Cirhóza pečene

mjanik

filipa-prečo by sa nedala vyliečiť pečeň akupunktúrou?Už si ju liečila akupunktúrou,alebo-odkiaľ máš vedomosti,že sa pečeň nedá liečiť akupunktúrou?

TrzTrz

Dobry den vsade sa pise ze hlavnym znakom poskodenia alebo zlyhavania pečene je únava. Mozete mi opisat o aku unavu sa jedná ? Lebo to je siroky pojem unaveny mozem byt z roznych pricin a unava ma rozne stupne. Je to unava ako by ste boli pod liekmi kde zaspavate aj posediačky alebo vseobecne sa citite trocha unavený ?

Tomas12345sss

Vladinko-29 :

Ja pečen pomáha i pitie teplej vody okolo 37 stupňov si, hlavne sa treba vyhýbať pitiu studenej vody pretože tá stuzuje tuky a sťažuje rozkladacie tukov v pečeni.

mtv

Vladinko, zavolaj, alebo napis mail na stranku zdravapecen.sk, oni ti poradia, uziva sa pestrec drveny, ale priamo, nie caj.

wewewe

Vladinko, Každý orgán sa môže vyliečiť. Doktori zvyknú preháňať, pečeň stále funguje, aj keď slabo. Pečeň chráni ostropestrec mariánsky, NAC, káva, kyselina listová. Treba obmedziť prísun škodlivín, napríklad roundup v potravinách. Ak má rakovinu pečene, tak B17. Prírodné lieky pomáhajú pomaly, výsledky prídu až o pár týždňov až mesiacov, ale na rozdiel od patentovaných liekov človeku neublížia, nedá sa nimi predávkovať... sú to proste potraviny.

Vladinko-29

Dobry deň prajem.
Mama má podobne ochorenie cirhozu pečene. Pecen je uplne nefunkčná,zlyhala.V nemocnici nam zaviedli dren pomocou ktorej odsavame z brucha tekutinu ktora sa tam tvorí.Rovnaké príznaky ako pri pani ktora pisala príspevok pod menom Encef Hepar.Prosime vas o akúkoľvek radu alebo kontakt na dobrého internistu ktorý pomohol niekomu z VÁS v tejto ťažkej situácii.
Za každú radu a pomoc budeme nesmierne vďačný.
S pozdravom Vladimír.

Vladinko-29

Dobry deň prajem.
Mama má podobne ochorenie cirhozu pečene. Pecen je uplne nefunkčná,zlyhala.V nemocnici nam zaviedli dren pomocou ktorej odsavame z brucha tekutinu ktora sa tam tvorí.Rovnaké príznaky ako pri pani ktora pisala príspevok pod menom Encef Hepar.Prosime vas o akúkoľvek radu alebo kontakt na dobrého internistu ktorý pomohol niekomu z VÁS v tejto ťažkej situácii.
Za každú radu a pomoc budeme nesmierne vďačný.
S pozdravom Vladimír.

