Nechut k zivotu

Príspevok v téme: Nechut k zivotu
ema595

Ahojte,

mam 24 rokov a zijem zivot po akom netuzim. Moj vysnivany zivot ziju len ludia naokolo a ja som len tichym pozorovatelom. Prezivam zo dna na den ako robot a naivne dufam,ze dnes sa nieco zmeni... Aj ked by som mala byt stastna, pretoze mam rodinu, pracu, domov, jedlo, aj dobre zdravie. Ja za to zivotu dakujem velakrat. No ..nedokazem sa z toho tesit, nestaci mi to na skutocne zitie, nielen prezivanie.
V com je problem? Chyba mi v zivote verny priatel/ka, ale aj opatovana laska. Som ale introvert a tazko sa mi nadvazuju nove vztahy a dovera. Hanbim sa, neverim si. Myslim, ze aj sama odhanam ludi od seba, citim ako by som ani nemala narok mat v zivote dobre vztahy a zit stastne.

Mojim cielom bolo vzdy studovat a v danom odbore aj pracovat. Dostudovala som a praca, pracujem uz niekolko rokov...moj ciel som v podstate dosiahla a prisla zivotna frustracia. Chcela by som sa aj dalej vzdelavat alebo v praci postupit vyssie...lenze nemam v sebe silu ako kedysi a napokon,nevidim v tom ani zmysel.. samej sa mi nechce, a co keby som studovala dalej alebo cokolvek ine robila, nemam o tom komu pozorpravat, nemam sa s kym podelit o uspech ci trapenie..a prave toto ma demotivuje ist dalej a rast ako clovek.
Písem, ze sa nemam s kym o pocity podelit, pretoze priatelov mam len zopar, ale asi nikoho takeho dobreho,ze by som sa mu mohla otvorit ako clovek uplne. Rodina? moji rodicia maju este jedno malolete dieta, a tak je ich pozornost, samozrejme, tam a moje hladke studium,praca,byvanie, beru ako samozrejmost a myslia si, ze mna netreba podporit a pomahat mi.
Vikendy doma u rodicov su celkom fajn a necitim sa tak zle. Ale cez prac.tyzden byvam v inom meste a tam nemam skoro nikoho. A tak travim v praci aj 10-11 hodin, lebo vacsinou ma caka len osamely vecer. Osamela prechadzka, osamela vecera, film osamote,..
Praca ako taka, ma bavi. Ale kolegovia ma ubijaju. Osobnostne su to uplne odlisne typy. Stale rozpravaju, podla mojej mienky, len o hlupostiach,take krcmove zvasty..a ja si s nimi nemam velmi co povedat,nechce sa mi zapajat do takych rozhovorov. Takze som preto taka trosku nestastna aj v tej robote. Zmenit to ale nemam silu.
Ako vyssie pisem, ze mi chyba aj partnerska laska. Akosi si nemozem nikoho najst. Bojim sa, ze si nikdy muza nenajdem,nebudem mat deti.. Teraz uz skoro aj tak nikam nechodim von. Obcas s tymi zopar kamaratmi idem niekam,ale chodim aj sama – na vystavy, do kin, divadiel..a to je pre vela ludi nudne a tak sa nemam ani poriadne ako zoznamit s novymi ludmi a tiez sa nemam velmi o com s nimi zhovarat.Pisem, že teraz uz nikam nechodim, lebo pocas vysokej skoly som jendoducho musela byt stale s nejakymi ludmi a stale nieco riesit, niekam chodit..nevnimala som tu osamelost tak velmi..
Uveodumjem si, ze asi by mi pomohol psycholog, nejak preklenut moje nizke sebavedomie sposobujuce tu neschopnost nadvazovat kontakty a ...a mozno aj nechcenu zavist k inym ludom...ale na to, aby realne prisla zmena, musim aj tak urobit vsetko ja sama, lenze nemam na to vobec energiu, neposuvam sa nikam, moj zivot len stagnuje, a to vo vsetkych smeroch.
Clovek moze mat vsetko, ale ak nema sa s kym o to vsetko podelit, tak nema nic zmysel. Vsetci okolo mna maju uz vlastne rodiny, manzelstva a ak nie to, aspon sa stretavaju s inymi, robia si ten zivot radostnejsi. Ale ja mam pocit,ze iba padam na dno uplnej samoty a beznadeje na skutocny, spokojny zivot, aky by clovek mal zit.
Ako ma clovek najst silu zit dalej, ked je len sam a vsetko musi prezivat len sam?Uz nevladzem.

