mam pocit ,ze sa zblaznim

Príspevok v téme: mam pocit ,ze sa zblaznim
dashag

neviem kde zacat .. ale tak ma to dusi ,ze to musim aspon napisat ,aby sa mi trocha ulavilo .... nemam nikoho ,komu by som to povedala ,a na psychologa 20 eur za hodinu vyhadzovat akosi zatial nemienim ... teda ze neviem mozno to pride .. ak sa uz blaznim ... takze moj problem spociva v tom ,ze som velmi rozmyslajuci clovek ... asi nad vsetkym ,nad tymto svetom ,nad vecami okolo mna ... paradoxne ,ma ludia nezaujimaju ,sijem si svoje ... som zastancom ,zi a nechaj zit , ked mozem pomozem , ked ti niekto robi zle obran sa ,a nenechaj si srat na hlavu ..,ked nezozeries ,budes zozraty .... vzdy som bola dost naivne dievca ... moc dobracke .. ale tento svet ma naucil .. ze nezijeme v rozpravke .,na ktorych som ako decko vyrastala ,ze dobro bude oplatene dobrom... co ma trapi .a vidim okolo seba , je ze dobro je oplatene ,ze aj hajzel na teba spadne ... a svine si ziju ako krali ,bez trapenia ... vsetkeho maju dostatok , nic im nechyba .. ... nikdy som si to extra nevsimala ,... a v poslednom case ,mi to doslova skace pred oci ... a najhorsie ,ze to pocitujem na vlastnej kozi ... ani muche neublizim ... a predsa vo svojem zivote zazivam ,len trapenie ..clovek ,bez chrbtovej kosti si zije blahobyt a statsny ako mucha ... hlavne zeny ktore su vypocitave mrchy .si vzdy najdu muza ktory ich nosi na rukach a neda na ne dopustit ... ja slusne dievca ,mam debila ktory ma len psychicky nici a depta .. precitala som uz rozne psych,knihy vsade sa pise.. len ja sama som strojcom svojho stastia ... a nik iny mi nepomoze .iba ja sama ... a preco teda vidim ,ze svini sa do cesty vzdy pripletie len statsie ? viem ,ze ked to nemam v povahe byt svina ,tak sa nou zo dna na den nestanem .. a aj keby som sa neviem ako snazila ......vydedukovala som ,preco taki ludia si tak ziju ,, lebo proste nemaju empaticke citenie a idu aj cez mrtvoly ,tym padom je im statsie naklonene .. lebo nemaju z nicoho strach ..moja teoria .... taktiez som uz prestala verit na boha ... myslim ,ze je to len starodavny vymysel ,ako ustajnit ovecky a kazat im co maju robit v mene boha ... lebo keby boh existoval ,tak by toto vsetko ukrutne utrpenie nedopustil a dobrym ludom by pomohol a zlych by potrestal .. lenze je to uplne opacne :) taktiez ,nechapem ,ako sa niekto moze uspokojit s malom ...a zivot mu preteka pomedzi prsty .. a svoj zivot len premrha s malom co ma ... ja chcem od zivota vela . chcem peniaze . chcem dobreho muza .. chcem sa mat proste dobre .. lebo clovek ma len jeden zivot ... a chcem si tento zivot uzit plnymi statsnymi duskami ... preco je toto niekomu dopriate ,aj ked o to nikdy neprosil ..a clovek ktory chce,,,, ma len smolu a len preziva a tak rad by nieco stym urobil ..ale aj ked by som neviem co isla robit .. ako keby nebolo dopriate ,? poviem si som silna idem najdem si pracu .. mozno stretnem noveho muza ... konecne sa mi zacne darit ... zacnem novy zivot .. vsetko bude ok .. lenze ono to ok nie je ...a potom pozriem na druhu stranu .. kde vidim ,zenu ktora podvadza svojho muza .,nepracuje ,. je to bezcharakterna osoba ... ale muz jej kupi vsetko co jej na ociach vidi ...obdaruje ju kvetmi .. bozkava jej nohy .. a ta zena si zije krasny zivot...... / prosim nepiste ,ze neviem co je pod povrchom/ lebo ta zena je proste stastna :) .... vysvetli mi prosim niekto o co je vlastne tento svet ... a ci si to len namyslam ?? prosim kludne mi mozete napisat nejake pribehy .. este sa opytam , videli ste uz zleho cloveka ktory sa ma zle ?? budem rada ,ak si precitam vela prispevkov ,aby som sa necitila takto zle ... dnes ma to naozaj zmohlo . citim sa zle :( dakujem za precitanie ..

nnnuuu

Treba sa niekedy pokúsiť o to, že sa raz pomodlite s vierou, že sa niečo stane a ono sa to možno stane. Len tip.

