Beznadej uzkost depresia v jednom

Príspevok v téme: Beznadej uzkost depresia v jednom
Smutny10

Ahojte.Neviem ci este ma zmysel bojovat a zit vobec. Mam 25 rokov, liecim sa na depresiu uzkost, presiel som si par lieceniami, trocha sa to zlepsilo no nic ma nenaplnuje. Akurat co.ma ako tak bavi tak sport. V zivote som nic nedokazal, nemam dobru pracu, mam 3 rocnu skolu, mam invalidny dochodok co ma stve najviac, kamaratov minimum, priatelku som nikdy nemal. Ako z toho vsetkeho von? Pridem si ako iny clovek aj ked by to na mna nikto nepovedal, ani neverim ze budem mat lepsiu buducnost...ako nabrat znova nadej a z niecoho sa tesit? Zabit sa nechcem ale v buducnosti neviem ako dopadnem...vdaka

Jana Lukacova

Pipinanana: Nevysporiadané emócie sú príčinou depresie ako aj chorého sveta, v ktorom žijeme..."nachvíľu si zaplakať" neznamená prejavenie samotnej emócie ...Keď človek svoje emócie v sebe potláča sústreďuje pozornosť na sebaľútosť, hľadanie viníkov, neustály rozbor svojej situácie dookola...Skutočné prejavenie emócií by zmenilo aj Váš život, tak ako môj alebo kohokoľvek, kto sa k tejto schopnosti (prejavovať svoje emócie) prinavrátil. Je to prirodzená a tá najdôležitejšia schopnosť, ktorú sme prestali využívať, preto toľko utrpenia..

moj-pohlad: pokojne si prečítajte môj príspevok ešte raz dokonca...rovnako je potrebný však aj iný pohľad: ako my ľudia zvykneme pristupovať k tomu, čo máme zadarmo? (napr. v štýle "veď čo pokecám si, veď je to zadarmo") a ako k tomu, na čo sme si museli zarobiť a čo "investujeme" do seba, aby sme si pomohli k lepšiemu životu?

Pipinanana

Suhlasim s Tomasom12345 a TutanchamonxD, tiež spravny postoj nazaver ;) .. JL brat peniaze za emocie je i podla mna zvlastny "dobry umysel". Co tí ludia robia, kricia, placu, nadavaju, a tym sa ich zivot vyriesi alebo akoze zmeni? Moj by to teda nijako nezmenilo. Nevyrovnanym nepomoze nachvilu zaplakat. Veci su take, ako sa na ne clovek pozera, ako sa k nim stava a co s nimi urobi alebo nerobi, lutuje sa, rozobera z kazdej strany to iste a len hlada vinnikov, co nevedie k nicomu. Emocie nevyriesia ani problemy ani chory pohlad na svet a veci, z coho pramenia depresie..

moj-pohlad

JL

Ja by som teda nedokazal od cloveka ktory je totalne v nudzi tahat este aj peniaze, za to ze mu pomaham...Ak by vam na ludoch skutocne zalezalo, robili by ste to dobrovolne, v ramci volneho casu. Ak za to tahate z ludi peniaze, znamena to ze to robite iba kvoli sebe - kvoli vlastnej kariere a snahe zarabat. Ano, samozrejme je potrebne na niecom zarabat a uzivit sa, ale clovek si moze rozmysliet na com a za akych okolnosti tie peniaze zarobi. Je ine inkasovat peniaze napr. za nejaky pekny vyrobok, ktory si clovek kupi ako inkasovat peniaze od niekoho kto je totalne v nudzi (castokrat je taky clovek aj v zlej fin.situacii). Ale to je vasa vec - ak ste s tym vnutorne stotoznena a prinasa vam zisk za takychto okolnosti radost, tak prosim. Vy ste iba dokazom toho, ze vsetko v tomto hmotnom svete je iba o peniazoch - ak je clovek v zavaznej psychickej nudzi a potrebuje pomoc, nedostane ju. Musi si ju najprv zaplatit. V konecnom dosledku to nie je vasa chyba, ale chyba systemu ktory tu existuje. Ak sa clovek dostane do zavaznych psych. problemov a zaroven nema aj dostatok financii, ako si vie pomoct ? Tento stat nevybudoval ziadnu siet s mnozstvom psychoterapeutickych pracovnikov ktori by ludom v nudzi pomahali bez platenia (aj ked si to kazdy predplaca pravidelne v ramci zdravotnych odvodov, ktore su strasne obrovsky prijem do statu). Stat ponukne maximalne preplnene psychiatricke ambulancie v ktorych psychiatri sami nestihaju a jedinou ich pomocou je, ze poslu cloveka na lieky.