Cliattsi

ema595
Ked chces napis kedy tu budes online, teraz riesim ine veci. a tu budem mozno o 22.00 mozno skorej. Potom budem odpovedat. Ale mam pocit, ze si tu uz v minulosti bola :)

Cliattsi

ema595
Ked chces napis kedy tu budes online, teraz riesim ine veci. a tu budem mozno o 22.00 mozno skorej. Potom budem odpovedat. Ale mam pocit, ze si tu uz v minulosti bola :)

ema595

ajajajaja dakujem za tvoj prispevok. Presne viem ako sa citis, tu prazdnotu....Tiez som sa pred vysokou tak citila, .ale bol to omyl,lebo to nebol problem prostredia okolo mna, ale problem vo mne..v podstate povrchne rozhovory sa daju zvladat ..ale najst a vytvorit kamaratsky vztah je uz tazsie vsak?...Ako pises, je to nejaky blok, asi sa bojime, ze povieme nieco nespravne, ze nie sme hodne toho, aby sa ludia s nami rozpravali,kamaratili, ze nemame co priniest do toho rozhovoru ci vztahu....Rovnako ako ty, neviem ako s tym dalej bojovat alebo to apson zlepsit :/ Skusis to este sama alebo vyhladas odbornu pomoc?

MOANA dakujem za nazor. Dovolim si ale ti oponovat. Nepotrebujem,aby niekto vodil za ruku a navigoval ma v zivote..ja sa staram o seba sama a rozhodnujem sa sama. Je vsak rozdiel, ak nikoho vodia za ruku a rozhoduju za neho a nieco ine je ak s niekym ten svoj zivot zdielas a prezivas s nim chvile volne, stastne aj smutnejsie chvile. Ja som pisala o tej druhej situacii, nemam zivot s kym zdielat a tesit sa z neho. Vsetko som robila pre seba, lenze teraz som prisla na to, ze z hocijakeho svojho uspechu nemam radost,pretoze to nnemam s kym prezit,s kym oslavit a podobne...Tebe sa lahko povie,aby som sla na hrad,na vylet...ale vies ake to je pre uzavrteho cloveka ist takto dobrovolne medzi masu cudzich ludi? Pre mna je to tazke a necitim sa tak dobre.

Cliattsi dakujem za odpoved. Mrzi ma, ze si zrejme natolko uzatvoreny a hanblivy, ze si vztah ani nedokazes predstavit. Je to ubijajuce, bojujes s tym? ...Ja som mala znamosti,ale to bolo este v case, ked som sa o vsetko snazila,mala som energiu a este som si ako tak verila..Teraz je uz velmi tazke pre mna sa s muzom zblizit natolko, aby sa dal vobec nejaky vztah budovat.. Ja dobre rozumiem, preco pises otazky. Presne tak, zistis z odpovedi viac o tom cloveku,Aby som odpovedala- pocitujem vycerpanost jak fyzicku tak psychicku. Ale to moze suvisiet aj s tym, ze tak neznasam svoj zivot a nad vsetkym premyslam, ze idem spat strasne neskoro a velmi malo spim, 4-5 hodin, coho dosledkom su rano neprijemne stavy :D Uzkost je moj vecny spolocnik, to je asi sprevadzajuci jav introvertnosti :D áno, osamelost citim ajj pri tych zopar kamaratoch,nemame tak blizky vztah ako by som chcela a asi potrebovala. Citim sa vsade ako piate koleso,,,

Jojaana dakujem za nazor, potesil ma :) Nehladam nasilu vztah ani kamaratsky ani partnersky. Viem ze byt s niekym len pre to,aby som nebola sama, je nielen nerozumne a ubohe, ale aj zbytocne a skor ci neskor fatalne pre obe strany. Takyto osamely zivot je vsak tiez tazky a uz to nezvladam, nechcem aby mi preplo...a nechcem aby mi najlepsie roky zivota presli v naruci samoty a nestastia,sebalutosti a sebaobvinovania...snazila som sa dlho,dlhe roky som sa tomu nepoddavala,ale sme ludia a nedokazeme byt silni donekonecna,,,dakujem za tvoju myslienku :) ver ze ja som skutocne dobrovolnictvo vyhladala pretoze som tiez vycitila,ze toto mi prinesie iny pohlad na svet..resp som v stadiu hladania,nakolko tak organizacne mi to nesedi,tam kde by cloveka potrebovali napr, ja b tom case som v praci a podobne,ale uricte nieco najdem...

Cliattsi

Futur už som dávnejšie čakal, že sa niekto na to opýta. Ide o to, že podľa odpovedí toho človeka dokážem ho viac pochopiť/odhadnúť a podľa toho budú smerovať moje rady. Predstav si, že ideš napr. psychológovi. Povieš mu niečo o sebe. Ale on sa bude pýtať ďalšie veci, aby ta lepšie pochopil a poradil. A ja mam podobny systém :). Ale robím to tak, že porovnávam svoj vlastný život s tým človekom. Čím viac sa zhodnem s daným človekom, o to je pravdepodobnejšie,že mu moja rada pomôže (moja teória :) ).