Tomas12345

( tomas .. myslis ze tie deti su stasne stymto co maju , tento udel ??? a ich rodicia ,????? si sa zblaznil ? ved toto je strasne ........ a potom pozries na cloveka co ma vsetko ! co tie deti komu urobili ?????? anieli bez kridel ???????? co ????? a co komu urobili ??????? co ????? preco tie chudata len cakaju na smrt .. ich rodicia su stym zmiereni ????)

??? pytala si ci existuju ludia ktori sa maju zle a ja som ti vypisal zoznam ludi ktori sa maju naozaj zle ako napriklad ludia na onkologii alebo bezdomovci a tí riesia skutocne problemy ktore stoja za rec NIKDE SOM NEPISAL O TOM ZE BY TITO LUDIA BOLI STASTNI ZE MAJU BYT UDEL BYT CHORY ! fakt nechapem odkial si to vydedukovala ?

Tie deti nespravili nikomu nič, skratka Boh nechal svet sa riadiť bez toho aby zasahoval do chodu sveta , kebyze chce tak by mohol urobit to aby sa rodili len zdrave deti , ale tym by dal najavo na 100 % svoju existenciu a potom by uz nebolo treba viery. Navyse taketo deti síce si odtrpia tunak na Zemi ale pokial ziju svoj život tak ako maju tak pojdu do neba . Nenapadlo ta nikdy ze toto vsetko moze byt len Božia skuska ? Vsak aj Joba skusal Boh ze mu sposobil choroby a sledoval ci zruinovany Job bude uctievat Boha aj napriek tomu že bol chory a bez penazi. Možno je tomu tak aj u týchto detí.

(anieli bez kridel ????????) neviem akych andelov bez kridel mas na mysli ?

(. nikdy sa nezmierim stym ze niekto sa ma takto ..a niekto pije zo zlatych poharov .. a ani si to nezasluzi)

A ty si fakt myslis ze ak niekto pije zo zlatych poharov tak sa ma dobre ? Takýto clovek zomrie a nič po nom nezostane a ak naozaj existuje Boh tak bude aj sudeny a bude lutovat ze svoj zivot zameral mamone. Clovek ktorí pomaha ostatnym je ovela viac psychicky vyrovnanejsi a ma lahsie na dusi nez boháč ktory sa zenie za pominutelnym bohatstvom.

(.. ale ja uz som dost rojkovala a cakala a verila v boha .. ze sa nieco zmeni ... je HLUCHO !!! NIC .. neverim ... a presne tak ziju ludia ,ktori len cakaju na zazrak od boha ktoreho sa nedockaju !!)

V prvom rade by ma zaujimalo čo všetko si spravila preto aby ti Boh pomohol. Po druhé fakt si myslis že Boh bude robit tak ako ty pískas ? Za to že ty nepomoze v tom a v tom tak kvoli tomu v neho prestanes verit ? Poznám prípady kedy sa skrze modlitbu a Boha vykonalo viacero zázrakov, no treba si uvedomiť jednu vec že Boh predsa nemoze pomoct kazdemu jednemu cloveku ktorí ho o to poprosí. Niekomu moze pomoct hned, inemu az po dlhom case az rokoch a iného trebars može skusat jeho vieru a nepomoze mu priamo počas života. Tak ako si to ty predstavujes tak to nefunguje !!!

nnnuuu

Dashag, ale zase nemôžeš povedať, že dokonale a do detailov poznáš osudy všetkých ľudí, a preto môžeš, ale aj nemusíš mať pravdu. Ono ustriehnuť všetkých x milión chýb len samého seba je nad ľudské sily. Prajem vám a sebe len to najlepšie, nie, sebe nie, majte sa dobre len vy!!!

