Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Nebavi ma bezstarostny zivot

Príspevok v téme: Nebavi ma bezstarostny zivot
Podnikavko

Ked som mal 18 tak som nutene odisiel z domu, ale za 3 dni som si dokazal najst ubytko a pracu a fungovat. Pretlkal som sa kadejako, prekonaval problemy, plnil si postupne sny az som dospel do stadia, ze mam az moc velky prijem z podnikania, mam dom, velmi slusne auto, podnikanie je rozbehnute - je to easy najma z pohladu, ze som sam sebe panom a ze ked sa nieco dokasle, tak ma nik nepokarha ALE strasne ma to teraz nebavi. Coraz castejsie tuzim byt znovu v nejakych existencnych problemoch, riesit veci, ked clovek doslova nema kde spat a co jest. Mal som strasne dobry pocit, ked som to vzdy dokazal nejako vyriesit. Som normalny, ze takto uvazujem? Ze ma nebavi zit, ked vsetko ide velmi lahko? Ked si mozem dopriat strasne vela veci a ja si to nechcem dopriat? Mne staci len ten pocit, ze kebyze chcem, tak si to a to mozem hravo kupit a neurobim to. Tie sny co som si plnil boli take jednoduche - napr. kupit si 2 kg bananov, lebo v detstve som nemal, astronomicky dalekohlad, hifi veza, discman, okupat sa v mori a taketo male jednoduche veci po ktorych som tuzil, ale tie uz vsetky mam a po nicom inom akoby netuzim. Co si o tom myslite? Ja mam pocit, ze ten existencny stres ma akoby niecim nabijal, aby som nieco urobil so zivotom, tak ma to povzbudzovalo, toto teraz je skor akoby o takom kazdodennom prezivani v rutine, kde mi nic zle nehrozi a ani sa uz nemusim snazit. Je to akoby nuda. (Mam 40 rokov ak je to dolezite).

a_dr1a

Manuc, ano mas pravdu. O tomto som ani netocila, ja to uz beriem ako samozrejmost dosiahnut a dospiet k vnutornemu pokoju harmonii, byt vnutorne v pohode ai

Keita, nie vzdy to zabera a plati

Brigita232

aby si sa z toho nezblaznil, kedze ta takyto zivot nenaplnuje a vobec sa ti nedivim... lebo blahobyt nie je potrava pre dusu, ked nie si zalozeny materialne. niektorym ludim staci k stastiu drahe veci, auta domy, kariera, dokonaly imidz, ale mne tiez nie a moc takymto ludom nerozumiem.... mal by si sa zoznamit cez internet s nejakymi ludmi, dobrodruhmi co cestuju kade date po svete s batohom a spacakom na chrbte s par drobnymi v penazenke a spoznas iny svet, ludi ale najviac sam seba a myslim, ze ti to bude davat pocit naplnenia v zivote.

Manuc

Adr1a to napisala spravne. Potrebujes nove podnety neustale...lenze takto sa neda zit donekonecna. Nic ta plne neuspokoji a aj keby si mal denne nejake vyzvy, zlozite situacie, nebol by si tak ci tak spokojny, to ti garantujem. Preco? Lebo si este nepochopil, ze dolezite je aby si bol vnutorne stastny. To znamena - najst rovnovahu, harmoniu, vnutorny pokoj. Byt vo svojom strede neznamena pocit nonstop stastia, neznamena to nudu ani zivot bez stresu a prekazok. Naopak tie tu su boli a budu, ale s vnutornym stastim sa ti bude nielen lepsie zit, ale budes vychutnavat kazdu sekundu zivota, budes sa tesit ako na prekazky, tak si budes vediet uzit pohodu. Nemas v zivote tu spravnu rovnovahu. Obrat pozornost smerom k sebe, do vnutra. Uvedom si ake uzasne je mat zdravie. Ano neuveritelne klise, ale keby si mal na par minut prezit zivot cloveka s hendipekom, veelmi rychlo by si si uvedomil, co to zdravie je. Ked ss rano zobudis a mozes sa postavit na nohy, vies co to je? Vies si to uvedomit a uzivat si to? Pokial prides na to, co je v zivote dolezite a zamerias sa predovsetkym na vyrovnanost svojej mysle, pridu ti do zivota presne take veci ako potrebujes. Pokojne aj krizove, stresove situacie. Ale uz ich budes riesit na daleko inej urovni ako so sucasnym "onicom" pohlade na svet

