Samota

Príspevok v téme: Samota
Petrola222

Ahojte, zhruba pred mesiacom som sa rozišla s priateľom...Odvtedy som zavretá doma, počas vzťahu s nim som sa nestretávala so žiadnymi kamarátkami a teraz nemám ani komu zavolať nemám kam isť a neviem čo robiť...skončilo to depresiami a návštevami psychiatra. Som už zúfalá. Ocitol sa niekto v podobnej situácii?

Neznamy-THM1986

Ešte som bohužiaľ partnerku nemal, no myslím si že kto si nájde niekoho tak by nemal prerušovať všetky svoje staré kontakty

dragona

Toto sa stava dost casto, lebo kamaratky si myslia, ze ked maju chalana tak sa uz nemusia stretavat a ze jednoducho v tom case kamaratky su zbytocne. No a teraz si na to doplatila aj ty. Jednoducho sa im skus pomaly ozyvat a uvidis, ci budu ochotne ist s tebou von alebo nie. ked tak si skus najst nove kamaratky

Neznamy-THM1986

Ja som mal tesne po strednej problém, že prakticky som sa nemal s kým stretávať + doma žiadne pochopenie, žiadna podpora... Potom sa mi podarilo najsť okruh určitých známych, ktorý sa neskôr postupne rozpadol no nejak som to vykril...

Ale tie prve roky po strednej boli fakt že nepríjemne :/ A tebe Petrola222 odporúčam venovať sa svojím záujmom (snáď nie si uplne bez nich), poprípade skusiť nejaký ten chat a snád sa to postupne da dokopy

Jana Lukacova

Pipinanana: ja ľuďom nekonám nič a neovplyvňujem ľudí mojimi názormi. Vediem ich k tomu, aby pracovali na sebe sami a pomohli si sami. Môj prístup je prísne „evidence-based“ (tj. založený na realite, na tom ako sa človek skutočne cíti „pred“ a „po“). Nie je to o viere vo mňa, ale o tom, čo sa v skutočnosti v človeku odohráva, k čomu som dospela ja na vlastnej skúsenosti, ako aj iní ľudia predo mnou...alebo inak gravitačný zákon funguje nie preto, že ja mu „verím“, jednoducho funguje...pokojne môžete vyliezť na strom alebo nejakú budovu a zoskočiť a presvedčiť sa o tom sama vlastnými zmyslami na vlastnej skúsenosti...alebo ešte inak prídete za autoopravárom, aby ste sa naučila opraviť svoje auto. Ako zistíte, že auto ste opravila? jednoducho tým, že do neho nasadnete a idete (a motor nezdochne pred bránou) a kedykoľvek v budúcnosti, keď sa znovu niečo pokazí viete si ho opäť spojazdniť...

Pochybnosti sú normálne, sú namieste..je to ako keby ste Afričanovi, ktorý prežil celý život v púšti bez snehu povedala, že v Európe padá z neba sneh...od nikoho nežiadam, aby mi veril, to nie je podstatné (práve naopak slepá dôvera vedie ľudí k problémom), človek sa potrebuje presvedčiť na vlastnej skúsenosti...

katis

Ahoj, zameraj sa na to, čo ťa baví. Maľuj, počúvaj hudbu, ktorú máš najradšej. Vyskúšaj nejaké kurzy, či krúžky...kde by si sa stretla s ľuďmi, ktorý majú podobné záujmy.

Pipinanana

Citala som len starsie nazory a rady a Vasu stranku, nie je takmer nic s cim by som s Vami dokazala vnutorne suhlasit. Odkial prameni Vase presvedcenie a kde beriete istotu, ze prave Vy uvazujete natolko spravne, ze si trufate viest slabych nestastnych ludi a ovplyvnovat ich zivoty Vasimi nazormi? Fakt natolko verite v samu seba, ze prave Vy konate slabym trpiacim ludom dobro??? Lebo ja si to nemyslim a pochybujem o mnohom co ste dodnes napisali. :( Aj tak Vas mam rada za aky-taky stipku dobry umysel, zial prekryty peniazmi.

Jana Lukacova

Pipinanana: o bludoch o neznamych energiach netuším nič ani ja...zjavne teda viete o mojej práci ďaleko viac ako ja sama.

Madelaine

Petrola, tak si tie pohľady ľudí nevšímaj. Ja všade chodím sama, nemám problém ani ísť napr. na celodenný výlet do lesa - sama - no a čo ?? Precestovala som už takto mnohé mestá a je mi jedno, ako sa na mňa ľudia pozerajú. Som samostatná a nepotrebujem, aby ma niekto vodil za ruku. Lebo spoľahnúť sa môžeš len na seba. Aj keď si nájdeš nového "priateľa", ten ťa tiež môže po čase opustiť a potom čo ? Keď nie si schopná SAMOSTATNE fungovať, budeš to mať v živote ťažké.

Pipinanana

Zuzazuza, suhlasim s Vami... a to este netusite o bludoch o neznamych energiach, prekrutenom pohlade na Boha a zarobkovej cinnosti za tuto neodbornu "pomoc"...

Jana Lukacova

Zuzazuza:

bohužiaľ neposkytujem psychickú podporu alebo inak pomáham ľuďom čeliť príčine ich problémov. Antidepresíva, či iné psychiatrické lieky umelo dopujú človeka, tlmia iba príznaky, skutočný problém neriešia a ich dlhodobé užívanie môže priniesť rad vedľajších účinkov (akútne-šokové stavy, či organické poruchy sú samozrejme inou kategóriou a tu môže byť medikamentózna liečba na mieste...).

Psychológovia/psychiatri diagnostikujú príznaky potlačovaných emócií ako nejakú chorobu/poruchu, zameriavajú sa na „liečbu“ jej príznakov, tj. nie samotnej príčiny...ja sa ich diagnózami neriadim, nezaujímajú ma, nestotožňujem sa s ich prístupom. Súhlasím s Vami, z ich pohľadu a z pohľadu ľudí, ktorí sa riadia ich prístupom som neprofesionál. Veľmi rada ním však aj naďalej ostanem. Obdobne, je to akoby človeku, ktorý sa riadi tým, že Zem je plochá niekto iný povedal, že je guľatá (k čomu však raz všetci vlastnou skúsenosťou dospejeme).

Slobodné rozhodnutie ignorovať ma, kedykoľvek sa ocitnete v mojej blízkosti, Vám nikto nemôže vziať...