Beznadej uzkost depresia v jednom

Príspevok v téme: Beznadej uzkost depresia v jednom
Smutny10

Ahojte.Neviem ci este ma zmysel bojovat a zit vobec. Mam 25 rokov, liecim sa na depresiu uzkost, presiel som si par lieceniami, trocha sa to zlepsilo no nic ma nenaplnuje. Akurat co.ma ako tak bavi tak sport. V zivote som nic nedokazal, nemam dobru pracu, mam 3 rocnu skolu, mam invalidny dochodok co ma stve najviac, kamaratov minimum, priatelku som nikdy nemal. Ako z toho vsetkeho von? Pridem si ako iny clovek aj ked by to na mna nikto nepovedal, ani neverim ze budem mat lepsiu buducnost...ako nabrat znova nadej a z niecoho sa tesit? Zabit sa nechcem ale v buducnosti neviem ako dopadnem...vdaka

Jana Lukacova

smutny10: rada Vám pomôžem odraziť sa a vymeniť beznádej za radosť (ako som však písala nebude to ľahké)...potrebujete rovnako čeliť svojmu strachu - prijať ho a prejaviť a nepotláčať ho (nenechať sa ním ovládať)..ľudia by Vás odmietali a súdili, aj keby ste nebol invalid liečený na psychiatri, našli by si na Vás niečo iné, je to súčasťou "výbavy" nášho ľudského ega, ktoré mnoho ľudí počúva. Tí zvyšní Vás odmietať a súdiť nebudú.

TutanchámonxD

BJ_2 Prečo ťa to ako dorazilo ?? Mne v živote moja váha veľmi prekáža, keď že si nemôžem kúpiť na seba čo chcem, pretože celý život všetko nosím veľkosti S či mikiny, tričká, svetre atď a na každých jedných nohaviciach musím mať opasok. Nehovoriac o tom, že kvôli tomu nejdem ani na pláž, pretože keby sa dám do plaviek, tak katastrofa. Videli by okoloidúci len vychudnutého chlalana, ktorému vidno každú jednu kosť v tele.

BJ_2

"5. Mám celý život problém s mojou postavou cca od 13 rokov (181cm, 60Kg) a nedá sa mi pribrať a to som skúšal naozaj viacero variánt"

toto ma dorazilo

Smutny10

Tvrda praca mi problem nerobi. Len sa citim smutne bez nalady a ako beznadejny pripad. Neviem ako sa odrazit a byt stastny. Bojim sa aj toho ze ma ludia odmietnu skrze toho ze som invalid lieceny na psychine.

Jana Lukacova

smutny10: riešenie na zmenu Vášho stavu existuje, bude si to však vyžadovať tvrdú prácu z Vašej strany (čeliť neprejaveným citom, ktoré sú vo Vás ukryté a ktoré zapríčinujú, ako sa cítite)...

Starobrno11

Benedik nech ti už toľko nejebe ty zakomlexovaný pedofílny žebrák radšej sa choď obesiť debil úchylný tučná sviňa škamravá.Nikti ťa nechce debil..

pomahajmesi

urči si v živote priority a tým sa drž :) začni myslieť pozitívne,začni sa viac usmievať a hneď sa ti zlepší nálada...
skús si nájsť prácu ktorá ta baví :) s týmto by ti mohol pomôcť tvoj doktor ktorý ťa lieči.
Chod viac do kolektívu medzi ľudí (nezabudni sa usmievať) :) a ľudia na vôkol ťa začnú inak brať a aj tebe bude duševne lepšie :) a časom určite nájdeš ženu tvojich snov :D :) netreba zúfať a pozerať sa do zadu... :) neviem či máš súrodencov alebo rodičov ale skús aj za nimi zájsť troška rozhovoru,prísť na iné myšlienky,malé objatia,nie si na to sám,tak sa neboj :) (ak nemáš rodinu tak skús nájsť niekoho koho máš rád,zo vzdialenej rodiny tým myslím sesternice,bratranov,teti ujov)alebo dobrú kamaráta/kamarátku... hlavu hore a úsmev na tvári!! nie si tu sám,na to nezabúdaj :)

TutanchámonxD

Kamarát ja som na tom podobne. Som človek, ktorý žije život 80 ročného starčeka, ktorý len sedí doma a nudí sa medzi štyrmi stenami. Som celoživotný smoliar a v čom konkrétne ? Nejdem to ale rozpisovať prečo je to tak alebo ako som sa k tomu dostal. Poviem len toľko, že nie som zlý človek. Nedrogujem, nechlastám ako dúha, nesprávam sa na verejnosti ako fracek a viem sa správať ako sa na dospelého človeka má, takže ide len to to, že som smoliar a nič viacej. Jednoducho je zo mňa iný človek. Bol som chalan, ktorý rozdával úsmev ostatným, pretože som bol veselá kopa čo vedela vždy spraviť náladu partii, keď sme boli niekde von na kofole ale to už bolo dávno a dnes je zo mňa človek negatívny z každej jednej strany na ktorú sa pozriete.

1. Nezhody a zlé vzťahy v rodine
2. Mám cca 5 kamarátov s ktorými sa už nestretávam
3. Opustil nás pred pár rokmi otec po 20 ročnom vzťahu s mamou
4. Nikdy som nič pekné nezažil (dovolenky, výlety, turistika ... )

5. Mám celý život problém s mojou postavou cca od 13 rokov (181cm, 60Kg) a nedá sa mi pribrať a to som skúšal naozaj viacero variánt

6. So sestrou sa nemáme radi. Od malička mi vždy nadávala do idiotov, debilov, kokotov čo ani moja mama nikdy nevedela pochopiť, prečo mi bezdôvodne nadáva

7. Za chvíľu to bude 7 rokov čo som úplne sám bez vzťahu aj keď som nikdy v živote nemal poriadny vzťah, len také držanie sa za ručičky von v puberte

8. Nikdy som nepatril k nejakým extra fešákom, takže ak chcem, aby som vyzeral trošku príťažlivo, tak sa musím pohrať cca 2-3 min s vlasmi inak vyzerám ako idiot s rajnicou na hlave :D

9. Na strednej som mal od druhého ročníka trošku peklo, kde si zo mňa niektorí spolužiaci robili srandu a pridalo sa ku ním aj pár ostatných tried

10. Zdravotné problémy (Tinnitus, kríže, búšenie srdca, čierne fľaky pred očami pri pohybe očami do strán (asi z chrbtice))

11. Nikdy som nemal jedinú kamarátku, ktorej by som sa mohol vyrozprávať a že by sme šli niekde von sa prejsť či sadnúť na kofolu a porozprávať sa spolu

12. O všetko čo som sa snažil, tak vyšlo len neúspechom a v niektorých prípadoch to skončilo ešte horšie ako to bolo

13. Ľudia si o mňa vedeli vždy obtrieť papuľu, pretože videli vychudnutého chalana, ktorý neskočí do nikoho, pretože verte či nie ale všade kde som bol či v škole, robote na nejakom kurze vždy všade boli v mojom veku chalani čo mali na svoju postavu normálnu váhu a ja som vždy všade bol ako vychudnutá trieska bezvýznamná

Je toho ešte aj viacej, ale chcem ti len napísať, že nie si sám čo má na pi.. život. Ja som sa stým ale už zmieril a popravde už sa nad týmto všetkým smejem, pretože čo sa nad týmto dá robiť ?? Plakať ??? To už dávno nie, lebo nemám silu ani len na plakanie. Smiať sa je ale zdravé ako sa hovorí, tak prečo nie :D D :D :D