kolabuje mi imunitný systém, prosim o pomoc:(

Príspevok v téme: kolabuje mi imunitný systém, prosim o pomoc:(
lauruskatuska

uz neviem na koho sa mam obratit,ale citim,ze mi kolabuje imunitny system, nic nezvladam, bolia ma uzliny, akakolvek infekcia ma zlozi do postele aj na dva dni, staci,ze idem medzi ludi, a hned ma boli hrdlo, stipe ma v nom, nemam vobec ziadnu odolnost. Hodnoty bielych krviniek, nemam alarmujuco nizke, prave naopak, relativne v norme a tesne pod normou. jem pravidelne pripravky vselijake na posilnenie imunity, zdravo sa stravujem, chodim na prechadzky,som stihla, v rodine nemame choroby, ja mam rozne infekcne ochorenia,imunolog na mna skusal uz kadeco, ale uz ma prestal riesit, skusal imodin, imunor,wobenzym, ribomunyl,dopoval ma tym 4 roky iba min. prestavky..a ak ano, tak vzdy zamienal imunor s ribomunyl,(wobenzym stale),nepomaha nic, stale zapaly v tele, odhalene vysetreniami, neviem,kde sa to uz vo mne aj tvori, ci sa s tykam s takymi chorymi ludmi,ci?
kde sa to vo mne to zle berie?:( som z toho znicena, kedysi som bola ako rybka zdrava, teraz mam telo plne divnych infekcnych chorob, na imunologiu a na infekcne chodim ako na hodiny nemciny.Uz sa citim hrozne, previnilo a kadejako, nemam silu s tym bojovat :( Citim sa slaba, chora, Ja som neustále chora, ked nemam zapal vo vagine, je v oku,ked nie v oku,tak v uchu,ked nie v uchu v ruke,ked nie v ruke v hrdle, a takto stale dokola. Stale sa mi tvori zapal. Jedine co trocha pomahalo ked som brala bol Ribomunyl, citila som sa sviezejsie,ale vraj ho nemozem stale jest a mam aj taky dojem,ze sa mi tym poskodila imunita,lebo ked ho neberiem,tak som uplne KO, a ked beriem,som v pohode. Akonahle som bez imunitnych preparatov tak som na tom velmi zle.ako aj teraz. O*D augusta nic neberiem,iba wobenzym, a ine nie,ale uplne mam hlavu v smutku, je mi od septembra hrozne. Treti mesiac ma stale nieco inde boli, inde mam zapal, chodim po lekaroch jednym kusom. Tieto problémy s imunotou mam 6 rokov asi cca. Nemám ale ani 30, mam iba 29...Neviem ani co to odstartovalo tento kolotoc zurivy..
Imunologa som poziadala,ci by mi nevedela dat polyoxidonium, nechce vraj to berue vacsinou onko pacienti, aj to je otazne,ci by pomohlo. Absolvovala som kadejake vysetrenia, neviem co, nic nepomaha, stale sa zle citim, a musim pracovat, studovat, starat sa domacnost, muza, mam toho vela.
Strasna nervozita vo mne stupa, s kazdym dalsim zrdavotnym problemom som totalne znicena a psychicky na dne,len placem. Ano, nasvtivila som aj liecitelov, akupunkturistou nepomohli mi ani jeden, su zo mna zufali,ako lekári.
Uz sa snazim teda aj psychicky ukludnit,kedze viem,ze to moze byt zo stresu, ked mam nahovno imunitu,ale je mi rovnako nanic. Bolia ma uzliny a hrdlo- prakticky v kuse
Na sone, MR sa nic nenaslo, vraj mam " iba taky pocit",,ale to nie je pocit, odbijaju ma uz vsade kde sa da. Ale ja citim,ze mi kolabuje imunita, chyti sa ma vsetko. manzela trosku skrabe hrdlo, a uz rano ja sa zobudim s hnisavym hrdlom, okamzite vsetko chytim. pritom sa snazim pit stale zazvor, cesnak jem denne, skoricu, kurkumu protizapalovu...vsetko snazim sa..
Stale do mna sukaju iba atb liecbu,co mi absolutne nezabera, ani troska..Je zo mna ludska troska a mam iba 29:( Prosím stretli sa s tym uz niekedy? Ako vas vyliecili? Hladam uz aj tu na nete infosky:( dakujem