dashag

tomas (videli ste uz zleho cloveka ktory sa ma zle ??)
Ano videl , a nie je to clovek ktory je nestastny preto ze sa mu nedari vo vztahu a nema peniaze, ale su to napriklad deti na onkologii ktore denno denne bojuju tazko o zivot toto su skutocne problemy , alebo ked bezdomovec v minus 10 zobre o par centov aby si mohol kupit nejake jedlo a ist na ubytovnu prespat a nezamrzol na ulici.
Toto su skutocne problemy .................................... tomas .. myslis ze tie deti su stasne stymto co maju , tento udel ??? a ich rodicia ,????? si sa zblaznil ? ved toto je strasne ........ a potom pozries na cloveka co ma vsetko ! co tie deti komu urobili ?????? anieli bez kridel ???????? co ????? a co komu urobili ??????? co ????? preco tie chudata len cakaju na smrt .. ich rodicia su stym zmiereni ???? .... neverim ,potom su to psychopati ,ked sa niekto odvola na boha ,ze takto to malo byt ....................................... nikdy sa nezmierim stym ze niekto sa ma takto ..a niekto pije zo zlatych poharov .. a ani si to nezasluzi .. chcem vediet preco !! a nie taketo priklady zo zivota , ktore ma len irituju este k vacsej zlobe !!! a ano teraz napisete ,ked budem mat v sebe zlobu .. tak nikdy nepochopim ako sa mat dobre .. ale ja uz som dost rojkovala a cakala a verila v boha .. ze sa nieco zmeni ... je HLUCHO !!! NIC .. neverim ... a presne tak ziju ludia ,ktori len cakaju na zazrak od boha ktoreho sa nedockaju !! lebo to tak nefunguje .. vdaka ...... praveze som precitla do uplne inej vedomosti .......

dashag

mesacny princ . diky ... tak ja neviem pochopit ani samu seba s mojimi myslienkovymi pochodmi .. a to co sa mi deje v hlave ...a nieto este tebe ,co si napisal,, nechapem ludi ako ty ... neviem co si si prezil aby si takto uvazoval.. ja len viem ,ze ak clovek strati zdravie a vazne ochorie ... tak mu je dobre vsetko malo sveta .... bojim sa o zdravie .. bojim sa o seba a tych co milujem .aj ked ich vela nezostalo ... ako keby som precitla z nejakej trapnej rozpravkovej euforie ... ze dobro nebude dobrom oplatene ..aj ked som prezatial zdrava.. a neviem komu za to vdacna ... vidim ludi co maju statsne manzelstvo ..vela penazi .. luxus .. vsetko blaho sveta .. a predtym boli totalne bezcharakterni ludia .. / cim si to zasluzili ? ---- ja ani mravca nezabijem .. radsej ho necham tak nech si beha a uziva ... ale aj tak je len zle .. stale ratam len haliere .. co si mozem a co nemozem . ako taky zobrak .. aka nevedomost .. je jasne ,ze ti ludia ,prahnu len po prachoch .. citala som knihu .. co chces si pritiahnes.... s peniazmi mas slobodu ... bezhranicnu ..preto taki ludia maju aj zdravie aj totalne vsetko blaho sveta ,?? a ten co je dobrak .. sa len trapi ,z kazdej strany je dodrbavany,a pomali do basy posadeny lebo neplati poriadne telku ..a nakoniec este aj o zdravie pripraveny .. l!!! nikto mi to nevyhovori ,a prepacte ,ze som sa este nedostala na top duchovno .. si uvedomit ..ako chodi tento svet .. praveze som akurat precitala vela psycho kniziek ,ktore garantovali ,ze budem inak vnimat svet ...a ako si vsetku krasu sveta pritiahnem . :D :D ale akosi nic .. preto akosi nechapem co sa mi tu snazi niekto napisat ... tak ako mozno ten clovek nechape co tu vlastne traposim o peniazoch .....lebo tento svet je len o ludoch bez chrbtovej kosti ......

