Mániodepresia

1amelia

Ahojte vsetci, dopisala som rigoroznu pracu, popri tom som chodila do prace pracujem s ludmi a moja praca je zla na psychiku... Liecim sa maniodepresiu a viem co citim, viem ako zijem a verte mi sama zo sebou to mam tazke, trapi ma ked ma okolie nechce ani len vypocut.. Sme ludia ako VY vsetci...chcem vas za nas zdepkovanych poprosit berte nas aki sme chcite nas vypocut dajte nam sance,lebo jedna asi nestaci.. verte nam.. my o vas stojime, a aj vy nam mozete pomoct aby sme boli zdravi.Dakujem.

marek777

Zivot s takymi ludmi nieje lahky. Moj otec ma bohuzial tuto chorobu a mal som ju moznost sledovat cely svoj zivot.
Maniodepresivny clovek je neuveritelne zavisli od okolia. Teda aspon u mojho otca nastali zmeny vtedy, ked sa zmenilo nieco okolo neho. Je to iba na vas ako to budete snim zvladat. Je to o podpore, pochopeni a pomoci.Inak moze tato choroba skoncit smrtou. V tejto dobe su na to uz celkom dobre lieky a da sa drzat pod kontrolou.
Netreba to zase prehanat a robit znich blaznou. Oni len sem tam potrebuju niekoho blizkeho, ked to nanich pride a vtedy tam musite byt vy.

jeanete

Ahojte všetci, mám 27 rokov,pred pár rokmi mi diagnostikovali mániodepresiu.Ak chcete vedieť ako zvládnuť život s človekom, ktorý trpí týmto ochorením, alebo sa opýtať čokoľvek iné v spojitosti s touto chorobou, rada Vám odpoviem. Svoje otázky posielajte prosím na môj mail. Ahojte.

indi

Mala som priatela ktory trpel maniodepresiami, rozisli sme sa ( strach, tlak okoli) neviem ci som urobila dobr mam ho stale rada a neviem sa z toho dostat. Moze mi niekto kto zije s takymto partnerom poradit? Da sa s takymto clovekom zit normalny zivot alebo mam radsej zabudnut?

kirka

tak s osobnymi skusenostami ti ja neporadim.ale na tej web.stranke som si vsimla,ze je aj forum.neporadi ti niekto z tych,co tam pisu? Napis tam,uvidis ak sa tu nik neozve,tak mozno tam.

zdena

Ďakujem za www, to už mám prečítané, knihu od Steelovej som nečítala. Ja totiž na vlastnej koži prežívam toto ochorenie môjho manžela. A je to neznesiteľné.Chcela som vedieť, či má niekto osobné skúsenosti, ako sa správať k takému človeku a aká je prognóza tejto choroby. Navštevuje psychiatra, ale opäť sa dostal do fázy mánie a lieky odmieta. Už som jednu mániu zažila a neviem, či zvládnem ďaľšiu. Ďakujem za rady.

lole

precitaj si knihu od Daniele Steelovej, ktoru napisala o svojom synovi, ktory trpel maniodepresiou a nakoniec spachal samovrazdu. Uz si nespominam, ako sa volala, ale mam pocit, ze ju aj niekde doma mam.je v nej rozobraty cely jeho zivot, od narodenia az po smrt. Najdes tam aj dost odbornych informacii o tejto chorobe.Odporucam precitat si ju.