Samota

Príspevok v téme: Samota
Petrola222

Ahojte, zhruba pred mesiacom som sa rozišla s priateľom...Odvtedy som zavretá doma, počas vzťahu s nim som sa nestretávala so žiadnymi kamarátkami a teraz nemám ani komu zavolať nemám kam isť a neviem čo robiť...skončilo to depresiami a návštevami psychiatra. Som už zúfalá. Ocitol sa niekto v podobnej situácii?

SimonkaKE

a čo? ten psychiater ti pomohol, či ta nadrogoval liekmi hned? ako byva zvykom? ked miesto psychologa si hned bezala za psychiatrom.. to musiš byť riadne labilná.. a to pritom sa ti nič take nestalo len si sa rozisla s keketom...
a to ze si jedna z mnohych ktore seru na kamosky je tiez tvoja chyba....
predpokladam ze ten tvoj keket sa na kamosov nevysral a teraz chodi žurovať a oslavovať single život.

Anonym_93436

Petrola222 snaž sa tie zlé myšlienky zahnať , čím viac o tom premýšľaš tým viac tie myšlienky rastú , potom to rastie v smútok a neskôr v depresiu. To čomu dávaš pozornosť to vždy rastie , platí to na všetko v živote. Pohľady tých ľudí sú normálne len v našich myšlienkach sa pretvoria v niečo čo nás chce raniť , najlepšie je to ignorovať a zapudzovať tieto myšlienky. Napríklad myslieť na prírodu , na nejaké obľúbene zvieratá a podobne.

Petrola222

Ďakujem všetkým za podporu, keď som si niekam aj vyrazila tak som mala zvláštny pocit, mala som pocit, že každý po mne pozerá s posmechom a práve tento pocit ma zakaždým keď sa mi aj naskytne niekam si vyraziť ma donúti zostať doma. Priateľ bol pre mna ako vravíte jediná možnosť pre kontakt s ľudmi a teraz som ju stratila. Keby som od seba všetkých neodohrala počas vzťahu s nim tak by som sa teraz z toho dostala oveľa ľahšie.

pedag

Dnes si už možno kúpiť knihu s akýmkoľvek aj maximálnym zameraním, resp. špecializáciou, naštudovať čokoľvek a zažiť aj iné pocity. Keď sa vyplavuje hormón šťastia, tak je presne taký istý zo vzťahu ako z niečoho iného:-) Aj mozog možno oklamať presne takisto, ako to robí on s nami (S. Freud).

Anonym_93436

zuzazuza súhlasím s tvojim názorom.

Petrola222 chvíľu to potrvá ale zvládneš to , súcitime s tebou a držíme ti palce.

zuzazuza

Tutanchamon, nepochopila si podstatu problemu. Problem nie je, ze je sama bez vztahu. Problem je, ze pocas vztahu nemala nijake ine socialne kontakty. Vztah len prednedavnom skoncil, co sposobilo, ze zostala bez akychkolvek inych socialnych kontaktov, jej jediny socialny kontakt zmizol. To je uplne iny typ problemu, ako si to pochopila ty. Ide prave o tu nahlu stratu socialneho zivota. Ked bude bez frajera rok, uz bude mat kopec kamaratov a tento problem davno nebude riesit. Lenze tu ide o tu nahlu stratu socialneho zivota, ktory mala len vdaka frajerovi. A prave to, ze sa to stalo iba nedavno, je pricina, ze este tym trpi. Ona prave potrebuje dlhsi cas, aby sa z toho dostala.

TutanchámonxD

Ty si len mesiac bez priateľa a už nemôžeš vydržať samotu, že sedíš len doma a už to skončilo u psychiatra ?? Tak potom ja mám asi nervy zo železa, keď že ja som nikde nebol už asi rok ak nie viac. Nemám s kým a kde ísť a nemám si s kým zavolať či popísať a sedím celé dni len doma za počítačom. Keby si bola na tom takto ako ja, tak by si už asi bola v márnici podľa toho čo píšeš :D

zuzazuza

Jana Lukacova... Som rada, ze nie som v situacii, ze potrebujem psychicku podporu a na blizku ste iba vy. Plus vasa istota v tom, ako antidepresiva dostanu cloveka do zacarovaneho kruhu bez vychodiska, to by ste si mali dat zaramovat. Vy si neuvedomujete, co si beriete na zodpovednost, ked davate taketo vyjadrenia ludom bez toho, aby ste poznali ich diagnozu. Svedci to iba o vasej neprofesionalite.

zuzazuza

Ano, ja som bola na tom presne tak, ako ty. Zo dna na den som stratila vsetkych kamaratov, kedze boli z iniciativy toho partnera a ja som sama s nikym nikam nechodila, nemala kamaratky (bol ziarlivec a manipulator, v podstate som to nemala povolene). Zostala som uplne sama, on hned vo vztahu s inou (zacali uz pocas nasho vztahu). Takze velmi dobre si pamatam, ako citit tu prazdnu a studenu tmu, ked zostanes uplne sama. Musis zacat odznova. Postupne. Kamaratov nenajdes hned, ale postupne sa to zacne. Najskor spoznas niekoho noveho, viackrat sa budete rozpravat a z niekolkych takychto ludi vzide mozno prve nove priatelstvo. Pojde to postupne, vybudujes si zase svoj svet. Ale viem, ze to, kde teraz si, je hrozne.

Jana Lukacova

Petrola222: v podobnej situácii sa ocitlo mnoho ľudí, ktorí sme nechali, aby naše šťastie záviselo od jediného (iného) človeka...situácia, v ktorej sa nachádzate je príležitosťou, uvedomiť si, čo Vás k minulým rozhodnutiam viedlo a čeliť tomu - tj. potlačovaným emóciám (bolesti, smútku) nahromadeným vo vnútri, ktoré Vám spôsobujú depresívne stavy...snáď ste natrafila na psychiatra, ktorý Vám bude skutočne nápomocný (braním antidepresív sa dostanete iba do začarovaného kruhu bez východiska).

Rozchod môžete vnímať ako príležitosť poučiť sa, čeliť príčine svojich problémov a zmeniť svoj prístup do budúcnosti...