BJ_2

Ozaj, este viem co by si mohla vyskusat: Svedske horke bylinky
mariatreben-eu.sk

Nedavno som to objavil v knizke Zdravie z Bozej zahrady od Marie Treben, a je to tam popisovane z dost velkymi ucinkami. Nevyskusal som to este, ale urcite sa na to v buducnosti chystam. Mozes si to vyrobit aj sama podla receptu, co bude ale dost tazke pozhanat tie bylinky, alebo kupit zmes, ci hotove kvapky

Nemozem ti zarucit ze to funguje, nemam s tym skusenosti, len nedavno som to objavil a vyzera to dost dobre.
anezka.sk
anezka.sk

S tym davkovanim ostatnych veci ti poradim, ked budem mat trochu casu a energie

peterfk

lauruskatuska, neviem ci Ti to pomoze, ale precitaj si moje trapenie.
www.zdravie.sk

A nevie mi niekto poradit, ako zarobit 10 alebo 20 eur mesacne na tazkom zdravotnom postihnuti? Viete o niecom? O nejakej moznosti? Ja nemam manzela, ako laura, ktory by ma zivil, prosim pomozte

lauruskatuska

mam intoleranciu psenice,ale nie celiakiu, kebyze mam celiakiu tak zvraciam po kazdej psenici,alebo ma prezene, ja nemam nic, iba ma zduje obcas,a psenicu moc nevyhladavam,ale celiakia vyzera inak,a robili mi krvne testym nic nezistili.
to nemam z celiakie, ja mam mnohe ine infekcie:( ktore stale mi koluju v tele ale stale infekty prakticky..mam aj intoleranciu laktozy a pod.ale nie celiakiu,ale vdak aza typ.

Jojaaa

Podla mna mas celiakiu , vtedy je stale zapalene tenke crevo , nevstrebavaju sa ziviny do tela , potrava aj vsetky doplnky nim len prebehnu , preto nemas ziadnu imunitu , lebo nie je z coho , daj si spravit gastro - vzorku z ten. Creva , to je smerodatne , celiakia sa nezisti niekedy len odberov krvi

lauruskatuska

moj den,co jem/ vs co robim
nic mi nepomaha, som uz v uzkostiach zo svojho zdraviaodmietam pozvania, odmietam chodit niekam na dlhsie, mam stale problemy,
zacinam rano: serapeptaza, wobenzym, extrakt z olivovych listov, laktobacily, na ranajky propolisova tabletka, n cmulanie, zazvorovy caj, cesnak s medom, trocha chleba a banan,
stale zazvorovy caj cely den,bylinkovy pripadne,
potom vitamin c tisicka, sukam do seba v salke pol litra, varim caje cez den aj ine, napriklad, a posilnenie imunity a pod, idem sa na chvilku prejst,hodina, ak je pekne celkom, ked neprsi, potom si dam obed,lahky, vacsinou bez masa, zelenina, ovocie, musi byt cely den,zazvor ,kurkuma, cierne korenie, med, citrony, musi byt,
znova si dam serapeptazu a extrakt z oliv. lsitov,.potom vitamin d, k, koktail, potom sispravim vecer smothie z ovocia a zeleniny, zdrave nie? nadopujem sa este nejjakymi bylinkami dam si laktobacily zase, kloktam hrdlo cajovnikovym olejom, preplachujem dutiny vincentkou a nosovym sprejom z morskej vody..plus vlakninu, dam si lahku veceru, idem spat...toto je moj den...co tam este zaradit? myslim,ze robim pre seba dost a stale som chory pozrite sa :( kde robim chybu??prosim vas...snazim sa jest zdrave veci, nie sracky, a tiez sa snazim vela cerstvej zeleniny,ovocia, smothie, cajov prirodnych, ziadne umeliny..dam si par strecingov na fit lopte,.a pcham do seba iba zdrave potraviny, nie mastne,vyprazane, masite...a kedysi som bola normalna :( zdrava..medzitym sa snazim ucit, pracovat, starat sa o domacnost,ale uz iba tieto "ozdravne" imunitne aktivity ma zamestnaju na tristvrte dna..potom nic nestiham :(
este neviem do mojho zivota zaradit otuzovanielebo sa mi to viackrat nevyplatilo,ked som chcela.sa otuzit, vzdy som ochorela, ci som sa umyla v studenej vode,alebo vypila studene,ci som sla von bez ciapky a fukalo. moje otuzovanie, vzdy dopadlo zle:(
to kolosgtrum a betaglukan,co s nimi?
na polypoxidnoum,chcem vsadit az ako na posledne, nieco mi predsa musi zabrat nie? ale uz stracam pomaly vieru,lebo toto jem a robim stale,anic, ziadna zmena pozitivna..nehovoriac o tom,ze som pri mori stale cez leto,a snazi sa byt stale na cerstvom vzduchu kedze nerobim..so stale von ..nech je akekolvek pocasie..dakujem vam za nazory