Apokryft

Je veľa takých ako ty.Presnejšie veľa luďom sa stane že sa v živote snažia o niečo a na konci zistia ,že o to ani nestáli.(Kariera,peniaze,postavenie)Hladať zmysel života je údelom každého človeka.Keď má človek existenčné problémy je to veľmi ťažké ,ale nájsť zmysel v prežití alebo v túžbe mať sa lepšie je vrodená.Takže túžiť mať sa príde tak automaticky.Načo by mi bolo bohatstvo keď ho nemám s kým zdieľať.Načo mi je .......keď sa z toho tesim len sám.Neviem či máš rodinu (partnerka,deti)Ak nie si v pič.Jednoducho tak to je.V 40 -ma človek návyky (nevhodné) pre rodinu Majetok z ktorým sa už nechce deliť(teda zo zaciatku ano)+pohodlnosť atď.V partnerskom zivote nepoužiteľný.Že načo mi je žena a deti nikdy som k tomu...................!No veď to je ta prázdnota.

a_dr1a

Ty potrebujes pre svoj zivot akoby neustale nove vyzvy. Dat si dake mety ciele a tie dosahovat prekonavat. Bavi ta ten boj vzrusemie zapal pre nieco a zapolenie kym prekonavas prekazky vyzvy. U teba nehra hlavnu rolu az tak ciel. Ale ta cesta k vytuzenemu cielu. Je to pre teba ako droga, adrenalin a vzrusenie. Ci to vyjde, budovat tvorit prekonavat nastrahy, ten neustaly boj. Mat uz vysledky, ze vsetko slape funguje ta az tak neberie nenaplna ako prave ta cesta mety ciele. Vitaj v klube) Takze si stanov zas nieco nove. Co ti uz terajsie funguje, si poisti poziciami a ludmi, aby ty si tam uz nemusel byt figurovat osobne (no mal to a z dialky potahoval nitkami a riadil to), uz len zbieral plody svojej prace a z dialky to kontroloval, aby vsetko aj bez teba dalej fungovalo klapalo a prosperovalo. A ty opat rozbehni nieco nove. Zas nieco nove buduj od piky. A ak nie, tak si urci co dalej chces so svojim zivotom robit a kam sa dalej posuvat. Daj si mozno rok pauzu (bud cestuj spoznavaj vzdelavaj sa, pripadne lez hore pupkom)) buduj si vztahy ai), toto potrebujes aby si nevyhorel a ver, zas ta to nakopne k niecomu inemu) Mne to vydrzalo necely rok a zas som sa vrhla do niecoho noveho. Mozno si obcas nadavam ci mi to bolo zas treba, ale nelutujem) vela stastia

ped

A inak, vy ľudia (tiež nie som človek), vy ako dokedy chcete chodiť na tých vašich smradľavých kárach? My by sme radi dýchali čistý vzduch. Vám to nevadí, či ako? CO, CO2 Vám ako nič nehovorí? Chémia - zero star?:-) Len si choďte ďalej a otrávte nás všetkých, vrátane Vás. Klopf, klopf auf den Kopf.

ped

Asi najskôr si myslím, že nie si človek. Počkaj, ja keď takto idem na pivo, jedného prezývajú kanec, druhého zajac, tretieho potkan a štvrtého pes, tak ja sa v podstate ani s ľuďmi nestretávam. A ty keď ideš na pivo, tak tam máš pri sebe aspoň jedného človeka, či ani ty si nemal to "šťastie"?:-)

NeznamyTHM1986

Ja momentálne mam opačný problém... 31 rokov, no zdravotné problémy tak postavené že nájsť reálne zamestnanie je takmer nemožné (rýchla unaviteľnosť, spomalenosť taká že aj pokus o dokladanie tovaru v hypermarkete dopadol katastrofou a najnovšie aj časté chodenie na WCko večer a s tym spojené zaspavanie o 1:30, 2:30 a v kritických prípadoch aj neskôr)... A invalidný dôchodok mám len čiastočný...Mám síce dake brigady internetové - davanie údajov na web, písanie článkov no je to len malý príjem (na to že žijem s rodičmi OK, ale na samostatné fungovanie po ktorom dlho tužim by to nestačilo)... Na väčší príjem nemám poriadne znalosti (skušal som sa učiť cez net PHP, java script no max som bol z toho len totalny kkt) a bohužiaľ ani nič nevyrobím (zručnosťou, technickým myslením ani ničím podobným sa pochváliť nemôžem).....
A trochu mi dvíhajú tlak tvorcovia motivačných videií na youtube, čo sa tvaria že na každý problém existuje riešenie, komentujú to štýlom že jooooooj ja som bol tiež pred par rokmi totalne v p**i a teraz mam brutalny príjem, stačí len zmeniť myslenie a neviem čo - no riešenie mojho problému zatiaľ nevidím :-( :-(