vo vynimocnych pripadoch,ale dopujem sa melatoninmi a podobnymi srackami.
Ale to mi nepomaha. Neviem,preco mi je takto, psychiater neurcil diagnozu,len ze "v stresujucich situaciach ma problem so zaspanim",to bolo cele jeho,co povedal. Ale mam toho dost,neodporucil mi nic ziadnu psychoterapiu, ja lieky brat nechcem,ale nemozem takto pokracovat,lebo sa zblaznim. Aj beztak nespavam dobre,a ked si zvazim,ze este ked mam pracu nejaku,alebo ked aj mam ucenia kopu na skusky,tak nesoim vobec, ale ani minutu,ja dokazem ajtyzde vkuse nespat, ani sekundu.((((((( Mozog mam uplne odrovnany,a si predsvatvte, ze teraz funguj v novej robote, vzdy,co pridem do novej prace, do mesiaca dam vypoved,lebo to nezvladam psychicky, som uplne hotova. Najhorsie si pamatam,ze sa uz toho bojim. Tak som teraz doma na UP,ale viem,ze to neni riesenie..ziadne :(aj tak ma to raz caka,a ja sa uz teraz bojim.

januskasmutna

Dakujem za koment
No pracpvat do zahranicia,preto lebo je to moj sen,ist dakde k moru a zacat robit, a zarobit si,a mozno po case sa tam aj prestahovat, paradoxne nechcem pdoriadovat svoj zdravotny stav tomu,ze nikdy nevycestujem. Je to moj sen,odkedy som bola na VS.
Najhorsie je,ze vsak ja nevydrzim v ziadnej robote,lebo som v nervakoch, stresoch, neviem zasspat,stale rozmyslam, za kolko stavam,co musim vsetko urobit, nemam klud. Diazepamy a lieky na spanie beriemlen vo vynimocnych pripadoch,ale dopujem sa melatoninmi a podobnymi srackami.
Ale to mi nepomaha. Neviem,preco mi je takto, psychiater neurcil diagnozu,len ze "v stresujucich situaciach ma problem so zaspanim",to bolo cele jeho,co povedal. Ale mam toho dost,neodporucil mi nic ziadnu psychoterapiu, ja lieky brat nechcem,ale nemozem takto pokracovat,lebo sa zblaznim. Aj beztak nespavam dobre,a ked si zvazim,ze este ked mam pracu nejaku,alebo ked aj mam ucenia kopu na skusky,tak nesoim vobec, ale ani minutu,ja dokazem ajtyzde vkuse nespat, ani sekundu.((((((( Mozog mam uplne odrovnany,a si predsvatvte, ze teraz funguj v novej robote, vzdy,co pridem do novej prace, do mesiaca dam vypoved,lebo to nezvladam psychicky, som uplne hotova. Najhorsie si pamatam,ze sa uz toho bojim. Tak som teraz doma na UP,ale viem,ze to neni riesenie..ziadne :(aj tak ma to raz caka,a ja sa uz teraz bojim.