EncefHepar

Nedávno mi umrela matka na cirhózu pečene. Trvalo to skoro 2 roky ... za tú dobu viem o tomto ochorení dá sa povedať všetko( poradne , zahraničné aj tuzemské poradne, mnoho návštev GASENT..).... či už je cirhóza alk,. alebo neakl. začína sa to únavou( mnoho krát aj prehodením režimu-čo znamená v noci hore, cez deň spánok), opuch dolných končatín-a podla mnoho chorých a hospitalizovaných , čo som si vypočula je to niečo ako bodavá bolesť do dolných končatín, napr. moja matka si mnoho krát išla vyškrabať chodidlá do krvi), ďalej sú to problémy s menštruačným cyklom( čo mi potvrdilo tiež 7 z 9 opýtaných žien), viditeľne zväčšená aorta v oblasti brucha +samozrejme zväčšené brucho-t.j. nahromadená tekutina v dutine brušnej tzv. ascites , ďalej sú to tzv. pavúčikové névy- niečo ako drobné žilky ,alebo krvné zrazeniny v oblasti tvári, rúk,zlá žrážanlivosť krvi -anémia (výskyt modrín a časté krvácanie v nosa , resp. u žien s meškaním silná a bolestivá menštruácia) ...biele ložiská v oblasti nechtov +ich lámavosť......áno, tie posledné príznaky neznamenajú hneď , že človek ma cirhózu ( sú to problémy s imunitou-ale, imunita slabne kvôli zníženej funkcie našej chemickej továrne-pečeni).........ako som písala, horšie je , keď sa u chorého objavuje ascites-voľná tekutina v dutine brušnej (niečo ako tehotenské bruško) , opuch končatín a v neposlednom rade vysoká hladina bilirubínu-t.j. zažltnuté očné bielka, resp. pokožka,krvácanie z hemeroidov, alebo pažerákových varixov-zrazeniny....Keď už sme ale u hodiny dvanástej a pacient je hospitalizovaný, v už v závažnom štádiu cirhózy heparu, tak je na skoro dennom poriadku punkcia-odsávanie vody z dutiny brušnej, transfúzie krvy(ospravedlňujem sa-hore som zabudla uviesť, že pri problémoch s pečeňou je prítomná aj anémia-chudokrvnosť,alebo zlá zrážanlivosť krvi )..postupne pri zlyhávaní, resp. už skoro pri úplnom zlyhaní nasleduje pečeňová encefalopatia, ktorá sa tiež charakterizuje v stupňoch -ale vo všeobecnosti (únava, zmätenosť, agresivita, neschopnosť nakresliť jednoduché geom, tvary ako napr. kruh, štvorec....., únava sa strieda s agresivitou, pacient nespoznáva blízkych , miestami upadáva do bezvedomia , nastáva "pečeňová kóma" a následne smrť.....matka mi umrela na NAFLD-nealkoholické stukovatenie pečene s následnou cirhózou-mala všetky príznaky-aj konečnú encefalopatiu,umrela v nemocnici na malígne zlyhanie rytmu(odišlo srdce, zaliala ju voda).....otcov brat bol alkoholik....mal tie isté príznaky, umrel včera doma, nakoľko pod vplyvom encefalopatie podpísal reverz -zvracal krv, penu a umrel vo veľkých bolestiach. Po mojich veľmi zlých skúsenostiach s touto chorobou by som chcela posunúť svoje "vedomosti" každému, kto má v rodine podobný problém. Budte si vedomí, že pri ťažkých poškodeniach pečene je jediná nádej chorého podstúpiť transplantáciu pečene, čo je tiež veľmi zdĺhavý proces. Moja matka bola v poradovníku 1 rok aj 4 mesiace -samozrejme s úplnou abstinenciou a prísnou diétou....bola už vo veľmi vážnom stave, no vždy sa našli svetlé chvíle..prekonala silné encefalopatie s 3 stupňom,bola veľmi silná žena.....niesom žiadny odborník, ale myslím si, že umrela kvôli tomu, že 3 týždne pred jej smrťou jej oznámili, že majú pre ňu vhodného darcu( nakoniec na FNsP FR v BB zistili, že sa jej nezhodovali protilátky s darcom)-už bola pripravená a privezená na transplantáciu......ako nám povedal pán primár Doc. Skladaný, takýto pacienti by nemali podstupovať vysoké riziko stresu , hnevu a podobných emociálnych výkyvov-mamina pocítila pri tomto telefonáte veľkú nádej na život, veľké šťastie, že zostane ešte s jej 2 deťmi -no nestalo sa tak, tento emociálny výkyv a následné sklamanie ju dohlalo do truhly.....Nechcem, aby tento komentár vyznel neľudsky ,ba priam morbídne, ale písala som len pravdu a nepekné zážitky z tejto pre mňa nemilosrdnej choroby. ......Ak vašim blízkym, rodine priateľom zistia stearózu(stukovatenie) pečenie, fibrózu a ba až cirhózu , buďte im tou najväčšou oporou a pomôžte im preniesť sa s týmto tažkým obdobím, ak to bude možné....
P.S.: mamine veľmi pomohol predpísaný NORMIX-niečo ako laktacívum(preháńadlo)-pre pacientov s encefalopatiou veľmi dobrý liek, nakoľko im pečen nedokáže odbúravať amoniak a je potrebné mať častú stolicu.
Držím palce každému.

filipa

cirhóza sa vyliečiť nedá, len sa dá spomaliť jej progres.
Jediná akože úplná liečba je transplantácia pečene, čo však alkoholikom samozrejme zamietajú.