Točenie hlavy - kardiolog?

Príspevok v téme: Točenie hlavy - kardiolog?
peters

Uz dlhsie(asi 1 mesiac) mam problem s tocenim hlavy.
Bol som u obvodnej lekarky, ktora mi dala spravit testy krvi-ziadny nalez, ocne pozadie - ziadny nalez.Bol som aj u neurologa, vysledky: Vertigines v.s.vertebrogenno cievnej etio, sephalea v pozadi(sija stuhla blok C-Th inklinacny sin izokoria bez "y. (aspon tak to je napisane na naleze pre obvodnu lekarku). Dalej som bol u nerologa na transkranialnom scane, a vysledok bol: normalny nalez v periorbitalnej cirkulacii, pricom mi neurolog povedal, ze vysledky su sice v norme, ale na hranici normy.Dostal aj lieky: betaserc(beriem uz viac ako 10dni) a stugeron(beriem 2dni).
Problem s tocenim hlavy je ten, ze sa mi toci aj ked sedim, nie iba ked chodim. Niekedy mam pocit ako keby som sedel na kolotoci, a pritom sedim na stolicke a nic sa pri mne nehybe/nehupe. Takisto aj horsie zaostrujem ocami(nosim okluliare).
Este musim podotknut, ze tak mesiac pred zacatim tocenia hlavy (cize asi pred 2 mesiacmi) sa mi zacalo tahsie dychat, a v noci som sa obcas zobudil s tym ze som lapal po dychu, a nemohol som kvoli tomu aj zaspat, no po case to preslo. A potom nastalo to tocenie hlavy.
Znamy mi povedal ze by to mohlo byt "priznak slabeho okyslicovania" a ze by som mal ist pre istotu ku kardiologovi.
Prosim o radu, resp. nejaky nazor o co sa tu vlastne jedna. Ziadny lekar mi totiz takmer nic nepovedal. Mam sa pokusit dostat k nejakemu kardiologovi? A co s touto diagnozou mam vlastne okrem liekov robit?
Dakujem za nazory.

golda 1

ahoj liliputik NO JA SOM NA TOM ISTOM NIKDY SOM NEBOLA CHORA A ZRAZU TO PRISLO SAME VYSETRENIA A NIC TOCI SA MI HLAVA A MAM BOLESTI CHCRBTICE NIEKEDY UZ SA IDEM STOHO ZBLAZNIT NO ZISTILIMI TACHYKARDIU ALE HLAVA SA MI TOCI STALE TAK TI VERIM A CHAPEM TA UZ SOM STOHO AJ JA ZUFALA ALE KAZDY HOVORI ZE JE TO CHOROBA MLADYCH ZIEN A HLAVE DOKTORI ALE ZE JAK TO PRISLO TAK TO ODIDE ALE DO KEDY CAKAT NO CO UZ

andrejko28

Neviem ci ste uz poculi o Meniere's disease. Neviem ako ju volaju v slovencine a ci ju tam vobec liecia. Priznaky su uplne rovnake ake tu vy opisujete.

mjaník

liliputik-vyhľadaj akupunktúru,tá by to mala zvládnuť-preliečiť krčnu chrbticu,už po 2-3 sedeniach by sa vedlo ,či je to krčná chrbtica,alebo niečo iné

danah

Tocenie hlavy pri psychickej poruche a pri chrbticovej blokade je rozdielne. Zo psychiky je len mierne naznakovo, no ja osobne pri toceniach hlavy z chrbtice castokrat neviem kde je sever a niekedy i zvraciam.Viem ze je to z chrbtice, kedze to mavam pravidelne a hlavne pri zmenach polohy chrbtice je tocenie hlavy vyraznejsie.Velakrat sa hlava toci i zo zmeny tlaku.Najhorsie je ze na to nie su lieky ako na bolest hlavy a je to aspon pre mna neprijemnejsie.

jaja

no uz som si precitala aj par prispevkov a fakt mala doktorka aspon v niecom pravdu-take priznaky ma skoro kazdy....ale je to smutne ze nikto nam nevie pomoct,lebo len ti co s tym maju naozaj problem vedia pochopit ake to je neprijemne a obmedzujuce.teraz skusam cvicit tibetanov(hned prve cvicenie je tocenie)tak ked by mi to aspon trochu pomohlo,dam vam vediet.

