Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Kamarátka sa chce spáchať samovraždu

Príspevok v téme: Kamarátka sa chce spáchať samovraždu
comamrobit

Dobrý deň. Moja kamarátka má dlhoročné depresie (asi 6 rokov a má 19) a povedala mi, že sa chce predávkovať liekmi a zapiť to alkoholom, pretože už nechce žiť.
Keď som bola raz u nej doma, videla som, že má asi 50 tabliet Lexaurinu (1,5), 30 tabliet Xanaxu (0,5) a ešte nejaké antidepresíva, ktoré užíva.

Čo mám robiť ?

Opcan

Povedz jej len toľko: loose your limbs, find your north, let us dance.
Akoby náš život musel vždy od niečoho závisieť. Dýcham, žijem, nedýcham, žijem. Kde je potom rozdiel?
Ak by vám trebalo preložiť nejakú pi.ovinu preložiť z/do nemčiny, tak mi napíšte. Ak vás trápi nejaký iný problém, čokoľvek, to je jedno, tiež mi napíšte:-)

comamrobit

BielyTesak4 - Ako to vyriešiť, keď je tu problém, ktorý silou mocou dusí v sebe ? Nechce to nikomu povedať, neviem prečo. Ak to nikomu nepovie, nepohne sa. Som jej bližšia, než ktokoľvek iný a aj tak mi to nepovie.

comamrobit

Opcan - Nie je to fake téma. Môžem to tu aj odprisahať.
To dievča je moja kamarátka a prepáč, že jej chcem pomôcť. Nikoho iného okrem mňa nemá.

comamrobit

Vravela, že o tom rodičia vedia, no vždy im povedia, nech sa nesprávajú, ako deti a oddelia ich od seba. To je všetko.
Ináč sa mu jeho sestra vyhrážala, že ho udá a pôjde so väzenia. On na to, že keď sa dostane z väzenia, nájde ju a zabije ju.

Opcan

-comamrobit-, nie to sa veľmi mýliš, že ona je divná a tak. Podľa je väčšina ľudí divných. Jeden robí to, druhý hento, každý do všetkého pchá svoj nos namiesto toho, aby sa starali o svoje problémy. Ja sa už teším na čas, kedy nič nebudem musieť riešiť, poviem vám, bude to stále o tom istom... História sa opakuje.

Keita

Zavolaj na nich socialku (mozes aj anonymne udat), brat tvoju kamaratku fyzicky a psychicky tyra. Kde su rodicia, ked toto nevidia? Nechapem.

NaRovinu

dristy - Počuj, ty ma už serieš. Čo si ty za človeka prosím ťa ? Si normálna ? Nechcela by som ťa poznať osobne. Tebe povzbudenie a citlivosť asi nič nehovorí. Ako môžeš byť k ľuďom taká krutá ? Ak nechceš pomôcť, tak neprispievaj. Si hrozný človek. Vidieť, že s takými vecami nemáš skúsenosti.

comamrobit

helpp - Jej nie, ale mne. Pýtajú sa ma, ako sa s takým divným dievčaťom môžem kamarátiť.
Ja im len odpoviem, že ju nepoznajú, preto si myslia, že je divná.
Poznám ju viac, ako ktorýkoľvek iný cudzí človek a vôbec nie je taká. Je vtipná, citlivá, veselá (bola niekedy), dá sa s ňou o všetkom v pohode rozprávať, bez toho, aby to niekomu povedala.
Navonok pôsobí chladne. Aj na mňa tak pôsobila, no ja som typ človeka, že neposudzujem ľudí podľa zovňajšku. Chcela som ju spoznať, tak som sa k nej ozývala. Najprv bola odmeraná, napätá, uzavretá, no potom sa osmelila a ukázala svoje pravé ja, ktoré v nej drieme. Ak je človek netrpezlivý, nikdy nebude vedieť, čo je skutočne zač.

dristy

ako može mať decko od 13 rokov depresie,. z čoho?!

má 19 rokov, tak sa mala osamostatniť, je dosť stara na to aby ju byl brat...

alebo jej zobrať občiansky a zavreť na psychiatriu,.. a vybavené..

povedz jej rodičom že sa ti zdoverila že sa chce zabiť...
inak jej TY nepomožeš...