Som "gay" a neviem, čo s tým...

Príspevok v téme: Som "gay" a neviem, čo s tým...
erikman

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, ako vnímate človeka, ktorý sa vo svojej homosexualite a medzi inými gaymi necíti komfortne. A ako vnímate stav, kedy sa gay dokáže zamilovať len do muža, ktorý nevykazuje známky homosexuality, a teda je s veľkou pravdepodobnosťou heterosexuál? Mnohí sa správajú bisexuálne, no keďže majú partnerky/milenky, dôsledne si vyberajú iných mužov a iba na sex. Mám veľmi negatívne skúsenosti s chlapským priateľstvom, ktoré je zvyčajne z tej druhej strany neskutočne povrchné a účelové. Chlapi, našli ste niekedy v živote v inom chlapovi spriaznenú dušu alebo je to nonsens? Ak ste našli, ako dlho to trvalo? Pozor, teraz nemyslím sexuálneho partnera, ale ozaj vrúcny priateľský vzťah. Skôr mám pocit, že také niečo medzi chlapmi neexistuje; buď to skĺzne do sexu alebo skoro zanikne, prípadne to ostane živé vďaka akémusi obdivu toho druhého, hlavne obdivu tela alebo toho, čo dokázal vo svojom živote. Ešte chcem zdôrazniť, že u mňa je homosexualita prijatá už dávnejšie (hoci ešte mám problém s názormi a pohľadmi iných), ale hoci som sa ju usiloval žiť rôznym spôsobom, žiadny ma neurobil šťastným. Som veľmi sklamaný z hereckých výkonov, klamstiev a ženského strachu, ktoré vidím medzi gaymi. Každý, kto je aspoň trochu fyzicky a duševne schopný, hrá pred okolím a dokonca aj pred priateľmi divadlo. Takisto mi lezú na nervy infantilní idealisti, ktorí sa na iného chlapa len zavesia – on ich má zachraňovať, ale oni neurobia pre seba a svoje šťastie nič. Mám pocit, že nesprávny prístup k sexualite ničí osobnosť človeka a z mužov, ktorí mohli byť skvelí priatelia, sa stávajú bábky v rukách iných, zúfalci (ktorí sa pchajú do priazne krajším mužom), otroci kadečoho alebo ani nedajú šancu vzniku nového priateľstva, nakoľko majú pocit, že toto nepotrebujú (tí, ktorí „si môžu dovoliť“ vyberať a hrať špinavé hry).

Valentin

Duchovná poradna - Duchovná pomoc uzdravenia Homosexulity počte 26 prispevkov do témy " Som " gay a neviem ,čo s tým ... " na stránke forum.zdravie.sk

Katka656969

Ahoj Erik, k tomu, že si gay a nevieš čo s tým asi toľko: Mám taký pocit, že vieš čo s tým, vieš čo chceš a aký chceš byť, no ale v tvojom okolí, nie je nikto tebe podobný a tak sa možno cítiš stratený. V komunite gayov je mnoho zšenštilích mužov ( skôr chlapcov ), ktorí sa často nevedomky správajú ako si ty napísal infantilne so ženským strachom a pod. Ty asi taký nie si a nechceš byť, je ti to proti srsti, lezie ti to na nervy a teda sa necítiš medzi nimi komfortne. Možno by si chcel, aby oni pochopili svoju vlastnú hlúposť, aby prestali hrať divadlo,pózy... Poviem ti, nikdy sa to nestane. Chápem, že ťa to trápi možno preto, že je pre teba ťažké si nájsť k sebe niekoho, kto by ti rozumel. Možno aj preto dúfaš, že by z heteráka, ktorému ide len o sex mohlo byť aj niečo viac. Taktiež zabudni. Síce je medzi heterosexuálmi väčší výber a väčšina pôsobí vyrovnanejšie než homosexuáli, nie je dobre, ak to vidíš ako jednu z možností. Môžeš si nájsť aj vyrovnaného, neinfantilného gaya na vzťah či kamarátstvo bez sexu. Naozaj sú aj takí, akurát, medzi staršími mužmi. A teraz nemyslím žiadnych uchýlov podporujúcich mladých zajačikov. Takého však budeš hľadať dlho, no nerob nič nasilu. Sústreď sa sám na seba, pracuj na sebe, nech tvoj život nie je len o iných mužoch, párty a pod. ako u väčšiny mladých gayov . Rozumovo si niekde inde, než rovesníci. Ty ich nedokážaš potiahnuť hore ale oni by mohli teba dole. Proste ostaň sám sebou, sústreď sa sám na seba a netráp sa okolím. Nech ťa netrápi ani to, že nezapadáš, raz príde niekto, s kým budeš vedieť hodiny len tak prekecať, bez postranných úmyslov. Len netlač na pílu, nič nesíl. Ľudí akých hľadáš sám k sebe pritiahneš, keď sa takým staneš. Poteniál na to máš, si inteligentný, tak len sa rozvíjaj a nestrácaj čas v takej gay komunite, kde sa skoro všetko točí okolo sexu. Prestav si, kde budeš o 10 rokov ty a kde oni ale zasa sa nikdy nepovyšuj.

PS: negatívne komentáre k homosexualite ignoruj, to sú jednoduchší ľudia, ty si inde.

Mesačný princ

No, možno budem organizovať pochod svetelných bytostí, elfov, škriatkov alebo napríklad jednorožcov. Snáď to spoločnosti vadiť nebude :D

nnnuuu

To, čo všetko si opísal, je tak komplikované, že z toho nie je ľahké vyjsť. Jedni sú takí, iní sú hentakí. Nájsť v tom nejakú logiku by bolo aj pre psychológa náročné. Môžem ťa len max. pozdraviť, ale poradiť ti nebudem vedieť, sorry. Ešte ma napadlo, že to bude ešte komplikovanejšie ako u hetero, mám taký pocit:-)

helgaJ

Tiez som hetero, ale proti inak orientovanym nemam nic.
K tvojej otazke... aj u hetero orientovanych nejaku chvilu trva,
kym sa najdu. Tak.. trpezlivost.

Zuza19

Ahoj :) Som žena a som hetero(zatiaľ som u mňa neobjavila nič iné :D ) ale už som videla,aj poznám gay páry ktoré sa fakt milujú a nie sú spolu len kvoli sexu. Ja osobne podporujem lgbt aj keď medzi nich nepatrím..Viem že niektorí sa s tým nevedia zmieriť,spoločnosť ich nechce prijať(čo vcelku nechápem) avšak niektorí to berú dobre. Keď som mala 16 prišla som o kamarátku(18) ktorá sa zabila kvôli tomu že rodina nechcela prijať fakt,že ju priťahuje rovnaké pohlavie. :'(
Preto by som chcela aby ľudia dostali rozum a neodcudzovali ľudí na základe orientácie(ani nijak) pretože tým ubližujú.

Peace