Kamarátka sa chce spáchať samovraždu

Príspevok v téme: Kamarátka sa chce spáchať samovraždu
comamrobit

Dobrý deň. Moja kamarátka má dlhoročné depresie (asi 6 rokov a má 19) a povedala mi, že sa chce predávkovať liekmi a zapiť to alkoholom, pretože už nechce žiť.
Keď som bola raz u nej doma, videla som, že má asi 50 tabliet Lexaurinu (1,5), 30 tabliet Xanaxu (0,5) a ešte nejaké antidepresíva, ktoré užíva.

Čo mám robiť ?

Cliattsi

Osobne si myslim, ze by si ju mohla aj chytit za ruku a tak. Lebo ten clovek potrebuje citit, ze je pri nom naozaj niekto blizko.

Cliattsi

No tu sa to ukazalo, ze citlivi ludia su vo velkej nevyhode. Potrebuju podporu, pochopenie, vypocutie viac ako ktorikolvek ini ludia.
Ale toto vela ludi nevie.

Skola a rodina dokazu niektorych ludi naozaj aj znicit.
Plati tu take pravidlo ako v divocine-silnejsi vitazia a zostavaju. A je jedno, ci sa chovas ako slusny clovek alebo
bezcitny.

No a z toho, co si napisala, som mal pocit, ze rodicia nevedia, ze ona berie antidepresiva.

Ked je este nazive, Ja by som poradil nieco ine- Vyskusat MAGNESIUM BISGLYCINATE, PYRIDOXAL 5 PHOPHATE A CHELATED ZINC. Kupit sa to da.na zahranicnych int. odchodoch(iherb). To by ju mohlo postavit na nohy. Bude to stat do 50 eur.Ked jej lieky nezaberaju, moze vyskusat toto. Toto jej psychiatri urcite.nedaju. A chod sa za nou pozriet. Bude ta urcite potrebovat, ak je este na zive. A z ktoreho mesta ste?

bezo

ahoj ak si chceš otom popisat napíš mi na mail, mal som skoro takú istú situáciu ako ty ... jakubko5555@centrum.sk a drž sa :)

comamrobit

Pomáhala som jej, ako sa len dalo. Jej rodičia z toho boli zhrození, neverili, že by to spravila.
Ja som im to hovorila. Oni boli v pokoji, tak takto dopadla. Je mi jej ľúto.

Jana Lukacova

comamrobit: snažila ste sa urobiť pre kamarátku maximum..neberte zodpovednosť za jej stav, ani rozhodnutia na svoje plecia, je to jej život...môžete pri nej stáť, ale nemôžete ho za ňu žiť a rozhodovať sa za ňu. Zamerajte sa na to, ako sa Vy sama cítite, aby Vám bolo lepšie a bola ste prípadne podporou pre kamarátku, ak sa rozhodne svoje problémy riešiť inak ako predávkovaním...držte sa!

comamrobit

Stalo sa - Nezomrela. Len som napísala, že ju našli v bezvedomí. Neviem, ako sa má, ale viem, že nezomrela.

comamrobit

Tak, dnes ráno ju našli rodičia predávkovanú, v bezvedomí. Lieky vraj zapila alkoholom.

Nemôžem uveriť tomu, že to spravila. Ešte včera večer sme spolu hovorili na skype. Nehovorila nič o tom, že to chce spraviť, ale vyzerala veľmi zle. Nemala v očiach ani štipku života. Mala som nepríjemnú predtuchu, ktorá sa naplnila.
Nikdy si neodpustím, že som pri nej nebola a nezabránila tomu.

Swift

comamrobit - veď ju podporuj, ako sa len dá, ste očividne veľmi dobré kamarátky, ty ju poznáš a mohla by si vedieť najlepšie, ako jej pomôcť. Nájdi viaceré dobré dôvody, prečo by sa mohla začať pozerať na svet z lepšej stránky, rozprávaj sa s ňou o všetkých problémoch a nenechaj sa odbiť, ak by sa jej o niečom rozprávať nechcelo. A to s tým bratom sa tiež musí vyriešiť, možno viac tlačiť na rodičov, nech uvedomia vážnosť tej situácie.