nemám žiadne peniaze, ani prácu, este aj chora,som psychicky na dne, pomozte

Príspevok v téme: nemám žiadne peniaze, ani prácu, este aj chora,som psychicky na dne, pomozte
zdeptanazena

zdravim vas,
takze, od juna kedy som skoncila vysoku skolu som na PN, pre dlhodobe vazne zdravotne potiaze, kedze som nebola pripoistena v ziadnej poistovni, nemala som poistku,iba v VSZP klasicke poistenie.
Samozrejme na urade prace som, a ked sa mi trosku polepsilo v auguste,c chela som nastupit do prace,ale potom sa to znova nedalo kvoli zdraviu. Cize som stale na urade,ale kedze som nerobila ani rok, kedze som studovala, nemam pravo poberat ziadne davky, ani nic. A ja nutne potrebujem peniaze, mala som odlozene z cias studia asi 700 e, z kt. vsak zijem dodnes,lebo si platim mnohe vysetrenia, lieky, samozrejme ja sama. Kebyze nemam rodicov, ktori mi prispeju, tak by som bola zobracka. Nemam ziadne peniaze. Momentálne sa pozeram do penazenky a mam tam 100 e a na ucte mam 20 e, akurat na fakturu za mobil,to je cele, co mam. Boli Vianoce proste este viac som minula :(kebyze nemam rodiny,tak som na dlazbe uplne,a stat to nezaujíma, ze som v nudzi,lebo som nestihla este pracovat.
Neviete o nejakej solidnej praci, ktora sa da vykonavat z domu? Skusala som kadeco, aj pisanie nejakych PR clankov, ale vacsinou mi zato davaju iba 5 e, ale aj vacsina bola takych co ma podrazili a este odo mna chceli cucat peniaze, pricom ja nic nemam, a vela mi nezaplatilo,co som pre nich aj napisala tie PR clanky a viac sa neozvalia na ucet mi nic neprislo:( nechapem tej zlobe tych ludi.
Do toho este chodim na anglictinu,ktoru som si samozrejme ja zaplatila zo svojho ,lebo si chcem spravit cambridge certifikat, ale najhrosie,ze si musim platit este aj doucovanie :( ktore je strasne pre mna drahe, 10€ na hodinu, co je fakt sila. Ja uz nemam z coho zit, som uplne na nule,ale aby som spravila ten certifikat, tak musim si ho platit, potrebujem daco dovysvetlovat. Certfiikat, je nutny pre moju pracu dalsiu, vsade ho chcu.
Uz sa idem zblaznit, vsetko si hradim sama,okrem stravy a ubytovania, ktore zatial rodicia platia,ale nemám sancu.
Prosim vas, neviete o niecom? Dakujem :(lebo uz som zufala. zacinam mat z toho uzkosti a depresie, este k tomu aj k mojej chorobe, za vsetko treba platit nekrestanske peniaze,len za lieky,kolko davam, a ja naozaj nemam z coho.

Funny962

Fullhd, zbytočne jej tu odporúčaš fabriku, nečítal si že ona chce pracovať z domu? A najlepšie ako prekladateľka..

Fullhd

Daj si zivotopis do hociakej agenture ktora ponuka pracu do fabrik.Aj za minimalnu mzdu to nevadi.K takejto praci byva zadarmo ubytovna.Na zaciatok to staci si myslim potom ked sa postavis na nohy a nasetris si mozes ist vyssie.Hlavne hladaj posielaj zivotopisi a povedz ze mozes ist hned pracovat.Do fabriky ta zoberu okamzite.Dnes posles a v pondelok zavolaju,utorok pohovor a hned mozes aj od stredy pracovat.Dnes este posli zivotopis aspon do 5tich agentur.Cca 500 e + gastrace.Na zaciatok ok.

Funny962

Mrauka, tvoj príspevok ma rozosmial: že vraj "načo by niekto zamestnával človeka na preklady, stačí študentka, .. angličtinu vie už snáď každý" - ale aká je to angličtina, ktorú vie "každý"? Predstav si, že mňa zamestnali ako prekladateľku vo firme aj istej finančnej inštitúcii a tie texty, ktoré som tam denne prekladala, by určite žiadna študentka nedokázala preložiť a samozrejme podmienkou na prijatie na takúto pozíciu bolo absolvovanie štúdia prekladateľstva na VŠ, tak sa láskavo nevyjadruj k veciam, ktorým nerozumieš.

Funny953

Autorka témy, ty si pekne naivná, keď si myslíš, že nejaký Cambridge certifikát z teba spraví "prekladateľku". Vieš, koľko ľudí vyštudovalo prekladateľstvo na VŠ, má roky praxe a napriek tomu sa im nedarí získať zákazky? Trochu ťa uvediem do obrazu: dnes už nestačí "len" dokonalo ovládať cudzí jazyk (samozrejme treba sa špecializovať na viaceré odbory: IT, ekonomika, medicína, technika - tie sú najžiadanejšie), ale musíš ovládať prácu s prekladateľským softvérom, ktorý si tiež treba za nemalé peniaze kúpiť, založiť si živnosť, a až potom osloviť agentúru a žiadať preklady. Pošlú ti skúšobný text (v tom lepšom prípade, ak sa vôbec ozvú), ale keď zo životopisu zistia, že nemáš v prekladaní prax, tak ti aj tak prácu nedajú, lebo žiadajú aj referencie. A keby si aj takúto prácu získala, tak by si musela denne preložiť okolo 6 - 7 normostrán (ak vieš čo to je) náročného odborného textu, ktorému by si ani v slovenčine nerozumela, a ak by sa klient sťažoval na chyby v preklade alebo by si nedodržala termín odovzdania, tak si u nich skončila. A teraz povedz, či stále chceš byť prekladateľka a či si na to vôbec trúfaš.
Niektoré agentúry občas hľadajú aj interného prekladateľa, to znamená, že by si si prácu nemusela zháňať, ani mať živnosť, ale pracovala by si priamo u nich, a oni by ťa aj zaškolili na prácu s prekladateľským softvérom. To ti nie je dosť dobré? Či ty si myslíš, že keď budeš pracovať z domu, budeš mať viac voľného času? Ručím ti za to, že preložiť minimálne 5 strán textu ti zaberie úplne celý deň, ani najesť sa nebudeš mať kedy.

