ako vyzit zo 400 eur?

LAXMI

Kazda kozmetika je plna skodlivych latok, ci draha, alebo lacna. To, len vy mate pocit, ze cim drahsie, tym kvalitnejsie si doprajete.
Potraviny pred zarukou si kludne kupuj. Oni maju realne dlhsiu zaruku, len v obchodoch sa uz predavat nesmu.

Treba nakupovat s rozumom aj ked na to clovek ma. Nikto nie je tak bohaty, aby vyhadzoval peniaze za predrazene somariny.

Bubliii

Maybel, toto som presne chcela aj ja napísať.. sú veci, na ktorých sa šetriť dá (oblečenie), ale ke´d niekto nakupuje zľacnené potraviny tesne pred zárukou, lacnú kozmetiku plnú škodlivých látok, atd .. v konečnom dôsledku škodí len sebe, lebo na zdraví sa to prejaví. A ke´d nie teraz, o pár rokov určite.. Šetriť sa dá s rozumom, ale ako písala autorka - ak tu nemá perspektívu lepšieho zamestnania, nech skúsi to zahraničie..

Maybel

uterak - a do zrkadla sa občas pozrieš ? Na tom nie je nič zlé, že nosíš veci zo secondhandu, veď sa tam dajú nájsť veľmi pekné kúsky, ale čo nechápem, že chodíš stále v jedných teniskách ?? Mne by teda jedny tenisky určite nestačili :) Aspoň zopár lodičiek na 3-4 cm opätku by každá dáma mala mať. A bez makeupu ?? Nehovorím, že treba chodiť vymachlená ako kraslica, ale trošku sa prikrášliť iste treba, aby žena nejako vyzerala... hlavne ak už máš 30+.
A s tými lacnými šampónmi a sprchovými gélmi pozor - je v nich plno škodlivých látok ! Občas nie je na škodu prečítať si zloženie výrobkov.
A ešte dodám, že ja mám tiež obmedzený rozpočet, ale napriek tomu si dám záležať, aby som vyzerala vždy upravene a to odporúčam aj tebe.

mojeno

Ako tak čítam tie príspevky, tak Slováci sa ani nesťažujú - všetci sú spokojní so svojimi 400 €urami a dokonca píšu, že sa z toho dá bezproblémov vyžiť !!! Sa už zobuďte, Preboha ! Zo 400 eur sa dá prežiť a nie žiť...a nie ešte niekomu raďte a povzbudzujte ho k tomu nech má celý život 4 stovky plat. Je to smiešne a smutné zároveň, mám pocit, že tento národ si viac ani nezaslúži....

Mesačný princ

Najlepšie čo dávali včera v tv. Migranti, ktorí tu dostali azyl sa radšej vrátili domov, ako keby tu mali ostať :D

Radšej vojna, ako žiť na Slovensku

nia26

autorka vyklasli sa tu nato a zachran sa pracou niekde v zahranici aj keby si mala ist na zber jahod budes sa tam mat lepsie ako vysokoskolaci tu. lebo nasi sprosty slovaci ( prepacte ze sa takto vyjadrujem o nasej krajine no neda mi to ) aby nasej vlade urobili radost sa budu hrat ze vyziju aj zo 260 euroveho dochodku nebudu mat ani na zuby ani na lieky odpracovali cely zivot a takto sa nam tu odvdacia ... nase platy su hambou Europy a my stale budeme tvrdit ze sa vsetko da uhrat ale popritom budeme zadlzeny az po usi budeme si poziciavat ale hrat to na falosnu skromnost... je mi luto ze si stale myslime ze zivot je len o zivoreni a pozickach a ze si nezasluzime viac...ti co pochopili uz davno odisli prec...

uterak

BJ2. tiez hocikedy kupim oblecenie v sekaci a netrapi ma bez hanby sa k tomu priznat. Ja sa nemam za co hanbit. A kozmetika? Som zena, ale nemalujem sa. Kupim niekde za jedno Euro velikansky sampon v litrovej flasi, taky ten najlacnejsi zihlavovy alebo brezovy zeleny a staci mi. Tiez najlacnejsi sprchac vo velkej flasi za dakych 90 centov a staci mi. Vlasy si dam ostrihat na sucho tak 2x za rok. A hlavne neverim sprostym reklamam v casopisoch, v TV a na internete, ze kupte si to a hento... sproste predrazene vyrobky. Botasky nosim jedny, kym sa nezoderu a az potom kupim druhe. Na leto jedny botasky a na zimu jedny zimne topanky, jedine na tie si potrpim, aby boli z kvalitnej koze a aby do nich nezatekalo, plus k nim mam impregnacny sprej, ale tie topanky na zimu su asi jedina vec, ktoru by som nekupila v sekaci. Satstvo ano. Notebook som kupila cistonovy za 150 € v akcii Dell v riadnom obchode. Sice s operacnou 4 GB a s procesorom 2 jadrovym v case, ked uz boli na trhu vymakance so 16 GB operacnou a s procesorom 4 jadrovym, ale ani to ma netrapi. Co mam, to mi staci. Da sa zit aj skromne. Treba si zvazit a rozhodnut sa, ci ta samota a ten sväty pokoj a samostatne byvanie za to stoji. Alebo sa radsej obklopovat drahymi vecami a drahymi dovolenkami a nechat sa dirigovat rodicmi a nemat svoj pokoj. Kazdy rodic ma potrebu dirigovat svoje decko. Ale to ked vypadne z domu, tak rodic uz nan nema vplyv a uz ho nemoze dirigovat a ono si konecne moze robit co chce.