Depresia

Príspevok v téme: Depresia
Anonym223

Ahojte...

Neviem ani s cim poriadne zacat (moj vobec prvy prispevok takehoto typu) . Ako tak rozmyslam ani poriadne sam neviem ako som sa dostal do takeho stavu, ktoremu momentalne celim. Pred par rokmi mi to prislo az smiesne a absolutne nepochopitelne, co je depresia, preco ju ludia maju, preco maju samovrazedne myslienky atd.. avsak myslim, ze uz to viem... Dlho som rozmyslal v com to prameni a myslim, ze som aj na zdroj mojho sucasneho psychickeho stavu prisiel. Ano ja viem zatial ziadne konkretnosti. Tak zacnem asi tym, ze som mlady clovek (26 r) s vysokou skolou, perspektivnou pracou v IT odbore, plat slusny. V praci sme dost mlady kolektiv, casto vyjdeme po praci na to nejake "pivko" , kina , futbalek atd... Takze ak by som to mal zhrnut, nevyhybam sa spolocnosti. Myslim,ze moj problem spociva v hladani zivotneho partnera. Mam obrovsky problem, co i len oslovit nejaku zenu a uz vobec si neviem predstavit spolocnu konverzaciu. Ano uvedomujem si, ze nie som top model, len klasicky chalan, ale kolko "skaredsich chalanov" som videl s neskutocnymi kraskami. Chyba mi ta zdrava drza smelost a odvaha. Dlho som s tym uspesne bojoval a vzdoroval tomuto osobnemu problemu, lenze roky idu hore a mam realny strach, ze ostanem sam. Toto vsetko prerastlo az do depresie a samovrazednym myslienkam. Stratil som zivotny ciel a naopak ziskal silny pocit neschopnosti a hanby, depresie, problem so zaspavanim, unava v praci. Ako keby som zil v nejakom bludnom kruhu, z ktoreho nemozem vyjst. Rozmyslal som na odbornou pomocou, ale ani sam neviem, kto taketo problemy riesi, psycholog/psychiater ? A ak som nad odbornou pomocou rozmyslal, tak stale som sa od toho prehovoril, ze tam jednoducho nemozem ist, co som blazon ? Proste hanba u mna vzdy vitazi. Vlastne ani neviem, preco to tu pisem, citil som proste, ze to uz musim niekomu povedat alebo dat na "papier"

Dingdong

V prvom rade si musis zacat verit a zacat sa mat rad aky si v com by si sa konkretnej zene zapacil a sam pises ze su pekne zeny so skaredymi muzmi ide len o to sa naucit tie zeny ocarit a ver mi nie vsetko krasne navonok je krasne aj vo vnutri...skus si naist partnera na cely zivot a nie na par mesiacou ci rokov mas v podstate skvele zamestnanie na tom zacni stavat a nikde nieje povedane ze si aj pekne dievca nenajdes a s tymi depkami to mozno je tazke ale zober si ze je vela ludi s omnoho horsimi problemami je otazka ci si to pripustis az na tolko ze potrebujes s tym ist k psychologovi vprvom rade je to vsetko len v tvojej mysli je normalne ze sa trapis samotou ked vidis kolko parov je v tvojom okoli kolko lasky a stastia... raz aj ty stretnes tu pravu ale pokedy pride skus nad sebou zapracovat ze uz ked bude v tvojom naruci nikdy ju uz potom nestratis lebo je otazne mat a mat navzdy....

NaRovinu

No dobre, depresia nie je choroba, ako každá iná. Trošku som zišla z cesty. Ale podstata je, že sa nemáš za čo hanbiť, keď ju máš. Ak ti nepomôže vyrozprávať sa niekomu blízkemu, nehanbi sa ísť k psychológovi/psychiatrovi. Neuhryzne ťa. Hlavne si pamätaj, že nie si blázon a nemáš sa za čo hanbiť.

Bnb

Podľa mňa zažívaš iba prechodnú debku, no nepíšeš ani ako dlho to trvá. Samozrejme, nie som psychológ, len som čítala už veľa príspevkov ľudí s depresiami a sama som si to zažila. Ale nič netreba podceňovať na druhú stranu.
Musíš proste si to v hlave ujasniť sám. Toto je stav z ktorého sa musíš dostať sám, iný ťa môžu iba nasmerovať. Začni sa najprv prihovárať ženám, na ktoré si trúfaš a inak by si sa s ňou nebavil. Pokojne začni aj u 50 ročnej pani predavačky, a prehoď s ňou pár slov :) +pani môžeš tak spríjemniť deň
Ako píše NaRovinu, mal by si sa dostať u tej spoločenskej stigmy, že ten kto chodí psychológovi je blázon. Psychológ je niečo ako výživový poradca asi tak by som to prirovnala. On si ťa vypočuje a nesmeruje ťa, profesionálne. Na ostatnom už musíš zamakať sám. Depresia nie je choroba ako píše NaRovinu, je to stav mysle, jednoducho a laicky povedané.
Ani duševne chorých netreba odsudzovať, duševná choroba sa veľmi nelíši od tej fyzickej. Tiež ju niečo zapríčiňuje, aj napríklad nedostatok nejakej látky, fyzická choroba sa prejavuje napríklad výťažkami a psychická napr. neuvedomovaní si času a priestoru, ani jedno človek neovplyvňuje (v zmysle prejavov choroby).
Nie je hanba požiadať o pomoc.

Modra vlocka

Možno nepotrebuješ odborníka, ale niekoho komu sa budeš môcť otvoriť, zdôveriť a komu budeš môcť veriť. V dnešnej dobe to je ťažké a preto sú vyhľadávaní odborníci. Teraz som si zistila že psychológ ťa vypočuje a poskytne ti radu a psychiater lieči liekmi.

Preteba

Anonym223, keď vieš, čo je príčinou Tvojich psychických problémov, máš prvý krok za sebou. Nepozeraj sa na seba ako vyzeráš, to Ťa bude brzdiť. Píšeš, že sú škaredší chlapi s krásnymi ženami...nedívaj sa očami, ale srdcom. Tie ženy tiež neboli slepé

NaRovinu

Prepáč, ale si tak trošku povrchný. To, že chodíš k psychológovi/psychiatrovi neznamená, že si blázon. Podľa teba sú ľudia s depresiou a inými úzkostnými poruchami blázni hej ? Ak áno, tak tvoj život bol až do tejto chvíle jeden veľký omyl.

Typickí ľudia tvojho typu: "On chodí k psychiatrovi, to musí byť nejaký blázon". Takýmto typom ľudí zo srdca prajem, aby to zažili tiež. Nech vedia, čo je to za trápenie. Neviete, ako sa cítime a s chuťou nás rečami potopíte. Depresia je choroba, ako každá iná. Hovorí sa jej aj "rakovina vôle".

Nie žeby som ti to priala, ale konečne si si uvedomil, aké to je. Teraz ti už len zostáva, uvedomiť si, že nie si blázon, ani nikto iný.
A odstráň zo seba tú povrchnosť. Veľa šťastia.