Mesačný princ

Tomas12345 - ,,kto do teba kameňom, ty doňho chlebom,,

A vieš aký je ťažký taký vysušený bochník chleba. Niekto hodí kameň, ty chlieb a ten čo kameň hodil nežije :D

Tomas12345

( ze nezijeme v rozpravke .,na ktorych som ako decko vyrastala ,ze dobro bude oplatene dobrom... co ma trapi .a vidim okolo seba , je ze dobro je oplatene ,ze aj hajzel na teba spadne ... a svine si ziju ako krali ,bez trapenia ... vsetkeho maju dostatok , nic im nechyba .. ... nikdy som si to extra nevsimala ,)

Niekto verí v karmu že kazdemu sa vsetko zlé este tunak na Zemi vráti, iny zase neveri v nič, a ja verím v to že každý clovek bude raz sudený za svoje skutky Bohom takže človek nikdy nevie ako to bude a mal by preto žiť čo možno najlepšie podla svojho svedomia pomahat ostatnym a milovat svojho blížneho ako seba samého.

(... a v poslednom case ,mi to doslova skace pred oci ... a najhorsie ,ze to pocitujem na vlastnej kozi ... ani muche neublizim ... a predsa vo svojem zivote zazivam ,len trapenie ..clovek ,bez chrbtovej kosti si zije blahobyt a statsny ako mucha ... hlavne zeny ktore su vypocitave mrchy .si vzdy najdu muza ktory ich nosi na rukach a neda na ne dopustit ... ja slusne dievca ,mam debila ktory ma len psychicky nici a depta .. precitala som uz rozne psych,knihy vsade sa pise.. len ja sama som strojcom svojho stastia ... a nik iny mi nepomoze .iba ja sama ... )

Je super že si už od narodenia dobrý človek a riadis sa heslom kto do teba kamenom ty donho chlebom a obdivujem ta za to neprestavaj v tom a uvidíš že raz sa ty vsetko dobre ktore si robila vyplati a vrati naspet :)

(.... taktiez som uz prestala verit na boha ... myslim ,ze je to len starodavny vymysel ,ako ustajnit ovecky a kazat im co maju robit v mene boha ... lebo keby boh existoval ,tak by toto vsetko ukrutne utrpenie nedopustil a dobrym ludom by pomohol a zlych by potrestal .. lenze je to uplne opacne :) )

Mýlis sa v tomto a ani nevies ako :) Ja som bol dakedy tiež ateista ale potom som začal studovat a zistovat studoval som roznu nabozensku literaturu, cital nazory vedcov a našiel som velmi vela argumentov svedciacich pre Božiu existenciu. Ono presvedčil som sa že uečitá vyssia sila zrejme existuje a ja touto vyššou silou nazývam Boha.

Ludia v minulosti neboli hlupi, a neuverili by v Boha len preto ze im to nejaky vladca tak nakazal. Ludia prikazali s Bohom do kontaktu vela prorokov malo Božie videnia a stretnutua s ním , Boh vtedy vykonal viacero zázrakov a zjavení a deje sa tak aj dodnes , Boh dáva o sebe vkuse vedieť.

Boh nám dal slobodnu volbu , a ponechal svet na to aby sa riadil sam. Kebyže chce tak by kludne mohol z nas urobit robotov bez slobodnej volby alebo by mohol spravit aj to aby existovala 100 % spravodlivost a neexistovalo zlo ale tým by dal najavo na 100 % svoju existenciu a uz by potom nebola potrebna viera .

(taktiez ,nechapem ,ako sa niekto moze uspokojit s malom ...a zivot mu preteka pomedzi prsty .. a svoj zivot len premrha s malom co ma ... ja chcem od zivota vela . chcem peniaze . chcem dobreho muza .. chcem sa mat proste dobre .. lebo clovek ma len jeden zivot ... a chcem si tento zivot uzit plnymi statsnymi duskami ... preco je toto niekomu dopriate ,aj ked o to nikdy neprosil ..a clovek ktory chce,,,, )

Vies ono na toto ty viem skvele odpovedat lebo sam som taký typ ktory si vystaci s uplne minimom. Zivot cloveka bude taki podla toho ake bude mat zivotne prirority. Ak je pre nejakeho cloveka hlavna zivotna priorita viera v Boha tak takytro clovek nepotrebuje mat ku stastiu ziaden vztah a ani peniaze , ani dokonca kamaratov a krásu lebo jedine co mu vystaci ku stastiu je jeho viera v Boha a presne takyto som aj ja . Odkedy som naplno uveril a presvedcil sa o Bozej existencie tak odvtedy som stastny az priam euforicky a to aj napriek tomu ze nemam babu ani kamaratov ani nie som pekny a oblubeny a k tomu som este aj chorí.

