Radšej by som zomrela

Príspevok v téme: Radšej by som zomrela
Empty

Mám 19 rokov a ešte študujem. Trpím depresiami a práve dnešná depresívna chvíľa, ktorú som mala pred chvíľou, ma priviedla k tomu, aby som napísala túto tému. Nemám priateľov, len rodinu. Je to takto odmalička.

Začnem školou.
V škole som absolútne sama. Nemám sa s kým porozprávať, len tam sedím ako päť peňazí. Na vine bude moja povaha, ktorá absolútne otrasná. Som hanblivá, nespoločenská, proste otras. Najhoršie je, že cítim, že sa to nedá zmeniť. Spolužiaci ma nemajú radi a ja sa im do zadku pchať nebudem.
Taktiež mám v škole problémy alebo skôr, budem mať, s dochádzkou (v minulosti som s ňou mala tiež problémy). Nebudem to tu rozpisovať, poviem len, že niekto si na mňa zasadol (je ich viac), buzerujú ma, kričia a ja to nebudem trpieť do konca roka. Som veľmi citlivá povaha a toto je pre mňa ťažké, keďže zažívam každodenné hádky aj doma. Známky mám inak výborné, ale čo z toho. Takže počítam s tým, že budem mať základné vzdelanie a budem kopať kanály.

Vzťahy (kamaráti)
Okrem rodiny, nikto. Viem, že aspoň za tú rodinu by som mala byť vďačná a naozaj som, ale človek potrebuje viac ako rodinu. To ja nemám. Nemám sa s kým porozprávať, nemám sa komu vyrozprávať (niekomu z rodiny nechcem), tým pádom mi nemá kto pomôcť a povzbudiť ma. Čo by som dala za aspoň jednu ozajstnú kamarádku...
Frajera nemám, len tak mimochodom, ale toho ani nechcem.

Môj život
Život nemám žiaden. Takým bežným dňom je, že ráno vstanem, idem do školy. V škole tichúčko (keďže tam nemám nikoho) presedím celý deň. Zo školy rovno na autobus a domov. Prídem domov, idem hneď na TV, PC, alebo si ľahnem, počúvam pesničky a pri tom zaspím. Vstanem, poučím sa a zase si idem ľahnúť alebo na TV. O pol druhej v noci idem spať a ráno zase do školy.
Toto sa opakuje každý deň. Zábava čo ?
Dnes to bolo trošku iné v tom, že keď som prišla domov, okamžite nastúpila depresívna chvíľka, poplakala som si a ako vždy, nič sa tým nevyriešilo. Škoda vreckoviek.

Takže, asi toľko k môjmu biednemu životu.
A teraz sa idem ukľudniť, lebo som nervózna.

Nelligrey

Ahoj som asi rovnaky typ ,len mam priatela ,študujem uz na VS par rokov a v podstate mi nevadi , ze som taka. Mne velmi pomáha psychologicka, inak o osobných veciach nerozprávam s nikým len s priateľom , ale ani s nim nie o vsetkom. Trpím inak nejakou formou sociálnej fóbie (údajne) a úzkosťami. Ale žijem si vo svojej malej cudnej bubline. Pridem si ako autista . Som aj hypersenzitivna (údajne). Sme velmi výnimočne podla mna :D ja sa na tom uz smejem ( pokial prave neplacem a neľutujem sa) . Inak vztahu som sa vyhýbala aj ja prave preto , ze mam sama so sebou dost problémov a tazko je somnou tráviť nejake chvíle ,lebo len tak niekam nejdem a nemam vacsinou naladu , ale musim povedat , ze ked najdes niekoho kto ta ma prave taku rad, tak je to obrovská úľava a podpora :) v skole mam kamarátov 2? Aj to len v skole a mimo skoly asi 5 ludi avšak s nimi sa malo kedy stretávam osobne:) asi som ti nepomohla, ja len aby si vedela ,je nas takych viac ,len sme ticho, tak nas nevidiet;)

nnnuuu

Ale o tom to nemôže byť že si poplačem a idem ďalej. Buď viac aktívna, prečo nemôžeš byť viac otvorená? Čo z teba odpadne? Ak ťa niekto napáli, tak sa normálne napáľ aj ty a vynadaj im, nedaj sa. Drž sa!

