Mám nízké IQ

Príspevok v téme: Mám nízké IQ
Hlupacek

Nikdy jsem nebyl ani dobrý žák ani student na střední škole. Na základní škole jsem byl slabší průměr a ke konci už podprůměr (nešla mi ani matematika, ani cizí jazyky). Uvažovalo se, že půjdu na učební obor (nepříliš těžký), já místo toho zvolil maturitní-náročnější obor. Bylo to nad mé síly a já tenkrát propadl z matematiky (i v ostatních předmětech jsem byl podprůměr). Nějakou dobu jsem měl pouze základní vzdělání (ze školy jsem odešel, protože už jsem nechtěl opakovat ročník), později jsem s velkým úsilím dálkově vystudoval alespoň soukromé gymnázium, kde jsem měl docela úspěchy (opravdu jsem se snažil). Ovšem některé předměty mi nikdy nešly: matematika+cizí jazyky. Maturitu tedy mám, ale dále už to nešlo. Na vysokou školu už jsem neměl.

Dnes nevyužiji ani tu maturitu, jsem obyčejný dělník, živím se rukama, vím, že na víc nemám a jsem s tím smířený. Ovšem dlouho jsem se trápil tím, že mám dost nízké IQ (kolem 90!). Jaká je podle Vás hodnota IQ mezi 90-95 (tam spadám)? Dá se s tím něco dělat? Připadám si trochu méněcenný mezi chytřejšími.

Hlupacek

EQ: s tou sebelítostí máš naprostou pravdu a zlepšovat se dá a to v lecčem-nechtěl jsem, aby to vyznělo jako sebelítost.

Jana Lukacova: já jsem hrdý na to, co dělám, zatím se to učím, ale myslím že mi to docela jde. Že se doplňujeme tak to je pravda a také to, že každý vyniká v něčem jiném.

Renculaa: to je skvělé

benquis: spíše jsem se nad tím zamýšlel, prostě proč mi některé věci nejdou?

Jana Lukacova

Hlupacek: z toho, čo píšete nechávate, aby Vašu vlastnú hodnotu určovalo akési IQ číslo...ktoré vôbec človeku samo o sebe nezabezpečí šťastie (a ani úspech)...Každý jednoducho vynikáme v niečom inom a tým sa dopĺňame.

Ak prestanete byť posadnutý svojim IQ (a prejavíte čo Vás vo vnútri trápi) ľahšie sa Vám bude žiť a rozvíjať aj svoje schopnosti (ak to budete chcieť). Buďte hrdý na svoju prácu...možno ani netušíte koľko ľudí s vysokým IQ môže mať problém napríklad s namontovaním takej poličky ;)

EQ

Ak cítiš, že v nejakej oblasti nie si tak zdatný ako by si chcel, snaž sa v nej zlepšovať. Nerieš sebaľútosť. Máš vlastnosti a schopnosti, ktoré máš. S nimi pracuj. Ber to ako určitú odrazovú dosku. Každý nejako začínal. A ešte, skús si pozrieť niečo o EQ. Je to taktiež veľmi dôležité a čo sa týka medziľudských vzťahov, tak zrejme aj dôležitejšie.

Agreed

Ano,radsej jednoduchy slusny chlap ako premudrely clovek,co vsade vidi problem.samozrejme,sebavedomie je tiez dolezite,take primerane.

Hlupacek

Hg: já se v gramatice velmi zlepšil, na základní a střední škole jsem byl v gramatice (diktáty) slabší a ve slohu jen průměrný-vydřel jsem to a četl jsem. Přirozeně to v sobě nemám. Z češtiny jsem míval běžně za tři, čtyři i za pět, potom jsem se zlepšil i na dvojky a jedničky!

Hlupacek

Iq testy: děkuji za odpověď. Já si z toho dělal dost, zvláště když jsem v 17 letech měl výsledek IQ testu jenom IQ 94. V některých IQ testech jsem měl i pod 90, jinde mezi 90-100. Nejčastěji mi vycházelo IQ 90-97.

Vím, že i ti nadprůměrní mají spoustu problému, to jim nezávidím, ale já je poznal také. Teď se to zlepšilo. Vím, že reálný život je i o něčem jiném, takže se snažím uspět v tom, co mi jde. Budu zkoušet nové věci.