lauruskatuska

neopustam sa, praveze som silna, rano mam na palne,co vsetko stihnem urobit, cez den, vela veci, manzelovi navarit, ist za bim do roboty, ucit sa, pracovat a nic, rano sa zobudim a som chora, ano ,som vytsavena, mala som toho vela na seba posledne obdobie, skutocne vela, posledne roky,som bola pod permanentnym stresom a nic ma netesilo,ale maju to viaceri ludia,a nekolabuje im tak imunitny sysrem ako mne, predsa !!! mam vsetkeho pokrk, ako mi toto moze telo robit,ako ma moze zradzat ???preco stale nejake infekcie mam ? poviete mi niekto?:( mne je do revu,aj dnes som sa zobudila a chora som, pritom som nic take nerobila cez vikend...a nepripustam si to,ze " zas budemc hora",aj ked viem,ze budem,ale neriesim to, rano vstanem pozitivne naladena,co mi prinesie den,a zacnu ma pichat oblicky, neni nieco so mnou v poriadku, kazdy den mam inu chorobu, neico ine ma boli a trapi, toto sa mi nezda normalne a nevymyslam si to !!! maldeho cloveka, nema predsa co boliet, ci sa mylim?ved nemam ani 30.nemozem pracovat cvicit, nemozem jest co chcem, nemozem zit, ist do mesta, s kamoskami nemozem nic, nemozem viest normalny zivot,som odkazana na obmedzenia,ktore sa mi absolutne nepaci,a a ano kycera kolabuje mi imunita,lebo uplne sa mi to vsetko ruti do priepasti,kedze som cela chora stale vkuse !!co ma uz totalne fatalne unavuje teda !!len co je pravda...
ludkovia, rpeco ma bolia uz liny vsade na tele? krk, podpazusie, nie su zvacsene,len bolia sialene..!!akonahle mi acne bolest hrdla,alebo nos nadcha, hned uzliny sa spustia :(!do minuleho roka som to nemala,to je nejaky zapal,ale ja crp nikdy nemam vysoke, praveze velmi nizke.
BJ2 prosim ake davky kolostra a ake davky betaglukanov? tabletky su to,ci ake miligramy treba kazdy den? ake znacky produktov? nerad anakupujem cez net ani to neviem, radsej z lekarne..lebo som vyriadeny, ja net moc eviem puzivat na taketo veci..
posty niekedy mam, masove posty, psenicne, mliecne, a tak...hladovky,ale nedrzim...niekedy su ssak dni ,kedy nemoze zjest nic,lebo mi nechuti a by som zvracala,takze posty teoreticky mam, stavy z ovocia si robim pravidelne, zeleninu stale jem, zdrave potraviny, tiez jem zdrave veci, becko, vitaminy d k..a ine...a tiez laktobacily..stale...a stale mi je zle !!! prechazdky dodrziavam, dycham vzduch, na slnko chodim,ked je, kedze som doma,a nic nerobim, nepracujem atd, manzel je zo mna zufaly, a ma chut sa so mnou rozviest, co mi furt nieco je, lekari ma uz odmietaju liecit,lebo ze co furt sa stazujem,,ze co ked som stale chora, polyoxidonium neberiem zatial,ale hrozi mi od zac roka...lebo imunologicka je uz zo mna na nervy totalne, takze neviem,ako to bude,ale ribomunyl ani imunor ani imodin nezabrali ako sa cakalo,ze zaberu..:(
na prechazdky chodim, cvicit nemozem,ale snazim sa aspon ponatahovat na fit lopte,co mam doma..stale sa snazim zdravo zit, ako mam,podla pravidiel zdravia...ale nevychadza mi to..ludkovia,prosim,co sa to so mnoudeje ?:(uz sa stavam totalne hysterickou a panikarkou,..co zas bude, sa strasne obavam...ale nikdy som sa neobavala,to uz terazh mam,kedze kazdy den ma prekvapi ina choroba