jaja

to peters
takze,necitala som co ti radili doteraz,ale ja som mala tento isty problem(v podstate este aj mam)
zacalo to pred par rokmi,ked sa mi hlava zacala v jedno rano tak tocit,ze som nevedela vstat a ani chodit.bolo to akurat v taliansku na turnaji.ked to neprechadzalo tak museli zavolat prvu pomoc.vsetci tvrdili ze som dehydrovana a tak.mozno som pila menej ale nie tak malo aby to bolo take zle.ked som prisla na slovensko,isla som hned k doktorke(ani ona nechapala ako som sa k nej dostala,lebo som isla tak ze som sa musela stale niecoho drzat a myslela som ze spadnem)hned ma poslala na vsetky mozne vysetrenia-neurologia,usno-nosno-krcne:tam mi zistili ze mam nieco s hladinou v strednom uchu(neviem odborny nazov),ktora pomaha udrzat rovnovahu.hned mi dala lieky.trvalo 2 tyzdne kym som vedela ako tak prejst aspon po byte.bolo to hrozne.potom som bola na opakovanych testoch a ze sa to zlepsilo,ale ze sa mi to moze kedykolvek vratit.potom som bola este na jednom vysetreni,ktore potvrdilo to co vravela doktorka o tom strednom uchu.bolo to ENG-vysetrenie.ked som uz bola akoze zdrava tak ma upozornila,ze sa mam vyhybat vysokym nadmorskym vyskam,ponaraniu pod vodou,chodeniu v tme,pobyt v saune...to vsetko moze vyvolat opakovane zavraty.no ale preslo niekolko rokov,telovychovne lekarstvo zaniklo a moja zdravotna karta sa stratila.a to je teraz trochu problem,lebo neviem obvodnu doktorku presvedcit aby ma poslala na to ENG vysetrenie.zavraty mavam sem tam,ale uz nie v takej velkej miere ako predtym.pridu take obdobia.potom ma posle na neurologiu,tam mi predpisu betaserc(inak ten mi pomohol,ale treba ho brat dlhsie-aspon mesiac a aj viac-teda ako povie lekar)a horcik-povedali ze je to z nedostatku horcika(ten mi tiez celkom pomaha)pretoze ked ho je malo,tak sa spomaluje nervovosvalovy prevod.dalsia pricina je stuhnuta krcna chrbtica-to moze byt v podstate tiez spojene so zhorsenym prekrvovanim.takze ked som pila caj z ginko biloba,alebo jedla z neho lieky tak tiez bolo male zlepsenie.po tych rokoch som zistila,ze moje telo sa asi tazsie prekrvuje,pretoze mam casto studene ruky a nohy.ruky mi v poslednej dobe zacinaju aj trpnut,tak tiez rozmyslam,ci to nemoze byt aj nieco so srdcom.ale ked sa pytam na nejake vysetrenie,tak mi obvodna stale povie,ze je to normalne-lebo v krvne testy su celkom v pohode.tak som skusala ze ci mi nemoze spravit kompletnu preventivnu prehliadku a ze az v roku 2009.:-)tak asi budem cakat:-)je mi to smiesne taketo jednanie s pacientom,ale co uz.kym nelezim a viem sa hybat,tak je este dobre.tak daj mi vediet ci si sa dostal na nejake vysetrenia a ci ti pomohli.som zvedava,lebo hoci to trva uz niekolko rokov,presnu pricinu a jednotny nazor doktorov som sa stale nedozvedela.chcela by som toto vsetko takto vyrozpravat nejakemu doktorovi,ktory ma vypocuje a skusi najst po tychto zisteniach jasnu pricinu a moznu prevenciu,ale to by mi musel verit ze to bolo zle(respektive niekedy este je) a nie presviedcat ma,ze tieto problemy maju aj vsetci ostatni.

lucka

Dobrý deň!Chcem sa Vás spýtať či mi hrozí nejaké väčšie riziko zhoršenia stavu srdca, prípadne iných orgánov, keby som brala Merídiu pri BMI 22?Okrem toho som epileptička,ale stabilizovaná a Merídia podľa môjho doktora, neznižuje účinok liekov, ktoré beriem.Príjemný deň!

naďa

Drahá Jela! Skús aj Ty test na titaniu. Neskutočne sa točievala hlava aj mne a mala som ho pozitívny. Od lieku TIMONIL RETARD mi to prešlo.Ale treba zmeniť aj životosprávu!

ijka

via, kedze som sa tu na to uz pytala, ale nedostala som odpoved, pytam sa to aj teba - mala si az take zachvaty tocenia hlavy ze si zvracala a nemohla vobec vstat a chodit, kazdy pohyb aj iba pohyb oci vyvolaval silne zavrate. Zaujima ma to, lebo viem, ze zavrate su aj pri psychickych problemoch, len som sa nikde nedozvedela ci su vtedy aj take intenzivne ako pri poruche vo vnutornom uchu alebo problemoch s chrbticou.