Točenie hlavy - kardiolog?

Príspevok v téme: Točenie hlavy - kardiolog?
peters

Uz dlhsie(asi 1 mesiac) mam problem s tocenim hlavy.
Bol som u obvodnej lekarky, ktora mi dala spravit testy krvi-ziadny nalez, ocne pozadie - ziadny nalez.Bol som aj u neurologa, vysledky: Vertigines v.s.vertebrogenno cievnej etio, sephalea v pozadi(sija stuhla blok C-Th inklinacny sin izokoria bez "y. (aspon tak to je napisane na naleze pre obvodnu lekarku). Dalej som bol u nerologa na transkranialnom scane, a vysledok bol: normalny nalez v periorbitalnej cirkulacii, pricom mi neurolog povedal, ze vysledky su sice v norme, ale na hranici normy.Dostal aj lieky: betaserc(beriem uz viac ako 10dni) a stugeron(beriem 2dni).
Problem s tocenim hlavy je ten, ze sa mi toci aj ked sedim, nie iba ked chodim. Niekedy mam pocit ako keby som sedel na kolotoci, a pritom sedim na stolicke a nic sa pri mne nehybe/nehupe. Takisto aj horsie zaostrujem ocami(nosim okluliare).
Este musim podotknut, ze tak mesiac pred zacatim tocenia hlavy (cize asi pred 2 mesiacmi) sa mi zacalo tahsie dychat, a v noci som sa obcas zobudil s tym ze som lapal po dychu, a nemohol som kvoli tomu aj zaspat, no po case to preslo. A potom nastalo to tocenie hlavy.
Znamy mi povedal ze by to mohlo byt "priznak slabeho okyslicovania" a ze by som mal ist pre istotu ku kardiologovi.
Prosim o radu, resp. nejaky nazor o co sa tu vlastne jedna. Ziadny lekar mi totiz takmer nic nepovedal. Mam sa pokusit dostat k nejakemu kardiologovi? A co s touto diagnozou mam vlastne okrem liekov robit?
Dakujem za nazory.

via

vsetci co trpia zavratmi hlavy,znamena ze nieco nie je v poriadku,tocenie hlavy nie je chorobou ale dava nam nieco najavo.vsetci ktori presli vseobecnymi vysetreniami by mali vediet ze zavraty byvaju castym priznakom psychickych poruch ako uzkost depresia atd.ak mate pri zavratoch tlak na spankoch,alebo solesti v oblasti spankov je pravdepodobne ze moze ist o psychicke pretazenie.tam vam uz ale pomoze len lekar z inej oblasti ako tej praktickej.viem o com hovorim sama som tym presla..moze vam pomoct magnezium,magne b6,alebo caje lubovnik bodkovany alebo medovka lekarska..

moca82

ahoj liliputik! Ako napisala domca, tak aj ja si myslim, ze to môze byt tetania. Maš veľa priznakov a musis brat magnezium.

domca

liliputik to moze byt aj tetania to su presne stavy ktore opisujes ten zachvat a trasenie celeho tela to mam aj ja treba len vitaminy hlavne magnezium a to prejde a hlavne bez stresov aspon sa vyhybat a zavraty mozu byt od nizkeho tlaku,blokovanym stavcom...

liliputik

AHOJTE TOCENIE HLAVY SU MOJIM RANNYM BUDICKOM UZ ROK SA TRAPIM ALE JA MAM ESTE NAVISE ZACHVATI PROSTE ZNICOHO NIC V NOCI MI PRIDE ZLE NEMOZEM DYCHAT A DOSTANEM TAKU TRIASKU ZE SA CELA KLEPEM AKO OSIKA ALE KOMPLET CELE TELO BOLA SOM MESIAC V NEMOCNICI A ROBILI ZO MNA TESTOVACIEHO PAJACA AJ TAK MI NIC NEZISTILI A BOJUJEM S TYM SAMA UZ ASI ROK JE TO NEPRIJEMNE LEBO UZ NEIKEDY NEVLADZEM SOM SLABA UNAVENA ESTE K TOMU ZAVRATE KONEC JE TO DES AK MI NIEKTO MOZE POMOCT TAK MU BUDEM VELMI VNACNA MAM LEN 23 A DOTERAZ SOM NEBOLA VOBEC CHORA 12ROKOV SOM NEBOLA U DOKTORA A TERAZ SA NEMOZEM SPAMATAT PREJDEM PAR METROV A SOM ZADYCHCANA AKO 200KILOVA PROSIM O RADU CO MAM ROBIT.DAKUJEMPORADTE

moca82

tien na nizky tlak je gutron..berem ho ale nezabera mi. test na tetaniu mi napisala neurologicka. mala by som ist na kontrolu tento mesiac, ak sa mi to nezlepsi, tak mam ist na test. neviem, co mala na mysli.

tien

moca82, test na titaniu? To som este nepocula. Nepomylila si sa? Pytam sa pretoze som o tom nenasla ani nic na webe...

Inak co sa tyka tocenia hlavy, tak to ma podla mna kazdy opak vysokeho tlaku, akurat, ze na ten nizky niesu ziadne lieky, teda mne moj kardiolog nikdy ziadne nedal.

jola

aj mne sa často točieva hlava,v poslednom čase mi vynechava pamat a stracam orientaciu.2krat sa mi uz rano stalo,ze som si musela vybrat dovolenku,lebo som rano kvoli tomu nemohla ist do prace.teraz vstavam o ťmin. skor,aby som sa mohla chystat a hlavne vstat z postele pomaly.niekedy si pripadam ako robot

moca82

ahojte! mne sa tocieva hlava uz dlhsi cas(skoro stale). mozno to bude aj tym, ze mam nizky tlak 90/50 ale niekedy aj vyzsi :) mam nedostatakom mg ale uzivam ho pravidelne. nic mi nezabera. mam toho pomerne viacej. neviem z coho to môzem mat, ale taeraz ma chcu posla na nejaky test na tetaniu. neviem, ci je nieco take mozne. dakujem a prajem krasny den :) PS: vie niekto, ci je nejaky test na tetaniu? ak ano, tak ako sa robi?