Cirhóza pečene

RNG

to si odkial dostal?
Cinnost pecene je hlavne odmorujuca, tj ked ju chces setrit(co nie je celkom spravne, ale povedzme) tak jes jedla, ktore pri traveni produkuju minimum volnych radikalov, ktore pecen odmoruje. A nejes nic, co by provokovalo zvysene vylucovanie zlce(co je tiez diskutabilne)
Takze mastne, rastlinne tuky povacsine a bielkoviny(maso, huby) vcitane mliecnych produktov su zvacsa von alebo podstatne znizene..
A zeleniny, jedla obsahujuce enzymi(tj surove) a "lahkostravitelne" su spravny vyber na nezatazovanie pecene.Tiez hrubozrnne skroboviny(celozrnne produkty)su dobre.

vivihaba

Vhodné potraviny:teľacie, bravčové, hovädzie mäso, mliečne výrobky- sladké, kyslé mlieko, mäkký tvaroh, jogurt, ovčí syr.
Nevhodné potraviny:kysnuté múčniky, mastné mäsá, čerstvé pečivo, chlieb, kapusta, uhorky, cibuľa, cesnak, všetky strukoviny.

betka

Mala som už hepatitídu typu C a teraz mi prešla až do cirhózy pečene. Prosila by som vás o radu ohľadom stravy. Viem,že nemôžem mastné, ale potrebovala by som radu v niečom konkrétnejšom. Ďakujem

RNG

K cirhoze prispieva aj pretucnenie pecene.
Odtucnit pecen mozno pravidelnym branim cisteho lecitinu(granulat, 1 lyzica niekolkokrat do tyzdna) a specificky calcium D glucarate(2x500 mg)

Ivka 1

Alexandra podľa mňa by bolo dobré porozprávať sa o Tvojich ťažkostiach s
primárom alternatívnej medicíny a liečebnej výživy. Ochoreniami pečene a liečbou sa zaoberá už viac ako 25 rokov.
Tak sa ozvi na mail ak chceš.

agina

Alexandra na tom caji je napisane, ako to treba davkovat.Este blahodarne na pecen posobi netucny tvaroh a jacmenne krupy.

71gloria

Alexandra,ja by som sa nevzdávala a skúsila čo najviac rád, ktoré prišli.
Niekoľko tipov na pomoc pečeni:
kúpeľ nôh 20 minútový v odvare dubovej kôry 5 – 6 dní. Na 7 dcl vody 2 polievkové lyžice kôry, 1/4 hodiny variť. Odvar sa pripraví vždy čerstvý.

Obklad na pečeň z odvaru dubovej kôry varenej v mlieku. Na 1 liter mlieka 2 polievkové lyžice kôry mierne povariť.

Ľanové semeno varené vo vode a oleji – obklad. Na 1/2 litra vody 3 polievkové lyžice semena a 1 polievkovú lyžicu oleja. Variť 10 minút.
Opuchy natierať masťou s obsahom borievkového oleja.
Skúsila by som do stravy zaradiť tvaroh s ľanovým olejom a ľanovými semenami.Je to spomenuté aj v téme choroba lymfatických uzlín. Je to vážna záležitosť, ale nikdy sa netreba vzdávať.