nemám žiadne peniaze, ani prácu, este aj chora,som psychicky na dne, pomozte

Príspevok v téme: nemám žiadne peniaze, ani prácu, este aj chora,som psychicky na dne, pomozte
zdeptanazena

zdravim vas,
takze, od juna kedy som skoncila vysoku skolu som na PN, pre dlhodobe vazne zdravotne potiaze, kedze som nebola pripoistena v ziadnej poistovni, nemala som poistku,iba v VSZP klasicke poistenie.
Samozrejme na urade prace som, a ked sa mi trosku polepsilo v auguste,c chela som nastupit do prace,ale potom sa to znova nedalo kvoli zdraviu. Cize som stale na urade,ale kedze som nerobila ani rok, kedze som studovala, nemam pravo poberat ziadne davky, ani nic. A ja nutne potrebujem peniaze, mala som odlozene z cias studia asi 700 e, z kt. vsak zijem dodnes,lebo si platim mnohe vysetrenia, lieky, samozrejme ja sama. Kebyze nemam rodicov, ktori mi prispeju, tak by som bola zobracka. Nemam ziadne peniaze. Momentálne sa pozeram do penazenky a mam tam 100 e a na ucte mam 20 e, akurat na fakturu za mobil,to je cele, co mam. Boli Vianoce proste este viac som minula :(kebyze nemam rodiny,tak som na dlazbe uplne,a stat to nezaujíma, ze som v nudzi,lebo som nestihla este pracovat.
Neviete o nejakej solidnej praci, ktora sa da vykonavat z domu? Skusala som kadeco, aj pisanie nejakych PR clankov, ale vacsinou mi zato davaju iba 5 e, ale aj vacsina bola takych co ma podrazili a este odo mna chceli cucat peniaze, pricom ja nic nemam, a vela mi nezaplatilo,co som pre nich aj napisala tie PR clanky a viac sa neozvalia na ucet mi nic neprislo:( nechapem tej zlobe tych ludi.
Do toho este chodim na anglictinu,ktoru som si samozrejme ja zaplatila zo svojho ,lebo si chcem spravit cambridge certifikat, ale najhrosie,ze si musim platit este aj doucovanie :( ktore je strasne pre mna drahe, 10€ na hodinu, co je fakt sila. Ja uz nemam z coho zit, som uplne na nule,ale aby som spravila ten certifikat, tak musim si ho platit, potrebujem daco dovysvetlovat. Certfiikat, je nutny pre moju pracu dalsiu, vsade ho chcu.
Uz sa idem zblaznit, vsetko si hradim sama,okrem stravy a ubytovania, ktore zatial rodicia platia,ale nemám sancu.
Prosim vas, neviete o niecom? Dakujem :(lebo uz som zufala. zacinam mat z toho uzkosti a depresie, este k tomu aj k mojej chorobe, za vsetko treba platit nekrestanske peniaze,len za lieky,kolko davam, a ja naozaj nemam z coho.

Jana Lukacova

zdeptanazena: nevysporiadané emócie, ktoré v sebe máte prispievajú tak k zdravotným problémom, ako aj k prístupu ku komunikácii (o.i. skúsenostiam pri hľadaní práce, ktoré máte)...ak sa im povenujete bude Vám lepšie aj po zdravotnej stránke a budete mať viac síl, energie riešiť svoju situáciu...

Ak budete mať záujem, napíšte mi, rada Vám pomôžem (rozhovorom), aby ste sa cítila lepšie.

Aliss

Zakladatelka temy, nerozumiem preco sa urazas ako male dieta :) Az na dvoch-troch ludi, co ti napisali, ze si naivna a taka ci onaka, ti tu vela ludi napisalo, ako by si si mohla pomoct. Akoby si vobec necitala rady, len si sa chytila par konkretnych prispevkov. Snad ti nikto nemusi vysvetlovat, ze lutost prosto nie je namieste. Navyse ak aj v realnom zivote reagujes takto, ze si z kvanta pozitivnych veci vyberies len tie negativne, tak sa necuduj, ze si dlhodobo chora. Mimochodom, to ze si chora nie je nahoda. Trosku sa zamysli a uvedom si, co ti tvoje telo hovori. Nebud tak negativne naladena, pesimisticka, ihned skakajuca do konfliktu a bojovne naladena. Mas v zivote tolko moznosti ako sa divat na svet. Bud si z tejto diskusie zoberies celkom fajn rady a postavis sa na vlastne nohy, alebo si budes vsimat len tie komenty, ktore sa ta nejak dotykaju, budem sa tu rozculovat, "rozhadzovat rucickami" a zit vlastne presne tak ako doteraz...

