Kamarátka sa chce spáchať samovraždu

Príspevok v téme: Kamarátka sa chce spáchať samovraždu
comamrobit

Dobrý deň. Moja kamarátka má dlhoročné depresie (asi 6 rokov a má 19) a povedala mi, že sa chce predávkovať liekmi a zapiť to alkoholom, pretože už nechce žiť.
Keď som bola raz u nej doma, videla som, že má asi 50 tabliet Lexaurinu (1,5), 30 tabliet Xanaxu (0,5) a ešte nejaké antidepresíva, ktoré užíva.

Čo mám robiť ?

helpp

comamrobit počkaj,, to jej ľudia normálne do očí povedia, že je divná ? A to iba kvôli tomu, že je tichá ?

comamrobit

A ešte som si spomenula, že jej starší brat ju odmala bije. Raz, keď som šla k nej domov, videla som, ako ležala na zemi a on do nej kopal, bil ju po hlave a skúbal jej vlasy.
Keď bol malý, bil ju pre maličkosti a teraz je preto naňho hrozne výbušná.
Vraví, že ju najprv vyprovokuje, ona sa nahnevá a hovorí mu všetko, čo si o ňom myslí, aj kruté, no pravdivé veci a neustúpi. On dostane amok a bije ju s tým, že hovorí, že ho vyprovokovala ona.

Takže ani doma nemá pokoj.

comamrobit

TutanchámonxD - Je veľmi tichá, ľudia jej hovoria, že je divná. Má soc. fóbiu, veľmi sa stráni ľudí. Nemá sebavedomie, hovorí, že sa nenávidí, že je škaredá a preto sa z nej ľudia vysmievajú. Všimla som si, že ju v škole aj ohovárajú, nepekne po nej pokukujú v škole, aj na ulici. Chcela by to všetko skončiť. No nepovedala mi všetko. Aj ona to priznala. Nechce to nikomu povedať, nikto o tom nevie (podľa jej slov). Ak je to niečo, za čo sa hanbí a spôsobuje jej to až takéto stavy, je to zlé.
Viem, že by bola schopná samovraždu spáchať, no vidím v jej očiach aj strach. Viete, je odmalička vychovávaná v kresťanskej rodine. Sama mi hovorila že v Boha verí a žeby to nikdy nespáchala, nech by sa stalo čokoľvek (predtým, než upadla do depresií). Teraz do toho spadla a chce to urobiť, no aj sa bojí, čo bude potom.

jetovazne

Ocividne jej AD nezaberaju. Odporucil by som navstevu psychiatra aby mu to vsetko povedala pripadne ak to je naozaj tak vazne tak aj hospitalizaciu. Bol som na tom podobne. Planoval som samovrazdu a tak ale z mojho spravania pribuzny vicitili ze je nieco zle a zobrali ma za psychiatrom ktory odporucil okamzitu hospitalizaciu. Nech si hovori kazdy co chce ale aj ked ma hospitalizacia negativa urcite mi pomohla. Uz by som tu medzi vami nebol. :)