nemám žiadne peniaze, ani prácu, este aj chora,som psychicky na dne, pomozte

Príspevok v téme: nemám žiadne peniaze, ani prácu, este aj chora,som psychicky na dne, pomozte
zdeptanazena

zdravim vas,
takze, od juna kedy som skoncila vysoku skolu som na PN, pre dlhodobe vazne zdravotne potiaze, kedze som nebola pripoistena v ziadnej poistovni, nemala som poistku,iba v VSZP klasicke poistenie.
Samozrejme na urade prace som, a ked sa mi trosku polepsilo v auguste,c chela som nastupit do prace,ale potom sa to znova nedalo kvoli zdraviu. Cize som stale na urade,ale kedze som nerobila ani rok, kedze som studovala, nemam pravo poberat ziadne davky, ani nic. A ja nutne potrebujem peniaze, mala som odlozene z cias studia asi 700 e, z kt. vsak zijem dodnes,lebo si platim mnohe vysetrenia, lieky, samozrejme ja sama. Kebyze nemam rodicov, ktori mi prispeju, tak by som bola zobracka. Nemam ziadne peniaze. Momentálne sa pozeram do penazenky a mam tam 100 e a na ucte mam 20 e, akurat na fakturu za mobil,to je cele, co mam. Boli Vianoce proste este viac som minula :(kebyze nemam rodiny,tak som na dlazbe uplne,a stat to nezaujíma, ze som v nudzi,lebo som nestihla este pracovat.
Neviete o nejakej solidnej praci, ktora sa da vykonavat z domu? Skusala som kadeco, aj pisanie nejakych PR clankov, ale vacsinou mi zato davaju iba 5 e, ale aj vacsina bola takych co ma podrazili a este odo mna chceli cucat peniaze, pricom ja nic nemam, a vela mi nezaplatilo,co som pre nich aj napisala tie PR clanky a viac sa neozvalia na ucet mi nic neprislo:( nechapem tej zlobe tych ludi.
Do toho este chodim na anglictinu,ktoru som si samozrejme ja zaplatila zo svojho ,lebo si chcem spravit cambridge certifikat, ale najhrosie,ze si musim platit este aj doucovanie :( ktore je strasne pre mna drahe, 10€ na hodinu, co je fakt sila. Ja uz nemam z coho zit, som uplne na nule,ale aby som spravila ten certifikat, tak musim si ho platit, potrebujem daco dovysvetlovat. Certfiikat, je nutny pre moju pracu dalsiu, vsade ho chcu.
Uz sa idem zblaznit, vsetko si hradim sama,okrem stravy a ubytovania, ktore zatial rodicia platia,ale nemám sancu.
Prosim vas, neviete o niecom? Dakujem :(lebo uz som zufala. zacinam mat z toho uzkosti a depresie, este k tomu aj k mojej chorobe, za vsetko treba platit nekrestanske peniaze,len za lieky,kolko davam, a ja naozaj nemam z coho.

Marosko-n

Akú Vš školu máš? A kde bývaš ? Aký zdravotný problém ? Potom Tí pomôžeme.
Alebo si tu niekto robí srandu?. Aby sa len vyrozprával.

nahnevanyobcan

Vy ste tu teda na tomto fore ved autorka temy ma zdravotne problemy ako by bolo vam keby na vas niekto takto reagoval ? Slovaci vedia byt strasne hnusny s tymto pristupom aky voci sebe mame sa budeme mat stale na hovno nevieme sa zjednotit za spolocne dobro nevieme sa vobec chapat a chcem sa mat lepsie. Autorka temy a skusala si si dat inzerat na bazos, inzerciu a pod?

