Caj na ocistenie hrubeho creva

Príspevok v téme: Caj na ocistenie hrubeho creva
Zuzka52

Dobry den, prosim vas ak by ste mi vedeli poradit, aky caje alebo byliny pomahaju na ocistenie hrubeho creva? Lebo mam v poslednej dobe dost problematicku plet, vsade sama vyrazka a som vo veku kedy by uz vyrazky mali byt davno prec. Mam s tym problem stale uz cez pubertu som bola sama vyrazka, ale mam pocit ze teraz sa to zhorsuje. Cez leto nic, ale teraz na jesen a zimu je to hrozne. Od kamosky co sa do tohto viac vyzna som sa dozvedela ze to moze byt problem s travenim - zaludok, kyseliny atd. Ale vraj aj z hrubeho creva. Nasla som si par clankov na to kedy zacat s detoxikaciou hrub. c. a vsetky body sedeli na mna okrem stolice. Tak by som to chcela riesit radsej bylinkami alebo cajom, nechcem hned rozne tabletky brat. Dakujem vopred za pomoc

Kycera

Zuzka,
aj Šaratica je dobrá, ale nespraví to, čo soľ, kvapky,... Záleží len na Tebe, čo si vyberieš. Predsa si našla rozdiel medzi jedálničkom v lete a teraz - menej pečiva! : ) Odporúčam Ti preto otestovať ako bude reagovať Tvoja pleť, ak vynecháš lepok a budeš konzumovať bezlepkovú stravu. Ak sa rozhodneš pre očistu pomocou soli, tak Ti tu poskytnem pár rád.

Cliattsi

Ja som sa to dozvedel od jednej pani, čo to praktikuje. Vraj je jej veľmi dobre.
Už som si prečítal viac očistných kúr hrubého čreva.
To s tou soľou sa nazýva Šankprakšalána, čo je súčasťou jogy. Nemusíš však byť cvičiteľkou jogy, aby si to zvládla. Pije sa pri tom slaná vida a potom sa dodržiava utčitá diéta. Vpriebehu pitia vody sa dodržiavajú určité cviky. JA VÔBEC NEMÁM VEĽA INFO K TEJTO TÉME, Ale javí sa mi táto metóda najmenej toxická pre organizmus (je vlastne netoxická) pri jej efektívnosti. Vyžaduje sa prítomnosť lekára a treba sa opýtať najlepšie u nejalého spolku, kde sa cvičí joga,či by ti to u nich umižnili absolvovať. Treba tuším.vypiť aj 2 litre  slanej vody, čo je dosť.
www.jogaprezdravie.sk

Daj si do Google aj "očista slanou vodou"
A ja som ešte našiel takú info tu na Zdravie.sk, lde RNG sa vyjadril, že je dobré po očiste aj užiť väčšie množstvo kvalitných probiotík, lebo tou očistou sa ti vymyjú tie baktérie z črev. traktu, ktoré sú tam potrebné. A sú vraj potrebné aj na to, aby zabraňovali rozmnožovaniu parazitov v hrubom čreve.

Čo sa týka tej vyčerpanosti, mal som na mysli, že dajme tomu prídeš domov, prípadne sa aj zobudíš a nič extra namáhavé neurobíš a proste začneš fučať alebo vzdychať, lebo si unavená ale z ničoho nič.

Čo sa týka tých vyrážok, to máš akné? Mám ďalšie podotázky - máš aj také biele čiarky na nechtoch? Si aj hanblivá? Si citlivá viac na chlad, svetlo? Náš  nízke BMI (pod 19), resp. si až moc chudá? Si taká nešikovná? :) Nie si náhodou taký samotársky typ človeka?
)

Zuzka52

Cliattsi : a ako tou slanou vodou? To pomaha? Povedz mi k tomu nieco blizsie prosim :) a vycerapana som ale tak normalne, je to adekvatne k tomu co cez den vykonavam..ale niekedy mam take pocity ked aj spim dlho a nemala byt som byt z coho unavena tak ked sa zobudim tak sa citim ako keby som spala 3 hodiny.

Cliattsi

Zuzka52. Aj ja sa cchustam na očistu čriev. Neviem či to tu bolo spomenute,.ale.spomenie čo som sa dozvedel ja: je možné použiť chlorellu, iné zelené produkty, kremelinu a ja sa chystám.na očistu čriev slanou vodou,.ale nie klystírom. Ak by si sa na toto dala nahodou a zvládla to, môžeš dať sem vedieť.
Mám ešte otázku- nie si náhodou až moc vyčerpaná?

zdravotnica

Zuzka,
odporúčam živý jogurt s granulovanými baktériami/probiotickými/, ktoré žalúdočná kyselina nezničí.
viac aj pre ostatných mailom zdravotnica@centrum.sk

Zuzka52

cajickar: O vlaknine som uz pocula, budem urcite skusat...Caj som chcela iba preto, lebo vecsinou bylinkami sa mi vzdy podarilo sa dostat zo vsetkeho a je to to co nam dava priroda, ziadne chemikalie..Tak som si myslela ze su na to nejake bylinky..ale viem ze to nie je nic prevratne(to som ani nechcela)..ja som chcela skor zistit, ci to je teda to hrube crevo co stoji za mojou nedokonalou pletou alebo nieco ine.

cajickar

ako by ti ten caj mal pomoct?
ide o to, ze ten caj do hrubeho creva v podstate ani nedojde - v tenkom creve sa vstrebe a skonci v mocovom mechure. na biologii som chybal, ale detaily vid google.
ale chcem som tym povedat, ze do hrubeho creva sa podla mna dostane veeeeelmi malo ucinnych latok caju.

okrem uz spomenutych tipov podla mna treba jest viacej vlakniny, aby sa ti zrychlil pohyb v creve a potrava v tebe travila menej casu(=lepsie sa budu odstranovat odpadove latky) - cim bude mensi priestor na hnilobne procesy.

mjanik

zuzka-myslím,že u teba by bola akupunktúra najúčinnejšia a aj najrýchlejšia,,,,,ale,nechcem zasahovať do tvojho myslenia