Cirhóza pečene

akinom007

V prvom rade dieta ( najdes na nete), caj Pestrec mariansky, pripadne Pestrec v tabeltach, Valovic kvapky na cinnost pecene, ziaden alkohol.

Tomas12345

philips :

Pravdepodobne ide o akútne zlyhanie pečene, a to býva vyvolané vždy nejakou vedlajšou príčinou, ktorá ak sa odstráni, tak sa stav pečene znormalizuje. Preto je i velka skoda ze dotycna k lekárovi ísť odmieta, pretože by sa jej zdravotnemu stavu ešte dalo výrazne pomôcť.

ahjaj

užíva sa napr. Flavobion
Základom stravy sú sacharidy, obmedziť na minimum tuky, a trochu aj bielkoviny. Z bielkovín sa môže dať králičie, kuracie alebo morčacie mäso 2-3 krát do týždňa a v malom množstve, inak kyslomliečne výrobky, jogurty, tvaroh, acidko.
Nič vyprážané, ani pečené, menej tuku, napr. na chlieb nepridávať maslo, ale hneď džem, žiadne kysnuté koláče, ryža, zemiaky, kompóty sú v poriadku.
raňajky: chlieb s džemom alebo chlieb s 1 plátkom tvrdého syra, alebo chlieb s medom, pohár pečeňového čaju s hroznovým cukrom, alebo ovsená kaša robená s vodou a strúhaným jablkom a medom.
desiata: strúhané jablko s mrkvou a piškótami
obed. zemiaky, 1 polievková lyžica vareného králičieho mäsa, varená mrkva s trochou zeleného hrášku
olovrant: banán
večera: do lístkového cesta pridáme broskyne z kompótu, tvaroh a cukor a uvaríme vo vode.
Vhodná zelenina a ovocie ešte: tekvica hokkaido - nie pečená, ale varená, tekvica, cuketa, petržlen, cvikla, rasca, - nie na kyslo, ale varená do zeleninovej polievky korenie: anýz, rasca, fenikel, ostatné druhy zeleniny len opatrne, ovocie: olúpané jablko, banán, broskyňa, marhuľa, zaváraniny.
Nevhodné sú hrušky, figy, strukoviny, rajčiny, paprika, cibuľa, cesnak, čerešne, višne - žiadne lečo, alebo rajčinová polievka napr.
Ryža, cestoviny, zemiaky sú ok.
odporúčam pečeňový alebo žlčníkový čaj, prípadne repíkový s glukopurom. Nesmú sa jesť, klobása, jaternice, slanina, konzervy, šunka, saláma, tučné syry, bravčové a hovädzie mäso a ani sáčkové polievky.
Z nápojov: mrkvová šťava s vodou, liečivé čaje s glukopurom. Neodporúča sa káva, alkohol, čierny a zelený čaj., kvôli obshu soli ani minerálky. Potrava sa podáva iba v malých dávkach. Napriek tomu, že je diétna, môže spôsobiť problémy zo zaťaženia tráviaceho traktu. Chorý potrebuje jesť viackrát denne a málo, a inak veľmi veľa oddychovať a ležať. Ak potravu odmieta, aj sucháre s liečivým čajom a glukopurom, je potrebné mu poskytovať výživu pomocou infúzií.
Dôležité sú vitamíny skupiny B, ďalej A a D. ak je možné, vystaviť chorého slnečnému žiareniu. Podávanie vitamínov A a D konzultovať s lekárnikom alebo lekárom.
Zvlášť pozornosť si vyžaduje pokožka chorého. Býva vysušená a náchylná na neznesiteľné svrbenie. Je potrebné ju viackrát denne hydratovať a vyživovať. S výberom krému opatrne, pokožke rovnako ako tráveniu, môže vadiť totálne všetko.

philips

Ahoj, Kajuska,
ak sú všetky príznaky, ktoré píšeš spojené naozaj s pečeňou, tak jej pečeň je už v stave, kedy nie je cesty späť a iné riešenie ako transplantácia, ktorú jej zamietnu.Zväčšené brucho je spôsobené zníženou až úplne vynechanou produkciou bielkovín v pečeni a následným poklesom osmotického tlaku, voda opúšťa cievy a hromadí sa a vznikajú opuchy, voda v brušnej dutine, ktorej hladine bude stúpať až začne tlačiť na bránicu. Krvácanie z nosa môže byť spôsobené tým, že pečeň neprodukuje zrážacie faktory a krv sa nedostatočne zráža, čo spôsobuje krvácania.
Tvoja sestra potrebuje urýchlene lekársku pomoc, zvrátiť stav sa už zrejme nepodarí, ak je spôsobený stavom pečene, ale dá sa to predĺžiť, prípadne uľaviť.
Každopádne, jej stav môže byť spôsobený aj niečim iným ako zlyhávaním pečene, ale to môže posúdiť len lekár na základe výsledkov pečeňových testov. Ale, aby som aj potešil, nie je veľmi pravdepodobné, že by si stihla taká mladá zničiť pečeň do takéhoto štádia, to by musela ozaj extrémne piť a dlhú dobu alebo mať súbežne s tým aj iné ochorenie pečene.

Tomas12345

Kajuska111 :

A prečo tvoja sestra nechce ísť s tým k doktorovi ? Samo sa to nevylieči a bude sa to len zhoršovať. Pije tvoja sestra aktuálne alkohol ?

Kajuska111

Dobry vecer prosim vas pomozte mi som uz zufala sestra ma alkoholicku chorobu pecene cirhozu ,velmi sa jej zvecsilo bruško obcas jej zacne tiect krv z nosa a ona nechce ist k lekarovi ma len 26 rokov prosim da sa to este nejako liecit poradte mi co mam robit prosim prosim

Energi

Tvojmu kamaratovi korodovala pecen?Ak mal cirhozu v poslednom stadiu,tak musel citit unavu a zmeny v celom organizme.Ako prisiel na to,ze ju ma vo finalnom stadiu,ked si nikto nevsimol zmeny?

Iiiii

Môj kamarát bol na dovolenke vo Vietname a nikto z nich nepostrehol, že má koróziu pečene vo finálnom štádiu.

abrakadabra

pečeň je jediný orgán v tele ktorý má najlepšiu regeneračnu schopnost pomáha upravenie stravy, menej živočíšnych bielkovín,tukov,žiadna majonéza,vyprážané skor dusené maso,zelenina,ryža,batati viac zeleniny a ovocia najme tej zelenej ako brokolica,vňate,paprika,uhorka... pitie čajov pupavy a pastreca,pitie čistej vody aspon 3l denne neperlivej,žiadne sladené nápoje,energetické,vylučenie kávy,cigarety,drog,alkoholu... s doplnkov výživy najlepší je asi Flavobion a Liv 52 od Himalaya ktorý sa už tažko dá zohnat, velmi pomáha aj Chai Hu ( Bupleurum Radix) bylina, ktorá ozdravuje pečeň. Je efektívna pri liečbe alkoholickej hepatitídy – 97% úspešnosť. Podložené vyskumom viz internet... No najviac čo je najefektívnejšie a mam stym aj osobné skusenosti su peptidy bohužial niektoré u nás zakázané..