Ak pre ineho cloveka je hlavna zivotna priorita peniaze a vztahy a pokial tieto veci mat nebude tak bude nestastny a navyse ak dany clovek veri v to že zivot je len jeden tak potom kazdy neuspech v zivote cloveka ho velmi psychicky zraní.

(videli ste uz zleho cloveka ktory sa ma zle ??)
Ano videl , a nie je to clovek ktory je nestastny preto ze sa mu nedari vo vztahu a nema peniaze, ale su to napriklad deti na onkologii ktore denno denne bojuju tazko o zivot toto su skutocne problemy , alebo ked bezdomovec v minus 10 zobre o par centov aby si mohol kupit nejake jedlo a ist na ubytovnu prespat a nezamrzol na ulici.
Toto su skutocne problemy .

Moj mail je tomas55555@centrum.cz keby chces tak napis budem rad pokecame :)

Mesačný princ

Mňa život tu u Vás na Zemi naučil, že ak prežijem jeden jediný deň ako šťastný človek, tak je to možno viac, ako miliardy ľudí, ktorí tak nežijú a len prežívajú.
Nevzdávaj to. Ja som rád, že vidí slnko, počujem vtáčikov spievať, vidím nádherné farby jesene...

Nikdy nebudeš patriť do tej skupiny, do ktorej patriť chceš. Tí ľudia ,,žijú v nevedomosti,, a nevedomosť je často bránou ku šťastiu. A poznanie môže byť často opakom pre ľudí, ktorí nepochopia.

Nebudeš taká, nikdy taká nebudeš!
Skús skôr pochopiť a nazerať na svet takým pohľadom, akým máš. A následne ak sa ti to podarí nebudeš potrebovať nič z toho, čo si napísala. Ani peniaze, ani dobrého muža, ani....

ale uvidíš...viem o čom píšem, ale tak to som ja

Apokryft

Mať sa dobre je u každého relatívny pojem.Čím máme viac tak vidíme že by sme mohlimať ešte viacej a tým sa nemyslílen peniaze.Ak by bol svet taký že dobrý sa ma dobre a zlý naopak bolo by vlastne výhodné byť dobrým a to už je obchod.Preto máme slobodnú vôlu aby zme sa mohli sami rozhodnúť aký budeme a aby sme niesli aj následky za svoje rozhodnutia.Je ľahké byť dobrým v priaznivom prostredí ako je ľahké správať sa dobre k ľudom ktorý sú k nám dobrý.Aj mŕtva ryba vie plávať po prúde ale plávat proti prúdu to chce námahu ...Svetlo bude svietiť len v tme !Ano život je ťažký a mnohokrát vidíme ako ludia bez zjavnej námahy majú ľahší život.Zme hodený ako ovce medzi vlkmi.Poviem ti život ktorý žiješ vo svojom vnútri môže byť oveľa hodnotnejší ako ten ktorý je napovrchu.Všetko je pominuteľné ....................

Gutentag

predovšetkým nerozmýšlaj nad tým čo kto má a netráp sa či to má zaslúžene alebo nie. dopraj a bude ti dopriate. nezáviď, neposudzuj. pracuj na sebe. to je jediná cesta k zlepšeniu života. stále čumieť na iných a rozmýšlať prečo je svet a ľudia takí akí sú, to nikam nevedie, len do depresií a neúspechu. začni od seba, nie od iných. tí budú takí akí sú, na teba kašlú a žijú si svoj život. aj ty ži ten svoj, nepokukuj po ich živote. ak jazdia na porsche, dopraj im, teš sa z ich úspechu. neplač nad tým, že ty nemáš ani škodovku. máš to, čo si zaslúžiš. tak je to u každého len nemusíme vždy vedieť prečo si tí druhí zaslúžili to porsche a hlavne či sa na ňom nezabijú. závisť je neznalosť. zabíjať čas rozmýšlaním nad životom iných ludí je hriech - voči sebe, lebo sa oberáš o chvíle, ktoré by si mohla využiť užitočnejšie.