Točenie hlavy - kardiolog?

Príspevok v téme: Točenie hlavy - kardiolog?
peters

Uz dlhsie(asi 1 mesiac) mam problem s tocenim hlavy.
Bol som u obvodnej lekarky, ktora mi dala spravit testy krvi-ziadny nalez, ocne pozadie - ziadny nalez.Bol som aj u neurologa, vysledky: Vertigines v.s.vertebrogenno cievnej etio, sephalea v pozadi(sija stuhla blok C-Th inklinacny sin izokoria bez "y. (aspon tak to je napisane na naleze pre obvodnu lekarku). Dalej som bol u nerologa na transkranialnom scane, a vysledok bol: normalny nalez v periorbitalnej cirkulacii, pricom mi neurolog povedal, ze vysledky su sice v norme, ale na hranici normy.Dostal aj lieky: betaserc(beriem uz viac ako 10dni) a stugeron(beriem 2dni).
Problem s tocenim hlavy je ten, ze sa mi toci aj ked sedim, nie iba ked chodim. Niekedy mam pocit ako keby som sedel na kolotoci, a pritom sedim na stolicke a nic sa pri mne nehybe/nehupe. Takisto aj horsie zaostrujem ocami(nosim okluliare).
Este musim podotknut, ze tak mesiac pred zacatim tocenia hlavy (cize asi pred 2 mesiacmi) sa mi zacalo tahsie dychat, a v noci som sa obcas zobudil s tym ze som lapal po dychu, a nemohol som kvoli tomu aj zaspat, no po case to preslo. A potom nastalo to tocenie hlavy.
Znamy mi povedal ze by to mohlo byt "priznak slabeho okyslicovania" a ze by som mal ist pre istotu ku kardiologovi.
Prosim o radu, resp. nejaky nazor o co sa tu vlastne jedna. Ziadny lekar mi totiz takmer nic nepovedal. Mam sa pokusit dostat k nejakemu kardiologovi? A co s touto diagnozou mam vlastne okrem liekov robit?
Dakujem za nazory.

Danka

Pre Lienku seven: Ako som písala nižšie, joga mi veľmi pomohla a presne aj ja som stresový človek. Nejako som sama v sebe si musela všetko usporiadať/tiež mám malé dieťa/ a kôli dcérke atď. nabrať síl a nestresovať sa, veď život je krásny. A tá JOGA mi k tomu veeeeeeeeeľmi pomohla.

lienka seven

Toto je pre mna dost sok. Ja si to neviem predstavit takto zit. Je mi do placu... Je to obrovske trapenie a ani neviem, ako budem fungovat v praci, ked ma tam konecne doktor posle. Ked sa tak nad tym vsetkym zamyslam, tak mne k tejto chorobe asi kvalitne dopomohol stres...Takze musim sa zamysliet, nad svojim zivotom, nad prioritami a nad stylom riesenia problemov a roznych inych zivotnych situacii...Takze prajem kazdemu, kto ma takyto problem, nech sa s tym dostatocne popasuje....Ved mame zivot pred sebou....

ijka

Lienka, tak ja mám tieto problémy už viac ako tri roky a výsledok po mnoho vyšetreniach žiadny. Asi týždeň do mesiaca to ujde, ostatné dni len prežívam. Kým som túto pliagu nedostala, ani som nevedela, koľko ľudí obťažuje. Prehodí vám úplne rebríček hodnôt, lebo najdôležitejšie je sa nestresovať pre každú maličkosť a tešiť sa z každej chvíľky, kedy sa hlava netočí. Možno aj preto viacerí udávajú, že im pomohla joga, lebo chorobu zhoršuje hlavne stres. Betaserc sa berie dlhodobo, ja ho užívam skoro tri roky. Tak veľa síl prajem.

lienka seven

Ahojte.Ako ste si mohli všimnúť,tak cca mesiac sa tu medzi Vami nepohybujem. A prečo? Práve pre tento problem. Vertigo. CCa mesiac sa liečim na túto hnusobu. Bola som týždeň hospitaalizovaná, na infúziách, urobili mi milion vyšetrení CT, krv, moč, RTg, magneticku rezonanciu, očné pozadie, prilepovali mi rôzne serepetičky na mozog a zisťovali a záver....všetko NEGATÍVNE!!! Mám 26 rokov, dvoj ročnú dcérku, som plne vyťažený v práci človek, denno denne šoférujem a teraz???? Nie som schopná stáť na vlastných nohách, nedokážem zaostriť na dcérku, nedokážem vnímať poriadne okolie, starať sa o domácnosť....som z toho neuveriteľne zničená a neviem, kedy to prejde. Nikto z \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \"odborníkov\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\" mi nedokázal povedať rozumné stanovisko, rozumnú diagnúzu a hlavne východisko. ANi s krčnou chrbticou to nesúvisí ani s ničím iným. Beriem mesiac Betaserc a bez neho som odstavená. Viete si to predstaviť??? Mám celý život pred sebou a jeden z lekárov-neurológ mi povedal, že som prekonala nejaký vírus, ktorý mi napadol vo vnútornom uchu centrum rovnováhy. Ale ja vôbec nemám pocit, že som to prekonala...Zase druhý doktor mi povedal, že je to dlhodobý proces, možno týždne, mesiace, roky a u niekoho aj celý život....čo hovoríte na to??? AJ ja mám kancelárske zamestnanie, je potrebné upraviť si aj pracovisko, aby sme sedeli spriamene, PC pekne pred sebou, nohy v priamom uhle, venovať sa masážam krčnej chrbtice, dodržiavať polohovú hygienu, pitný režim a viacej netuším....mne je dva dni fajn, a dva dni som úplne odstavená od života....Pomôžte nám niekto....Prajem krásny slnečný deň a znova sem niekedy nakuknem. Idem si ľahnúť

Danka

Tiež som sa cítila ako na kolotoči, mala som všetky vyšetrenia neurológ atď. a záver bol krčná chrbtica a treba cvičiť. Začala som chodiť na jogu, je mi oveľa lepšie, hlava sa mi odvtedy nekrútila.