zdeptanazena

Mrauka ty nečítaš, čo píšem? Nepíšem anglicky, ale slovensky. Úplne ignoruješ, to čo píšem. Nikto ma nekritizoval, tak nemusím prijímať kritiku to po prvé, po druhé som PN dlhodobo, takže NEMAM SA AKO INAK ZAMESTNAT IBA NA CIERNO Z DOMU(!!!!) už to asi musím zvýrazňovať. A nie, nemám vyštudovanú angličtinu-ako prekladateľstvo.
A NIE, NEZAMESTNAJU MA BEZ PAPIERA ZE VIEM REC- NIE, a ten kto si myslí opak je mimo. Však skúste niekoho osloviť a uvidíte. Ja som oslovila všetky prekladateľské agentúry, ktoré mi gugl našiel. A nechceli ma bez papiera, tak neviem, ak nejakú poznáte agentúru,alebo dakoho, kto chce človeka, bez praxe,čo nemá list na preklady, tak sem s ním,oslovím ho,. Budem len rada, nie je to také jednoduché, ale pdostatné je to,že sa mi míňajú už aj tie posledné peniaze,ktoré mám nasporené. Som prakticky na mizine a k takým veciam na nete, že sex videá a také, k tomu zatiaľ nechcem sa vyjadrovať, ale možno už aj na to príde.Lebo serioznej práce tu nieto.
A vyskúšala som viacerých lekárov- a ani jeden to nechcel tie vyšetrenia predpísať, a keď mi spravil jedno vyšetrenie, ja som ich potrebovala minimálne 5. Takže sme na Slovensku, niet sa čo diviť.
A podotýkam, že ja nebijem okolo seba, nemám na to dôvod, energiu, silu ani chuť. prišla som si sem po rady, alebo referencie nie po takéto výplody vašej mysle.

Mrauka

No a preco chces robit prekladatelku?
Ak mas vystudovanu AJ, tak by si mala mat, alebo si si mohla spravit, aj statnicu.
Vies kolko ludi to dnes robi? A ano, konkurencia je velka. Takze by si sa mala zamerat na nieco ine.
Ked sa chces niekam posunut, tak prestan bit pestickami okolo seba a prijmi aj konstruktivnu kritiku.
Jednoducho kazdy by chcel robit z domu a nechodit do prace, preklady z AJ robi strasne mnozstvo ludi a da sa to aj bez statnice, ci certifikatu.
Ked ti lekar nechce urobit testy, vymenim lekara.
Na vsetko ides zle, uplne. Tebe by stacilo prestat so vsetkymi a vsetkym bojovat a zmenit uhol pohladu, lebo ked to raz nejde takto, skusim to inak.

zdeptanazena

to co sa tu ako do mna navazate?? co som vam spravila??
sa trocha kludnite preboha, sak sme ludia, nie? keby ste vy boli v takej tazkej zivotnej situacii tak neviem, ci by vam prospievalo kebyze toto od niekoho pocujete
CITAJTE prosim- JA nemozem PRACOVAT, lebo som PN dlhodobo ! od leta, takze ziadne brigady mimo DOMU nie su mozne !
UCTO ROBIT NEVIEM,keby som vedela, nepisem sem.
a kebyze mi poviete kto by zamestnal prekladatelku,co nema statnicu z jazyka :D:D tak to mi je do smiechu akurat, si myslite,ze som to neskusala??Posielala som si zivotopisy po firmach, ze ci nepotrebuju externu prekladatelku, a kazdy,ze ci mam statnicu, vravim nie,tak viac ani neodpisali!! bez certifiktu nikto nechce nikoho zamestnat a najma nie na preklady preboha

takze netrepte mi tu vy, taketo kraviny...

a co ze som na UP? sak je uplne jedno, nikoho nezaujima, ze ci som alebo nie, koho to z lekarov a positovni zaujima? Niektore vysetrenie si normalne hradim cele sama, napriklad neboli mi v stave a ochotni lekari ani lenzobrat krv na iste infekcne ochorenia, takze pekne krasne,som si to sama musela zaplatit, ist do labaku a sama cvakat a bolo to 250 €, vsetky vysetrenia...a samozrejme potvrdili sa pozitivne..len tak btw..ale lekari mi ich urobit nechceli, vraj su drahe ..takze a nikoho nezaujimalo,ciu robim,alebo nie..

ja nechcem,aby ma neikto vodil za rucicku ako hovorite,ale pomoc pre cloveka v nudzi a hadam este srdce ma niekto, ved aj niekto tuna na fore mozno potrebuje daco aby prenho niekto spravil na doma, tak skusam vselico.
Ved som uz skusala ako vravim pisat aspon clanky, tiez rpedavat kozmetiku, aj preklady, a predavala som aj svoje vlastne oblecenie a sperky,co mam !!! len aby som si mohla tie vysetrenia poplatit !!! takze nerobte tu zo mna kravu,co nic nevie a nevie sa o seba postarat, ale vsetko boli skor jednorazovky,ale nic stale na doma, asi ste neboli v takej situacii,ako ja tak neviete...

