Ako dlho este budem zit?

Príspevok v téme: Ako dlho este budem zit?
uznemamcostratit

Dobry den. Zaujimal by ma vas nazor, najlepsie nejakych medicinsky orientovanych ludi alebo tak...
Svoj problem som tu uz v jednej teme pisala. Ide o to, ze (ano, je to psychikou) sa sustredim vzdy na nejaku konkretnu cast tela, v tomto pripade na nohy a bojim sa ze si ublizim. Zacalo to tym ze som sa udrela, zlakla som sa bolesti a poskodenia kosti. Nic mi nebolo ale strach nepresiel. Zacala som sa akoby bat chodit, pouzivat nohy. Takze vsetko co robim, ci uz sedim, lezim, alebo chodim ma boli, pretoze nohy zatazujem neprirodzene, mam v nich pocit velkej sily a ublizujem si tak. Uvolnit sa neviem, prestat na to mysliet neviem. Keby mi niekto povedal ze si takto mozem ublizit o to viac by som s tym nevedela prestat. Je to vsetko o strachu, cim viac sa bojim tym je to horsie. Problem je, ze uz mam bolesti. Ked si na nohy kdekolvek zatlacim, citim bolesti, svaly mam unavene, stuhnute a bolave. Ak s tym neprestanem, bude sa to zhorsovat. A prestat s tym neviem. Preto by som chcela vediet svoje vyhlady do buducnosti. Ak budem mat nejake krute neznesitelne bolesti, spravia so mnou nieco? A ak si budem neustale takto tie nohy nicit a ta zataz tam bude 24 hodin denne...ano, robim to aj v noci, budem sa v noci na to ze mam strasne stiahnute nohy...tak na ne asi prestanem chodit amputuju mi ich alebo prerusia nejaky nervy aby som si nemohla dalej skodit s tym ze ich uz nebudem moct pouzivat, teda hybat s nimi alebo ako? Dalej som zistila ze hociktoru cast tela si mozem takto nicit. Takze to znamena ze ma bude vsetko boliet alebo ze spravia nieco ze sa nebudem vobec hybat? Ako dlho budem potom tak zit?? Alebo je nejaka moznost ze dostanem od strachu infakt a bude pokoj? Cisto len teoreticky, viem ze odpovedat mi presne neviete, ale nikto to nevie a upokojenie hladam asi zbytocne. Dakujem.

uznemamcostratit

NIe, uz som vsetko stratila. Cele svoje zdravie. No ja by som bojovala, keby som vedela AKO. vsetci len pisu ze mam bojovat, ale nic konkretne...tak ako mam teda bojovat s tym strachom?
mail nemam, chcem pisat tu verejne nech to zbada co najviac ludi mozno sa najde niekto kto mi este bude vediet poradit ale nerobim si nadeje kedze ani lekari nevedia a ani ja sama

Preteba

Uznemamcostratit : myslíš, že nemáš, čo stratiť? Máš a veľa. Bojuj so strachom. Môžeš napísať. 1preteba1@gmail.com

uznemamcostratit

vyhladala som. uz troch psychologov, ti ma poslali k psychiatrom. tych uz som mala dvoch ... dali mi len antidepresiva.
aj tak sa zrejme zblaznim.

philips

Žiť budeš, pravdepodobne, ešte dlho. Každopádne je namieste vyhľadať odbornú pomoc psychológa alebo psychiatra.

Jana Lukacova

uznemamcostratit: otázkami, ktoré sa pýtate iba poháňate svoj strach (nechávate sa ním ovládať). Keď na ne dostanete od iných odpoveď, čo sa s Vami stane?...budete prežívať ešte väčšiu úzkosť a budete mať nutkanie svoje sebapoškodzovanie ešte viac zosilniť, svojmu telu tak ešte viac ublížite...zastavte to - potrebujete čeliť svojmu strachu a bolesti, ktorá za ním úkrýva, tým, že vo Vás ostávajú neprejavené doviedli Vás k tomu, čo robíte..