Jana Lukacova

moj-pohlad: robím poradenstvo, áno je platené...Mimo dobrovoľníckej práce, predpokladám, že každý vykonávame platenú prácu, či (?)

Vo svojich príspevkoch sa snažím každému poukázať, kde tkvie príčina jeho/jej problémov... Ak má niekto záujem dozvedieť sa viac o mojom prístupe alebo má záujem o konzultáciu môže ma kontaktovať ale nemusí, je to každého slobodná voľba, ako sa rozhodne.

Ľudia, ktorí majú záujem o konzultáciu, ale z finančných dôvodov si ju nemôžu dovoliť, môžu zaplatiť znížený poplatok (resp. konzultáciu poskytnem aj bezplatne).

Tomas12345

(
Možnosti
Ahojte.Neviem ci este ma zmysel bojovat a zit vobec. Mam 25 rokov, liecim sa na depresiu uzkost, presiel som si par lieceniami, trocha sa to zlepsilo no nic ma nenaplnuje. Akurat co.ma ako tak bavi tak sport. V zivote som nic nedokazal, nemam dobru pracu, mam 3 rocnu skolu, mam invalidny dochodok co ma stve najviac, kamaratov minimum, priatelku som nikdy nemal. Ako z toho vsetkeho von?)

Uzkost mas preto lebo zmyslas negativne, nic ta nedokaze naplnit urobit radost, nemyslis pozitivne a preto sa na teba dolieha uzkost.. Ak by si myslel pozitivne a tesil sa zo zivota a z roznych veci mozog by ti viac produkoval serotonin a bol by si bez uzkosti.

Hovoris ze ta bavi len sport ? Vsak tych veci ktore ta mozu bavit je velmi vela neverim ze len sport ta bavi. Moze ta bavit pozeranie filmov, citanie knih, pocuvanie hudby, manualna praca, cestovanie, vzdelavanie atd

(V zivote som nic nedokazal)

Kopu ludi v zivote nic nedokaze a ziju a tesia sa. 95 % ludi v podstate v zivote nic viac nedosiahne su len priemerni. Clovek predsa nemusi byt neviem aky expert alebo vykonny riaditel aby bol stastny .

Ak nemas dobru prac tak ju zmen, alebo rob brigady.

( mam invalidny dochodok co ma stve najviac, kamaratov minimum, priatelku som nikdy nemal)

Ja tiez nemam ziadnych kamaratov s ktorymi by som chodieval von mam iba internetovych kamaratov s ktorymi si pisem. Vztah som mal len jeden v zivote no napriek tomuto vsetkemu nie som nestastny. Mna robi stastnym viera v Boha ta je pre mna hlavnou zivotnou prioritou a vsetko to ostatne je uz len nieco ako bonus. Tiez mam rozne konicky a veci ktore mi robia radost. Bavi ma citat knihy, pozerat filmy, pocuvat hudbu , relaxovat, surfovanie na nete , jedlo atd. Toto mi ku stastiu staci, Vsetko je to len v tvojej hlave, zivot budes mat taki aki mu das zmysel a ake si nastavis zivotne priority.

Smile25

Ty si vždy rob smutny10 len to čo chceš ty a nie čo chcú druhý.Napríklad taký benedick50 a jemu podobný úchyláci čo patria dávno do ústavu pre sexuálnych a nebezpečných psychopatov.A tí čo majú problém radšej sa idú ožrať lebo majú psychický problém ale čo by na to povedali ďalší z radov ich ožranov??Také isté zdravotnícke zariadenie ako ostatné.V prvom rade tí čo nič nedokázali majú problém sami zo sebou to sú odborníci??Oni by chceli dôchodky len ich nemôžu mať..Ale ako ,,zdraví ľudia'' sa sami nevedia uplatniť a nájsť si zamestnanie a niečo dokázať.Ty môžeš pracovať popri dôchodku a mať ich na h...To nie sú žiadny odborníci na neuroprenášače ba závistliví hlupáci nespokojní sami zo sebou.Na alkoholizmus gamblerstvo idiocitu dedinskú pedofilizmus a homosexualitu sa inv.dôchodky nedávajú.

moj-pohlad

JL si tu pravdepodobne robi iba reklamu na svoje platene poradenstvo, tak bud pripraveny v prvom rade vytiahnut peniaze ak si sa potesil ze sa objavil niekto kto ti chce poradit :D