Radšej by som zomrela

Príspevok v téme: Radšej by som zomrela
Empty

Mám 19 rokov a ešte študujem. Trpím depresiami a práve dnešná depresívna chvíľa, ktorú som mala pred chvíľou, ma priviedla k tomu, aby som napísala túto tému. Nemám priateľov, len rodinu. Je to takto odmalička.

Začnem školou.
V škole som absolútne sama. Nemám sa s kým porozprávať, len tam sedím ako päť peňazí. Na vine bude moja povaha, ktorá absolútne otrasná. Som hanblivá, nespoločenská, proste otras. Najhoršie je, že cítim, že sa to nedá zmeniť. Spolužiaci ma nemajú radi a ja sa im do zadku pchať nebudem.
Taktiež mám v škole problémy alebo skôr, budem mať, s dochádzkou (v minulosti som s ňou mala tiež problémy). Nebudem to tu rozpisovať, poviem len, že niekto si na mňa zasadol (je ich viac), buzerujú ma, kričia a ja to nebudem trpieť do konca roka. Som veľmi citlivá povaha a toto je pre mňa ťažké, keďže zažívam každodenné hádky aj doma. Známky mám inak výborné, ale čo z toho. Takže počítam s tým, že budem mať základné vzdelanie a budem kopať kanály.

Vzťahy (kamaráti)
Okrem rodiny, nikto. Viem, že aspoň za tú rodinu by som mala byť vďačná a naozaj som, ale človek potrebuje viac ako rodinu. To ja nemám. Nemám sa s kým porozprávať, nemám sa komu vyrozprávať (niekomu z rodiny nechcem), tým pádom mi nemá kto pomôcť a povzbudiť ma. Čo by som dala za aspoň jednu ozajstnú kamarádku...
Frajera nemám, len tak mimochodom, ale toho ani nechcem.

Môj život
Život nemám žiaden. Takým bežným dňom je, že ráno vstanem, idem do školy. V škole tichúčko (keďže tam nemám nikoho) presedím celý deň. Zo školy rovno na autobus a domov. Prídem domov, idem hneď na TV, PC, alebo si ľahnem, počúvam pesničky a pri tom zaspím. Vstanem, poučím sa a zase si idem ľahnúť alebo na TV. O pol druhej v noci idem spať a ráno zase do školy.
Toto sa opakuje každý deň. Zábava čo ?
Dnes to bolo trošku iné v tom, že keď som prišla domov, okamžite nastúpila depresívna chvíľka, poplakala som si a ako vždy, nič sa tým nevyriešilo. Škoda vreckoviek.

Takže, asi toľko k môjmu biednemu životu.
A teraz sa idem ukľudniť, lebo som nervózna.

Gima

Tak niekedy zájdi po škole do kina, do parku alebo sa len tak poflakuj po obchodoch jednoducho život je zmena a občas ju potrebuju aj školáci. Na spolužiakov sa vykašli, iba závidia. Smrť nič nevyrieši, iba veci skomplikuje.
Treba sa zaujímať aj o iné záležitosti akou je škola. Iného baví šport, kultura, knihy, príroda, hudba. Stačí sa poobzerať po okoli mimo domu a školu a zmeníš nudný stereotyp života. Možno spoznáš aj nový kolektív ludí a kamaratov. Ja chodím plávať a cvičiť do fitka. Ked chceš zmenu, tak tá musí prísť od teba, tvojho myslenia.

Benedick50

Iba hlupáci nevedia čo zo svojim životom preto ho chcú otravovať druhým a to je môj prípad.Som starý škaredý bez roboty bez partnera hnije mi brucho deň čo ďeň a nie a nie zomrieť nikdy som nepoznal čo je to mať vzťah žijem s vedomím že si už nikdy nenájdem nikoho.Som prázdny závidím luďom lebo ja nemám nič.Mám právo hodnotiť druhých ale prd z toho lebo aj ostatný majú právo si ma nevšímať.Cítim sa ako starý zákerný hlupák ktorý nič v živote nedokázal nič nemá nikde nebol nikto ho nechce vyžiera svoju rodinu neschopný si ani uvariť jedlo.Tak keď už nič nemám tak tento môj bedácky život je 0 bodov a nikdy to nebude lepšie ale s vekom len horšie a horšie.Nikdy som nebol na úrovni fešných chlapov a závidím im.

BielyTesak

Poznám to veľmi dobre a vidím že tu je viac podobných ľudí , vieš , často rád hovorím , bolesť je najlepším učiteľom. Tiež som bol na tom podobne , ticho sedel , sám. Prosil o smrť deň čo deň , bez bolestnú a rýchlu. Ironia je že teraz žijem deň čo deň v bolesti a nie a nie umrieť. Prečo vám to hovorím ? aby ste ma lepšie chápali. Máš svoj život vo svojich rukách , rodičia , kamaráti nik ti nemôže rozkazovať čo máš so sebou robiť. Viem veľmi dobre že je to ťažké a hlavne aké je to ťažké no si silná , si , keby si nebola nezvládla by si to tak dlho. Pozri máš celý život pred sebou , neskutočne veľa možností , nebuď smutná zo svojej povahy ale príjmy ju pretože si výnimočná tak ako každý človek.
Hlavne nepočúvaj falošných ľudí ale riaď sa svojím srdcom a rozumom. Rob čo ťa baví , hľadaj v sebe skryté dary , uč sa , po nauč sa zo všetkej tej bolesti pretože v bolesti je skryté najväčšie poznanie. Je nás mnoho , trpeli sme , trpíme lenže ideme ďalej. Držím ti palce aby sa ti darilo.

Obecnaspodina

A čo by si chcel chlastať a pletkovať s nejakými obecnými hovadami a byť na ich úrovni.Ani by som do takých nekopla.

nnnuuu

Nuž, ono je to aj trochu komplikovaná téma, to je fakt, ale na strane druhej nemožno niekoho prinútiť, aby sa niečo naučil. Ok, môže sedieť v škole aj sto rokov a nič mu to nemusí dať. Aj keby som hovoril z pozície profesora, tak isto nebudem nikomu hovoriť, že je to lesba alebo čupka, na to mám ľudí príliš rád:-)
P.S. Budete vedieť len to, čo chcete vedieť, to ostatné vedieť nebudete. Punctum.

pavel y

Niekomu skola zabíja čas a niekoho obohacuje novými informáciami. Mladí ľudia by si tak mali vopred zvážiť, na akú školu pôjdú. Existujú aj dvojročné učňovské školy, nemusia zbytočne zavadziať na 4-5-ročných stredných a 5-7-ročných vysokých školách. Potom majú čupky depresie...

nnnuuu

Škola je dobré miesto na zabíjanie času, ale inak ch.j z toho. Prison is the place where we like to meet new people! Nebuď smutná, život nie je o tom...

pavel y

V škole nemáš čo myslieť na kamarátstva, ale na učenie. Chodíš tam práve kvôli vzdelaniu. Byť tvojím otcom, tak ťa chytím za vrchovinu a riadne vyšticujem, hneď by ťa prešli tie tvoje "depresie" a plač...