Depresia

Príspevok v téme: Depresia
Anonym223

Ahojte...

Neviem ani s cim poriadne zacat (moj vobec prvy prispevok takehoto typu) . Ako tak rozmyslam ani poriadne sam neviem ako som sa dostal do takeho stavu, ktoremu momentalne celim. Pred par rokmi mi to prislo az smiesne a absolutne nepochopitelne, co je depresia, preco ju ludia maju, preco maju samovrazedne myslienky atd.. avsak myslim, ze uz to viem... Dlho som rozmyslal v com to prameni a myslim, ze som aj na zdroj mojho sucasneho psychickeho stavu prisiel. Ano ja viem zatial ziadne konkretnosti. Tak zacnem asi tym, ze som mlady clovek (26 r) s vysokou skolou, perspektivnou pracou v IT odbore, plat slusny. V praci sme dost mlady kolektiv, casto vyjdeme po praci na to nejake "pivko" , kina , futbalek atd... Takze ak by som to mal zhrnut, nevyhybam sa spolocnosti. Myslim,ze moj problem spociva v hladani zivotneho partnera. Mam obrovsky problem, co i len oslovit nejaku zenu a uz vobec si neviem predstavit spolocnu konverzaciu. Ano uvedomujem si, ze nie som top model, len klasicky chalan, ale kolko "skaredsich chalanov" som videl s neskutocnymi kraskami. Chyba mi ta zdrava drza smelost a odvaha. Dlho som s tym uspesne bojoval a vzdoroval tomuto osobnemu problemu, lenze roky idu hore a mam realny strach, ze ostanem sam. Toto vsetko prerastlo az do depresie a samovrazednym myslienkam. Stratil som zivotny ciel a naopak ziskal silny pocit neschopnosti a hanby, depresie, problem so zaspavanim, unava v praci. Ako keby som zil v nejakom bludnom kruhu, z ktoreho nemozem vyjst. Rozmyslal som na odbornou pomocou, ale ani sam neviem, kto taketo problemy riesi, psycholog/psychiater ? A ak som nad odbornou pomocou rozmyslal, tak stale som sa od toho prehovoril, ze tam jednoducho nemozem ist, co som blazon ? Proste hanba u mna vzdy vitazi. Vlastne ani neviem, preco to tu pisem, citil som proste, ze to uz musim niekomu povedat alebo dat na "papier"

Teplusik001

Benedick50 nechcel by si to skúsiť so mnou boli by sme dva neskutočné krásky.Síce z vtákom v nohaviciach ale nám sa to páči.Cmuk buzino.

Benedick50

Ja som si vždy robil posmech z ľudí všeobecne v nemocnici nie len čo sa týka odboru psychiatrie.Paradoxom však je že s týchto ,,ľudí žijem''pretože tam predávam cigarety to je irónia čo?A neviem či som neúprimný blázon alebo pokrytec.

Anonym223

@Jana Lukacova

Ano, priznavam, ze som typ cloveka, ktory silno potlacuje emocie v spolocnosti. Ako som pisal dole, ak to bude takto pokracovat nadalej, neostava mi nic ine ako vyhladat pomoc. Aj napriek silnej bariere

Anonym223

@Bnb

Trva to uz dost dlho, s prestavkami asi take cca 1-2 roky. Je to dost prechodne. Niekedy sa citim fajn a nemyslim nato, ale ked to odrazu pride, tak stale je to viac bolestivejsie. Neviem ani sam, dam tomu este nejaky cas a mozno sa zacnem viac realizovat (navsteva nejakeho psychologa). Ale je tam dost silna bariera...

Anonym223

@NArovinu

Neda mi nereagovat na teba. Myslim, ze si ma dost zle pochopila (asi som sa aj zle vyjadril a kazdy to mohol pochopit inak).
Ja neodsudzujem ludi, ktori navstevuju psychologov/psychiatrov. Skor ich obdivujem, ze naberu odvahu a idu do toho, bez ohladu nato co si o nich druhi ludia myslia aj napriek tomu, ze vedia koho navstevuju.

Tomas12345

Ak sa bojíš samoty tak sa prestahuj alebo nastahuj k sebe nejakych spolubyvajucich a bude ti veselsie alebo ak nedokazes splodit nejake dieta s niekým tak si adoptuj nejake dieta/deti o ktore sa budes starat a aj ich vychovavat a ked uz budes mat deti tak aspon nebudes sám

Mimochodom to ze nemas babu tak z toho si nic nerobi. Zivot nie je len o tom ci dakoho mas alebo nemas to čo je podstatne je to ze si zdravy a mas kde byvat a z tychto veci sa tes a neber to ako samozrejmost. Tiez si najdi konicky ktore ta budu bavit a naplnat takze nebudes potrebovat nutne ku stastiu neaky vztah a budu ta zaneprazdnovat takze nebudes mat cas mysliet na to ci dakoho mas alebo nemas.

Ono inak co sa vztahov týka je dobre brat vztahy len nieco ako bonus ktory ak sa podari tak ok a ak sa nepodari tak sa nic nedeje.

Uviedol by som napríklad silno veriaceho cloveka, prenho je viera v Boha hlavná životná priorita a vsetko ostatne a teda aj vztahy berie len nieco ako bonus ktorý ak sa vydari tak fajn ale ak nevyjde tak sa nic nedeje lebo to nie je jeho hlavná zivotna priorita tou sa unho stal Boh, preto ja stále zastávam názor ze brat vztahy len nieco ako bonus sa dá jedine vtedy pokial je clovek silno veriaci, alebo si najde nejaku vec ktora sa unho stane hlavnou zivotnou prioritou a bude mu davat tolko stastia ze dotycny nebude ku svojmu stastiu vydarene vztahy potrebovat.

Benedick50

A ešte som zabudol napísať že som úchylný dedinský žebrák pedofíl homosexuál ktorý sa nikxy nikde nezamestná lebo som retardovaná obluda.Už ma chceli aj zastreliť lebo som typé tučné sprosté hovado ktoré nikdy nič nedokãzalo.

Jana Lukacova

Anonym223: možno by ste prekvapení koľko ľudí trápi depresia a iné "psychické" problémy...Niektorí o nich hovoria, niektorí ľudia naopak ich v sebe skrývajú, aby unikli súdeniu ostatných "on je blázon" a pod...

Váš skutočný problém nespočíva v hľadaní si životného partnera, nachádza sa ďaleko hlbšie vo Vás...ako ste si kráčal životom zažil ste nepríjemné situácie, ktoré vo Vás vyvolali emociálnu odozvu (napr. smútok, bolesť), svoje emócie ste neprejavil, ale potlačil (robíme to bez toho, aby sme si to uvedomovali), preto teraz "dávajú o sebe vedieť" v podobe depresie...

Tým, že sa točíte v začarovanom kruhu je pomoc niekoho iného zo začiatku potrebná/užitočná, aby Vás z neho vytiahol a mohol ste svoj problém vidieť z nadhľadu a účinne vyriešiť...

/Samozrejme nie je pomoc ako pomoc a bohužiaľ v drivej väčšine prípadov psychológovia/psychiatri neposkytujú potrebnú pomoc (nenaučia klienta ako pracovať so svojimi emóciami, ale riešia to "zmenou myslenia" a/alebo predpisovaním liekov)./

Rozhodnúť sa musíte sám, či budete pokračovať dalej tak ako doteraz (a depresie sa budú zhoršovať), alebo sa rozhodnete vyhľadať pomoc...