Defekt srdca

PaloKo

Pisem priamo z nemocnice Kardiocentrum v NR. Mal som niekolko mm dierku medzi komorami. A teraz mi ju uzavreli cez zilu v pravom stehne /jedna dierka/ za co sa chcem podakovat. Zakrok robili pri mojom vedomi takmer bezbolestne. Trval cca 15 min. - jednodnova zalezitost. Prisli mi na defekt v 48. rokoch po mozgovej prihode - zrazeninka presla na druhu stranu - docane / nastastie / som ochrnul na lavu stranu - noha i ruka. Dovtedy ziadne naznaky ani problemy. Je to vazna vec, ktora sa da vyriesit ked o nej viete a netreba sa bat a odkladat to

Hfdt56677

Ja mam 28 rokov a zistili mi dieru v srdci 7mm az teraz...zistili mi to az po tom co mi cez dierku presli krvne zrazeniny do mozgu a spravili mozgove infarkty...take male porazky lebo som mala zahmlene videnie trpnutie ruky jazuka tvare a nasledne mi prislo hrozne zle...takto som to prezila 3 razy...doktori povedali ze mam stastie ze nepreslo nieco vacsie a neochrnula som...preto odporucam kazdemu ist na zakrok...daju vam len malinku vec do srdiecka ktora vam mozno zachrani v buducnosti zivot

busova

Mám 7 mm dierku v srdci , na poslednej prehliatke mi zistili že sa mi zväčšila , predtím som ju mala 4 ale teraz ju mam 7 . Na dalši rok mam isť na prehliatku a doktorka mi povedala ze ked to bude take ako teraz alebo vacsie tak sa to bude riesit . Nevie ako sa to bude riešiť. Hrozne sa bojim mám len 13 rokov, a ak pojdem na operáciu tak sa bojím že to neprežijem , je ta možnosť že by som to neprežila ? A je to pravda že keď mám totu dierku že v dospelosťi nemôžem mať deti ? Prepáčte za toľko veľa otázok , ale strach je vätši nez ja

jassemine1

Dobrz deň.Ja som po operacii srdca.operovali ma ako 13 rocnu.mala som defekt 2 mm. som po operacii uz 10 rokov a mam dost velku jazu cez hrudnik asi 15 cm. chcela by som sa opytať alebo blyzsie informovať či sa takto stara jazva da este plastyckymi zakrokmi neak odstraniť.ua odpovede dakujem

majka123456

Prosim o radu, ak by my niekto mohol poradit sestre zistili defekt sdrca medzi chlopnou a oblukom .Ma 14 rokov a doktor nam nic viac o tym nepovedal.Ak mal niekto s takouto chorobou skusenosti prosim poradte.

maary

mam 18 a ma defekt na srdiecku a idem na operaciu.je mozneze po operaci nebudem moc mat deti ,vraj je to tak ze moje srdieco nevydrzi je to pravda?? pls poradtee