Defekt srdca

mira

Ak je to deravenie priehradky medzi pravou a ľavou komorou, nedávajte deťom ovocie a sladkosti. Tie to spôsobujú.

Emmka

Prosim poradte mi ,mojej 1,5 rocnej dcerke zistili hlucny selest a podla snimku rtg ,ze ma defekt medzikomorovej priehradky/septa/.Ak s tym ma niekto skusenost ,prosim poradte!!!!Dakujem

zuzka jur

dcerka sa s tym naRODILA TIEZ VRAVELI ZE TO MOZNO BUDE TREBA OPEROVAT,ALE UZ JE TO O.K.MA 9 ROKOV,SPORTUJE ALE PRAVIDELNE CHODIME NA KONTROLY,RAZ ROCNE PO CHOROBE Z VYSOKOU TEPLOTOU HNED,A NA PREHLIADKU POD ZATAZOU,KVOLI SPORTU,RAZ ROCNE.

hanzelova

ahojte my teda o tejto chorobe vieme dost ked mal adamko 1 mesiac zistili nam mu to ked mal 8mesiacov museli ho operovat 28 juna2007 strasny den ale vsetko dopadlo dobre sme zdravy sikovny teraz 21,oktobra mal 1 rok zostala nam jazva a spomienky,boli sme na kramaroch takze pozdravujem doktora šagáta a ostatnych.....hanzelovci

mata

Ahoj, nerobte si z toho tazku, hlavu som zivy priklad mam 28 rokov a zistili mi to az teraz. Doposial som bola vrcholovy sportovec a som nim aj nadalej a nemienim sa koli tomuto defektu vzdat sportovania. Nevsimam si to! Mozu nastat problemy v tej podobe ze sa castejsie zadycham, budem unavenejsia, pripadne bolesti hlavy a az potom by som sla na operaciu /titanova prepazka/. Zatial zijem, dycham a nerobim si z toho nic ved psychyka by ma premohla. Doktorka mi odporucila zmiernit sportovanie a nerobiť výkony na maximum. No dá sa to?Velkost je 0,4.