BJ_2

Laurus - jasne poradim rad. Neboj sa, ja niesom komercny, prave naopak, vzdy sa snazim hladat co najefektivnejsie riesenia.

Takze, wobenzym teda prestan brat, je to dobry liek, ale pridrahy. Tam kde su vaznejsie problemy, treba setrit.

Na imunitu urcite tieto:
Kolostrum, beta-glukany, dobre probiotika, dobre prebiotikum (LARCH ktory som uz spominal), vitamin D (Spravit si testy aku mas hladinu a dostat sa urcite na hodnotu medzi 30-50, minimalne na zaciatku a konci zimy si to kontrolovat), (RNG doporucoval aj astragalus, ale nemam ho odskusane, ale mnohi si ho pochvaluju na imunitu)

Dalej zarad prechadzky na cerstvom vzduchu a nejaku formu otuzovania ak zvladas (ja som bol na tom tak zle, ze som nezvladal ani otuzovanie), A urcite ti doporucujem posty. Tie zdvihaju imunitu.

Dalej, este sice nejde o dopnky vyzivy, ale niektore koreniny a zdrave jedla velmi pomahaju na imunitny system.

Medzi tie, ktore pomahaju patri zeleny caj, aloe vera, kurkuma, a mlete klinceky... a vlastne vsetko co nejakym sposobom cisti creva, pomaha vzdy aj na imunitu. Casto byva problem s imunitou spinave creva a pecen. Sposobuje to aj alergie, co je vlastne tiez imunitny problem. Mne po ociste pecene, criev, a hlavne antiparazitalnych kurach, zmizli dlhorocne alergie na mliecne vyrobky. Proste zmizli. A aj neprekonatelne chute na sladke ktore som nemal pod kontrolou. Za nimi byva casto kandida, ktora je premnozena tiez kvoli nizkej imunite.

Tie doplnky, nauc sa nakupovat zo zahranicia, usetris obrovske peniaze, cez iherb a tak. Rozdiely vyvaju neraz aj 5 alebo 10 nasobne, oproti tomu, akokeby si to riesila cez slovenske lekarne alebo obchody. Naposledy som nasiel vitamin D, ktory je lacnejsi snad 30x, nez tu na slovensku. Mozes sa pozriet na stranku bulk suplements, a najdi si tam vitamin D. Ked to prepocitas, kolko IU dostanes za 1 euro, tak to vychadza snad 30x lacnejsie, nez kupovat ho v tabletkach na slovensku. Zatial takto, ked budes chciet nieco blizsie, poradim len nechcem pisat prilis dlhe prispevky. Najviac ma stve, ze zablokovali forum RNG, kde sa to vsetko perfektne riesilo, co ako brat, a kde pozhanat.

Kycera

@ Lauruskatuska,
súhlasím s Tebou. Ak budeš takto pokračovať, raz skolabuješ, ale nie Tvoj imunitný systém!!! Daj si do poriadku psychiku, lebo v tele všetko so všetkým súvisí!!!
Nič sa neblíži, Ty sama si to nahováraš a ak v tom budeš pokračovať, tak naozaj skolabuješ. Ak sa chceš uzdraviť, vyhľadaj psychologičku p. Albertovú, kt. Ťa zdiagnostikuje po telesnej aj psychickej stránke a bude liečiť.

@ Imunitný systém nie je ruka, noha, chrípka ani topánky, aby sa tu niečo skúšalo!!! Immodin sa predpisuje ľuďom, kt. majú vážne problémy s imunitou!!!
Polyoxidonium je určený pre NAJZAVÁŽNEJŠIE prípady!!!

KOLABOVAŤ = zrútiť sa,...
Kolaps = náhle ochrnutie, zlyhanie funkcie orgánu,...