Mániodepresia

trpiteľka

Trpím dlhoročným depresiami, cítim sa veľmi zle. Prosím ženu oklo tky,ktorá tiež trpí tak ako ja o spoločné emai. aspon si navzájom budeme roumiet. Martina

skepticism

Zdravím. Tiež mi diagnostikovali mániodepresiu. Mám síce len 18 rokov, no ocitla som sa už na 6 týždnov na psychiatrii za pokus o samovraždu. No stále sa stretávam v mojom okolí, teda hlavne v rodine s nepochopením, myslia si že sú to moje výplody. Okrem toho mám ešte diagnostikovanú aj sociofóbiu, čo nie je nič príjemné. Už neviem ako im vysvetliť, že potrebujem ich pomoc a porozumenie a nie opovrhovanie. Na psychiatrii to bolo úplne iné, tam boli konečne ľudia, ktorí ma dokázali pochopiť. Najradšej by som sa tam vrátila, ale to asi nič nevyrieši.

suci

a ako resp kto zisti tuto chorobu???Musi to len psychiater??Kde je hranica medzi "normalnymi" vykyvmi a maniodepresiou?Lebo ja som tiez dost naladova...a okoliu to vadi len nikdy na mna neapeluje aby som niekam sla...aaa ja si nechcem privolavat nejaku strasnu chorobu...

snehulka

Ahojte, ja sa na tuto chorobu liecim12 rokov,umna je 2 tyzdne normalny stav,tyzden depresia a tyzden mania.Uzivam 2 druhy liekov a chodim raz za mesiac na kontrolu a raz za 3mesiace na krv.

trinity

aperion, ten stav JE neprimerana veselost. Clovek sa citi skvele, nechce ist k doktorovi, lebo "je v poriadku". Vacsina tychto ludi vyhladaja doktora az ked je v stave depresie. Ked je v manii, velmi rychlo a vela rozprava, ma ciele, ktore sa nedaju splnit, malo spi, lebo ma velmi vela energie...bla bla blaaa

zizi

ahojte aj mojej dcére v tomto roku diagnostikovali túto chorobu a niekedy ozaj neviem ako mám reagovať na jej správanie v príspevkoch je JEANETTE 27 rokov čo chce poradiť ostatným len neviem mailovú adresu ohlás sa moja adresa je zuzana.redeky@azet.sk

apeiron

maniakálny stav nie je stav veselosti...Je to príval energie, s ktorým sa nevie vysporiadať. Aspoň podľa mojich osobných skúseností to tak je....
Ale ja ani neviem či mám mániodepresiu, takže ma nemusíte brať veľmi vážne :)

katty19

čo je veľmi zaujímavé, si predstavte, aj samotný mániodepresívny musí mať veľa trpezlivosti, možno by sa dalo povedať, že na živote mániodepresívnych samých ale aj okoložijúcich sa odzrkadľuje akési more trpezlivosti a absolútne sa nedá hovoriť o sile a voli len tých čo sa prizerajú
ľudia robia chybu keď nedoceňujú týchto ľudí, možno by sa dalo od nás učiť, len keby sa to všetko dalo pochopiť, že?
lebo základnou chybou je nevedomosť

stenly

Maniodepresia je choroba pri ktorej sa striedaju nalady veselosti s depresiami.Su to hrozne stavy z hlupich predstav,ktore si clovek namysla.Mam priatelku ktora trpi maniodepresivnou psychozou a je to dost tazke zit s clovekom,ktory trpi tou hnusnou chorobou. da sa to tlmit liecikmi,ale neda sa to liecit. Treba mat veeeeeelmi veeela trpezlivosti s tym clovekom.