Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Mám nízké IQ

Príspevok v téme: Mám nízké IQ
Hlupacek

Nikdy jsem nebyl ani dobrý žák ani student na střední škole. Na základní škole jsem byl slabší průměr a ke konci už podprůměr (nešla mi ani matematika, ani cizí jazyky). Uvažovalo se, že půjdu na učební obor (nepříliš těžký), já místo toho zvolil maturitní-náročnější obor. Bylo to nad mé síly a já tenkrát propadl z matematiky (i v ostatních předmětech jsem byl podprůměr). Nějakou dobu jsem měl pouze základní vzdělání (ze školy jsem odešel, protože už jsem nechtěl opakovat ročník), později jsem s velkým úsilím dálkově vystudoval alespoň soukromé gymnázium, kde jsem měl docela úspěchy (opravdu jsem se snažil). Ovšem některé předměty mi nikdy nešly: matematika+cizí jazyky. Maturitu tedy mám, ale dále už to nešlo. Na vysokou školu už jsem neměl.

Dnes nevyužiji ani tu maturitu, jsem obyčejný dělník, živím se rukama, vím, že na víc nemám a jsem s tím smířený. Ovšem dlouho jsem se trápil tím, že mám dost nízké IQ (kolem 90!). Jaká je podle Vás hodnota IQ mezi 90-95 (tam spadám)? Dá se s tím něco dělat? Připadám si trochu méněcenný mezi chytřejšími.

pedag

Ja ti poviem k tomu len toľko, že trebárs môj najlepší kamarát má tak vysoké IQ, že ja ho niekedy normálne ľutujem, ani nie že niekedy, ale už permanentne. Vždy tak všetko rozanalyzuje, že ho to vždy paralyzuje. Až takú tragédiu by som z nízkeho IQ nerobil, neuvedomíš si kopec veci a isto budeš spokojnejší ako s IQ šialeného génia.