Preteba

zdeptanazena, zákon hovorí, že pokiaľ nemáš možnosť sa samostatne živiť, sú povinní sa postarať rodičia, do času, kým sa nezamestnáš.
S prácou na doma je to ťažké, väčšina je podvod. Čím skôr sa vyliečiť a potom si nájsť nejakú prácu. Príspevok z úradu nedostaneš, pokiaľ budeš bývať v jednej domácnosti s rodičmi.

zdeptanazena

Tomas- ja uz po 25-ke a po studiu, takze rodicia ma nemaju preco zivit. A inzeraty som si uz kade tade davala,ale stabilnu a serioznu pracu na doma, nezozeniem, neda sa to. Uz mi naslubovali kadejaki podnikatelia, robit pre nich marketing, reklamy, dohadujeme sa par tyzdnov a potom nakoniec viac neodpisu:( to su taky dneska neseriozny . Na invalidny narok nemam, pretoze nie som rok na PN, a nemozu mi davat ani socialne davky, vraj. proste od statu nic nedostanem, nedavaju ziadne davky nic.

hehe1 skoda reci tu, teraz ma obvinia, ze sa stazujem a neviem prijat kritiku :D pockajme si na to.

cc ako vies liecit virusy? ale nie,ja mam skor infekcie neustale a bakterialne zapaly.

ja sa tiez divim,co su tu ludia na fore za osoby, potom to tak aj dopada,ked su aj medzi doktormi napriklad taki, tak nemam slov.Podla toho,to tu aj vyzera. Ja som neprisla sem po urazanie a slovne ataky,ale pre pomoc

Tomas12345

(zdravim vas,
takze, od juna kedy som skoncila vysoku skolu som na PN, pre dlhodobe vazne zdravotne potiaze, kedze som nebola pripoistena v ziadnej poistovni, nemala som poistku,iba v VSZP klasicke poistenie.
Samozrejme na urade prace som, a ked sa mi trosku polepsilo v auguste,c chela som nastupit do prace,ale potom sa to znova nedalo kvoli zdraviu. Cize som stale na urade,ale kedze som nerobila ani rok, kedze som studovala, nemam pravo poberat ziadne davky, ani nic. A ja nutne potrebujem peniaze, mala som odlozene z cias studia asi 700 e, z kt. vsak zijem dodnes,lebo si platim mnohe vysetrenia, lieky, samozrejme ja sama. Kebyze nemam rodicov, ktori mi prispeju, tak by som bola zobracka. Nemam ziadne peniaze. Momentálne sa pozeram do penazenky a mam tam 100 e a na ucte mam 20 e, akurat na fakturu za mobil,to je cele, co mam.)

Tusim je to tak že do 25 rokov pokial studujes tak su rodicia stale povinny sa o teba starat.
V prípade ze nevladzes pracovat tak si poziadaj o invalidny.
A navyse nedava sa ani cloveku co nepracoval a ma po skonceni studia a nema pracu nahodou nejake socialne davky ?

( Boli Vianoce proste este viac som minula :( )
Nechapem naco si minala peniaze na darceky ked sama nemas ziadne peniaze.

(Do toho este chodim na anglictinu,ktoru som si samozrejme ja zaplatila zo svojho ,lebo si chcem spravit cambridge certifikat, ale najhrosie,ze si musim platit este aj doucovanie :( ktore je strasne pre mna drahe, 10€ na hodinu, co je fakt sila. Ja uz nemam z coho zit, som uplne na nule,ale aby som spravila ten certifikat, tak musim si ho platit, potrebujem daco dovysvetlovat. Certfiikat, je nutny pre moju pracu dalsiu, vsade ho chcu.)

No ono z domu prace toho naozaj velmo vela nie je. Osobne neviem o nejakych pracach z domu kde by sa dali zarobit ako take peniaze.

Mimochodom aku mas chorobu ?

hehe1

mrauka a ty si co za tela sproste? ona ziada o pomoc, je chora, takych ludi je mnozstvo a nase ubohe zdravotnictvo im nepomoze, zmenit lekara? ty vychadzas z faktu, ze ta tu niekto vylieci zadarmo, ale to je velky omyl, nevies o zivote ani houno, tak co tu pindas.... takych ludi, ako ty by som vedel uderit s lopatou po hlave, namiesto empatie, pomoci a podpory ponizenie a ataky? sa zobud, ludi ako ty je plne slovensko a preto to tu tak vyzera, ako vyzera, je mi z vas na vracanie

cc

ahoj. Tu na fore tazko dostanes radu. no mozes povedat aku mas infekciu. mohol by som ti nieco poradit, ak by to boli virusy.
Poradit-mozno tak dat si inzerat do region. novin, ze prekladas do cudzieho jazyka.
Toto he stav, ked sa clovek dostava do bezmoci. Ja ti drzim palce.