Trapi ma sucasny svet

Príspevok v téme: Trapi ma sucasny svet
jopo0

V poslednej dobe tazko znasam dianie vo svete. Aj v zahranici, aj v nasej krajine. Ked citam a vidim tie spravy, ako sa kradne, klame, rozpredava krajina, korupcia a bezocive klamanie, v zahranici teroristicke utoky, zomieraju nevinni ludia, kriminalita migrantov a staty s tym nic nerobia. Vzdy sa pri tom doslova nahnevam az sa trasiem, a mam chut to zobrat do vlastnych ruk a ist napravit, spasit svet, aj ked viem ze to sam nedokazem. Mam proste chut zorganizovat nejaku skupinu a zvrhnut skorumpovane vlady, ozbrojit sa a ist si to osobne rozdat s teroristami, proste nieco urobit, pokusit sa spasit svet, nedokazem sa uz na to len tak pozerat. Vzdy ma to chyti ked citam taketo spravy, priam zlost a agresia. Je tu niekto podobny? Ako sa s tym vyrovnavate vy? Je vam to proste jedno?

mladazena

Co uz ja mam zmenit? Dokonale triedim odpad.
Mamicka ma naucila, ze na zem sa papieriky nehadzu.
Ani zuvacku nevyplujem na ulici.

ajja

A mna zasa zerie, ze sa rubu stromy, dazdove pralesy, ktore ochladzuju podnebie, zabijaju sa levy a rozne ine zvierata pre rozmyrnych nenasytnych ludi, skratka v obchodoch sama chemia, hniloba atd...

jololo

Pozri nie na darmo sa hovorí zmeň seba, zmeníš svet. Chápeš? Buď príkladom buď takým akými by podľa teba mali ľudia byť a oni si z teba budú brať príklad.. Naopak sa mi zdá že si iba človek ktorého všetko toto trápi a pamätaj že to vidieť aj navonok.

Marosko-n

jopo0
Konečne, niekto rozumný a že sa mu niečo chce zmeniť !!!!!!!
A koľký by sa prihlasili do SWJ, aby sa niečo zlepšilo na celom svete aj u nás ?.

LAXMI

Ano, tiez to tak mam.
Jedina cesta je prestat pozerat spravy a citat noviny :) Alebo si pred nastavit vyssiu hladinu alkoholu, to sa uz budes, iba smiat.

Obycajny clovek so zakladnym vzdelanim a sedliackym rozumom by dokazal viac ako hejno politickych egomaniakov.

Ale Api ideme vraj nie do prdele, ale do jadra ;)

Marosko-n

Chlapci treba si dať dobrého vínka. trochu lásky a môže prísť aj koniec sveta. Čo sa bojíte aj zajtra je deň a nové starosti.
Pre niekoho koniec sveta, pre niekoho začiatok nového života.Treba riadne uchopiť Božiu energiu a hneď bude veselší život.

medikamentus

Apy, dam ti zdarma lekcie. Najprv si ale zopakuj vybrane slova, nech
to mame lahsie a manzelka ti pomoze. Mas fajn, ze ti ma kto pomoct.
Ak by to bolo nahodou tachsie, obrat sa na vychodniarov.
S dnesnym svetom neurobime nic.

Apokryft

medi....s pravopis mi nejde he he ale seriem na to.Moje deti mi v esemeske odpisujú oci hádam ........manželka z odkazu na chladničke spraví opravený diktát.apropo z diktátu som nikdy hovorím nikdy nemal trojku vždy horšie.Ale keby to bolo to najhoršie na mne je to ok.

medikamentus

Panecku .. Apo..., vsak Sme a nie Zme. Vsak Ti (mnoz.cislo) a nie ty..,
chlape... Si bol dlho chory v 4. triede?
Ale ja si myslim podobne, len to napisem bez chyb :))
Tento svet ide do zaniku. A nie je to len pretoze Zofka pali plastove flase...
Peter, co recykluje vrchnaky z plastu na obrazky, to tiez nezachrania.
Je to tak, ako to je, postavte sa k tomu priamo, prosim..
Predpokladam, ze 30 percent ludi vazne triedi odpad.
Na skladku ktora bude vyuzita na recyklaciu sa z toho dostane 10 percent,
lebo dalsi ludia si chcu
ulahcit zitie a maju na haku. Podla mna zial aj menej ako 10%.
Casto hori,... lesy, vzduch nam prakticky hori a tam sa spali kysliku viac, ako dedko
moj na Skodovke 120, ked 5 x do roka na krizovatke tunak,, u nas pribrzdi a nastartuje.

Planeta to neunesie, je to fakt ,ci uz flasu zahodis do rybnika, alebo do zelenej nadoby. plus minus autobus....Samozrejme, ze aj inak likvidujeme Zem.
Nemame sa uz tesit na nove deti? Toto je kriza!
Financna kriza bola hnusna. Pride dalsia.
Ale krizu...., ze nebude ziadna nadej na zivot ...a mnohi mladi ju uz dnes tusia, starsi
potlacaju v hlavkach, proste pride.
Neznamena to ale, ze sa nemame ucit gramatiku, Apo :)
Cauko.