Zdeptanazena

Ok,bola velikanska chyba pisat na toto forum,ludskost sa stratila ktoviekam. Chcela som iba info,ci niekoho nepoznate,kto zamestnava na dialku.Stranky podobne ako ja spravim nepoznam.vy ano?ak ano sem s nimi..
Ja nemam iba bakterialne infekty a predstavte si,ze ani pomocou atb to nejde vyhubit a mam uz pol roka 37,4 teplotu!!!! A aj po 8 druhov atb...!!!!.
Funny mne nemusis objasnovat pracu prekladatelky,ja dobre viem,ako to chodi,to len mruska si mysli,zs preklady mozs robit hocikto.Viem dobre,ze zamestnavalia chcu prax,skolu,osvddcenia,zivnost a pod.Nid aom blba ale uz skusam vsetko.A nemusis ma ponizovat,ze neviem,co je normostrana,amm vystudovanu vysoky skolu!!!!nie som dement bez matury!!! Viac tu uz reagovat nebudem,to nema zmysel

.len urazat sa tu vie a byt kruti..nikdy som si nemyslela,ze slovaci su taki zli k sebe..

Lollka

Ked mas bakterialne infekcie to sa da dobre liecit antibiotikami takze tento tvoj stav nebude trvat dlho. Mas teraz take blbe obdobie ale to prejde. Mozes ponukat svoje sluzby na stranke jaspravim.sk a podobnych, preklady alebo aj nieco ine ak vies.

hehe1

urad pre dohlad lekarov kryje, boli rozne aj velke zlyhania, aj korupcia, ale kolko lekarov bolo odsudenych? 0 cela 0, vrana vrane oko nevykole, ale ako vravis, treba si otvorit hubu, inac sa nic nezmeni.... ani to s nimi nepohne

fajnapralinka

fullhd ..tupec sprostý si možno tak ty....

ked clovek bude držať hubu a sklopene uši nezmení sa nič...!
kolko vecí, úradov sa rozhýbalo po tom ako to bolo medializovane?
ved tvár jej nemusia ukazovat ani meno,... stačí ze poukáže na problem... hned bude aj ochota lekárov robiť vyšetrenia...

Aliss

Neviem, ci si uz na podobne otazky odpovedala, ale skusim - o ake zdravotne problemy ide? Skus blizsie opisat, aka je tvoja diagnoza...Bola si sa uz pytat na socialke, ze co sa da v tvojej situacii robit? Vies, ze mozes robit absolventsku prax? Na urade prace ti nebola ponuknuta? Plus rekvalifikacne kurzy atd. Za jazykovky sa menej plati, ak sa ucis cez skype. Respektive, ja som sa ucila za 8 eur na hodinu, nasla som si sukromneho lektora, nesla som cez ziadnu jazykovu skolu atd.

fajnapralinka

ohladne toho vyšetrenia ktoré si si musela sama zaplatit, predpokladám že máš bločky,... ked ti vyšetrenie vyšlo pozitivne, obrat na na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou,... a chod do svojej poistovne ze ci ti to nepreplatia..
ak nie → obráť sa na média, joj, markiza, rexlex..
prípadne im povedz ze to budes riesit s mediami... ak ti nepreplatia ,...
-poistovni a uradu pre dohlad..

Fullhd

To co je dnes za ludi????Kazdy chce byt milionar kazdy chce mat bmw a len na facebooku kazdy trci.To ma vzdy rozosmeje....hni doma,bez penazi a bez roboty a stan sa TOP prekladatelkou,a nezabudni pozerat motivacne videa ako byt uspesnou.Ako je fajn ist si za svojimi cielmi ale ty nemas ani peniaze,odhodlanie,odvahu a si naivna.Toto sa mi paci na zivote=ta krutost ze sa s nikim nemazna.Cely zivot nervozny a bez penazi,nadavat stale pi*covat na vsetko....nie dalujem.