Mrauka

Po tvojom dalsom prispevku som si ista.
Ked si na UP, tak nie si samoplatca.
No ked sa chces dostat na super poziciu, si na nu zarob aj na nekvalifikovanom mieste, ale to je zrejme pod tvoju uroven.
Preco by ti tu mal niekto dopomoct k super pohodlnnej pracicke na doma???
To ti este nikto nepovedal, ze za rucicku ta nikto vodit v zivote nebude a zalezi od tvojej sikovnosti?
Prosim ta pekne netrep. Preklady mozes robit aj sama z domu a bez certifikatu. Staci si hocikde vycapit inzerat.
Neviem, preco by niekto mal zamestnavat niekoho na preklady, staci si najst hocijaku studentku, ktorej zaplati par eur a anglinu vie dnes uz snad kazdy.

zdeptanazena

tak ako nehnevajte sa,? to co ma tu osocujete,ze si vymyslam ?

nebudem tu vypisovat svoje veskere diagnozy, som PN už vyse pol roka,cez urad mi anglictinu nepreplatili,a potrebujem ju do prace, certifikat je na pozicie, ktore aspirujem nutny, pripadne velka statnica. A je to naozaj nekrestansky drahe. Urad ponukal iba svoje nejake kurzy,ktore mne nie su dostacujuce. A tiez musim mat certifikat na to,aby ma napriklad raz zamestnali ako prekladatelku na doma.
A predstavte si, ze niektoré vysetrenia mi nechcu robit normalnym sposobom,ale musim si ich ako samoplatca hradit!!ktore nasa poistovna nepreplatila a su v mojom stave nutne!! Lekari mi ich odmietli spravit ze ""naco"""
Vy si myslite, ze vzdy vsetko preplati poistovna,? Ste potom naivna dost vy a nie ja. Neviem v akom svete zijete.
Chcela som radu, ako sa dostat z tejto situacie, a tiez i nahodou niekto nevie o nejakej solidnej praci na doma.

fajnapralinka

nepíšeš čo si studovala,.. vieš robiť učtovnictvo? danove priznania to je take aktualne, aj mne robi jedna známa za 15€ , bezne beru uctovnicky 20€ ... ak vieš, tak si daj na FB, inzercie, ze robiš danove priznania... 15e za jedno... ti to pomoze...

a to si neni schopna ani na brigady chodit, popri urade mozes tovar vykladat alebo sediet na riti v kase, 10 hod tyzdenne, 2dni - 5hodin...
to by si akoze nezvladla....???

Mrauka

Solidnu pracu z domu by chceli robit vsetci. Vacsina absolventov VS je na tom ako ty. Chvilu s tym bojuju a nakoniec skoncia v Tescu, alebo odidu do zahranicia.
Pokial stat nevie zabezpecit pracu VS absolventom, ma by zrusit VS studium. Na buchanie kladivom v automobilke staci zakladne vzdelanie.

Mrauka

Ake vysetrenia si platis? Ved, ked si na UP stat za teba plati zdravotne poistenie. Ziadne pripoistenie nie je nutne.
Tiez som sa este nestretla s tym teda, ze by vsade chceli certifikat. Jedine, co ich zaujima je, ci vies anglicky, alebo nie.
Nemas peniaze a platis si anglinu. To ti zas niekto nabulikal, ze ten certifikat je nutny. Inak kurz anglictiny je mozne preplatit aj UP.
Neviem teda, ci si myslis, ze my sme tu taki hlupi, alebo si naozaj taka naivna.
Nepises ani ake zdravotne problemy mas a aku radu vlastne chces.