Meretseger

Hladaj kamosov virtualnych, to nie je take tazke. Mas iste zaujmy, co ja viem, nemusi to byt prave cosplay Lary Croft, ale rada... (nieco robis), lov tam. Zaluby spajaju. Popravde, tiez nemam kamaratov, ti, co boli, sa na mna kvoli psychike mojej posahanej vybodli, a to som ich poznala od skolky, ZS... Nakoniec ostane kazdy sam a sam, pokial vztahy neutuzuje, takze na kamosov sa az tak nespoliehaj, ze by ta z niecoho vytiahli. Vydrzat sama so sebou sa da naucit, to ide vzdy, a je to podstatne pre introvertov a taketo tieto pripady... Pokecat sa da i cez internet, tak zacni tam a venuj sa svojim zalubam, tie ta dovedu k inym, verim tomu ;)

DebilS

Aj ja som taka ako ty. Ticha a proste presne tvoja kópia. Ale, niesi rada byt sama sebou ? Niekto kecá a nevie si ani hubu zavret a je na seba pysny, tak preco nie ty na seba ? Nemusis mat v skole kamaratov ale pametaj, najdi si aspon jedneho nech je od hocikadial. Apson si pisat a zverovat sa jeden druhemu. Pocuvaj cez peestavky hudbu, citaj knihu alebo si pis svoje pocity do nejakeho zosita. Vydrzala si 9 rokov zakladky a 3 roky strendej. Nevzdavaj tento posledny rok (ak nepijdes na vs).

Anonym1999SK

Ahoj,
ja som na tom podobne. Som našťastie už v poslednom ročníku na strednej, ale tiež som si zažil šikanu od spolužiakov a ten pocit, že sa mi nechce ani žiť. Tiež v škole nemám kamarátov a snažím sa to nejako pretrpieť. Kamarátov mimo rodiny nemám žiadnych. Celý deň presedím za PC a takto to už u mňa vyzrerá pár rokov. Chcel by som to zmeniť a spoznávať nových ľudí, ale je to pre mňa po tom všetkom ťažké. Ak by si mala záujem, môžeš napísať na anonym1999sk@gmail.com.

Emptier

Ahoj, pri citani tvojho prispevku som zistila, ze som vlastne na tom podobne. Tiez este studujem (3 rocnik na strednej) a moj kazdodenny zivot je v celku o nicom. Kedze som isla na strednu skolu do ineho mesta, akoby som zacala zivot od zaciatku. V skole mame dost vela hodin takze tam trcim strasne dlho a ked pridem domov, som rada ze mi nejaky ten cas pre seba aj ostane.

Kamarati
Co sa kamaratov tyka, tych mam v skole presne troch. S ostatnymi sa nebavim, pretoze maju uplne ine zaujmy ako ja (kto sa s kym vyspal a pod.). Nuz aj ti 3 kamarati su taki, ze sa spolu bavime vylucne len v skole. Pravych kamaratov mam naozaj len zopar a este k tomu byvaju daleko. Takze som sama. Frajera tiez nemam a ani nechcem mat (je to komplikovane).

Vsedny den
Tiez rano vstanem, (to asi kazdy =D) idem do skoly a zvycajne sa drzim mojich 3 spoluziakov. Keby nepoznam ich tak som fakt uplne sama, aspon v tom mam stastie. Ked sa zo skoly vratim, idem na pc alebo nieco kukam na nete a potom sa este venujem klaviru. To je tak vsetko.

Je strasne tazke pre mna si najst nejakych pravych kamaratov. Vela ludi v mojom veku je totiz falosnych. No neviem kde by som takych pravych kamaratov mala hladat. Som rada ze nie som jedina s takymto problemom. Ak chces, tak mi kludne napis na email (khaisbusiness@gmail.com) a mozno vymyslime ako to zmenit tak, aby sme to nemali az take "empty".