Sebapoškodzovanie

Príspevok v téme: Sebapoškodzovanie
JazvickaEliska

Dobrý deň... Mám problémy so sebapoškodzovaním a rodičia a spolužiaci (áno, chodím do školy) o ničom nevedia. Včera ma zaujímal názor mojej mamy na sebapoškodzovanie a na to, aká by bola jej reakcia na to, že by som sa sebapoškodzovala. Jej reakcia bola nenormálna, zlá a odpudzujúca... O ľuďoch čo sa poškodzujú hovorí, že sú to psychopati zrelí na psychiatrickú liečebňu zo zamrežovanímy oknami a dverami ako vo väzení (ku psychiatrickej liečebni sa neskôr ešte vrátime). Ma otázku, že čo by spravila kebyže sa sebapoškodzujem. Odpoveď bola očakávaná: že ma prizabije, dá ma do tej spomínanej psychiatrickej liečebne kde ma ešte spútajú na lôžko atď. Jej názory sú neakceptovateľné. Nechce si pripustiť že mi doktori diagnostikovali depresiu rovnako ako ostatné veci. Hovorí, že chcem len zaujať pozornosť a ľutovať sa. Nechce a ani len sa nesnaží vypočuť ma a/alebo ma aspoň trochu pochopiť. Keď má takéto reakcie, tak nemôžem očakávať nič dobré z jej strany. A už vôbec nie to, že by si všimla niekedy moje jazvy na zápästí ktoré sú až príliš veľké a nápadné na to, aby som.sa vyhovorila napríklad že som sa porezala pri krájaní alebo niečo také.
Čo mám robiť keď mám takúto mamu?
Čo robiť ak si tie jazvy všimne?

Na telesnej výchove sme povinní nosiť tričká s krátkym rukávom. A to je ďaľší problém...
Ako ich zakryť?

Ospravdlňujem sa za príladne gramopisné chyby a vopred ďakujem.

Dndjskenfnckwmw

Tvoja mama má na to zdravý názor,zlatko. Naozaj je to porucha. Prečo to robíš? Aký si mala dôvod keď si začala? Aká príčina? Zlatko,nepokračuj v tom! A tvoja mama je taká preto,lebo nechce,aby si také niečo robila. Má ťa rada. Toto isté vravela aj moja mama,ale na niečo iné a teraz,keď som mama,tam to viac chápem. Nehnevaj sa na ňu. Skôr na seba by si sa mala. No,pokús sa mi odpovedať na otázky,ktoré som ti napísala... Možno ti to pomôže