Matusisko_xD

Tieto veci som ešte pred nejakým časom riešil sám na zdravie.sk, kde som písal, že dlhšie nemám dievča a že nikam nechodím a nemám ani nejako veľa kamarátov a aj tých čo mám tak sa s nimi už nestretávam a v živote mi nič nevychádza a sedím len doma za počítačom celý deň :) Teraz keď si na to spomeniem je mi do smiechu :D Jednoducho som začal brať fakt, že žijem ako žijem a začal som byť šťastný s tým čo mám :) Skús to aj ty a ďalšie baby čo sem prispievajú. Skúste brať život taký, aký je a pokúste sa byť šťastné s tým čo máte. Ja som sa prestal o všetko snažiť čo som chcel, preto že aj tak to vždy skončilo rovnako a to neúspechom a jednoducho ma už prestalo baviť sa o niečo stále snažiť a bez úspechu. Teraz mi je nejako lepšie, som slobodný a voľný ako vták a nič ma nezaväzuje aj keby chcem odcestovať niekde preč. Skúste to brať aj z tej pozitívnejšej stránky :)

Jojaana

Bud rada taka aka si ...si mudre inteligentne dievca , vacsinou mudri ludia byvaju introverti , je pre nich zbytocne a prirodzene neminat energiu na primitivne zvasty....niekto trepe cele hodiny o nicom , snad nechces byt taka , vo svete musia byt aj introverti aby to bolo vyvazene a ty bud rada , ze nie si v tej druhej skupine , prijmi seba taku aka si a zbytocne samu seba nerozoberaj....neboj sa nic ti nie je nie si divna , prave naopak , pomohlo by ti keby si sa odputala od seba a nasilne sa znazila zapadnut alebo najst vztah len aby si nebola sama , pozri vokol seba a najdi niekohon, alebo nejaku organizaciu , nemoc. Oddelenie , senior centrum charita atd... kde by si mohla byt niekomu napomocna ,ci uz slovom alebo nejakou cinnostou to by ti velmi pomohlo , videla by si ake neskutocne problemy maju naozaj ludia , spoznala mnozstvo ludi a odputala sa od vlastneho sledovania

Cliattsi

Som na tom podobne ako ty ema, ibaže ja si s tymto vnutornym stavom neviem dokonca predstaviť., že by som bol vo vzťahu.
Mám nejaké otázky:
Pociťuješ v posl. dobe väčšiu vyčerpanosť bez zjav. príčiny
Mávaš ráno uzkosti.
Načneš viac vecí ktore nedokoncis?
apociťuješ TAKÚ VNÚTORNÚ SAMOTU/OPUSTENOSŤ, AJ KEĎ SI S INÝMI ĽUĎMI UŽ DÁVNEJŠIE? Ako keby si bola na tomto svete sama?

MOANA

a ty si myslíš že ked budeš niekoho mať budeš spokojnejšia...?
pokial je to "v tebe" tak spokojná nebudes ani vtedy...
najdes si niekoho a ten chlap nebude pri tvojej sukni sediet , bude chciet ist von so svojimi kamosky, mozno aj spolu s tebou, ale co ak ti nebudu povahovo sedieť...? zase budes nestastna,..
čo ked budes mat partnera ktorý nie je schopny byť "budlavou vrbou"
čo ked na počávanie niekoho "sťazovania sa" nemá nervy..?

čo čakáš? aby ta niekto za ručičku šikoval do školy ako decko soplave...? lebo ty chceš studovať ale samej sa ti nechce...?

všetko by si mala robiť sama pre seba..!

ja som sama, žijem sama, chcem niečo dosiahnuť, uživať si život, dovolenky,.. tak si idem za svojim... idem hore....!

ked ta nebaví práca zmen ju...
nájdi si nejaký koníček - chod sa korčulovať (na lad)
chod plávať, alebo chod na masáž,.. mestá organizuju výlety celkom lacne zvyknu trvať cely den alebo 2dni, cez vikend , u nas zvyknu chodiť po hradoch, na kupaliska v lete, teraz na jarmoky do Viedne, Budapešti..... chod... s niekym sa tam už dáš do reči, spoznaš nových ludí....

pokial TY sama nechceš, pokial si ty sama nedáš do poriakdu svoje myslienie nepomože ti v tom ani 100 priatelov, či 100 frajerov

Najčítanejšie články