Strach?

Príspevok v téme: Strach?
Emilllly

Káždý deň sa viac a viac utvrdzujem v tom, že môj život nemá zmysel. Nemám lásku, nemám rodičov, nemám kde bývať, nemám peniaze, starám sa o sestru, ktoru mam v nahradnej starostlivosti lebo rodičia sú alkoholici a...a aby toho nebolo málo, môj priatel ma nenávidi a dava mi to každy deň najavo viac a viac. Napr. dnes...je piatok a on mi požičal auto aby lebo sme mali isť niečo vybaviť a ja som mala šoferovať naspäť, tak sme sa šli najskôr previesť. Bolo pol 3 najväčšie kolony a ja som rok nesedela za volantom. Bála som sa...po pravde viac som sa bála jeho ako šoférovania. Lebo som vedela ako to bude prebiehať. Tak ako naposledy pred rokom. Húkanie, nadávky a ponižovanie. Tento mrát to ale bolo horšie. Nebola som zvyknutá na jeho auto, nejazdila som rok a ktomu ešte aj strach...tak mi to skapalo raz, keď som sa rozbiehala v kolone. To mi povedal že som pi*a, a že som nedostala vodičak poctivo (povedal to inym spôsobom, horším) potom sa mi to stalo ešte raz a on stále po mne húkal že som pi*a, ku*va, je**uta atď. Strašne ma buchol po spánkubaž ma začala boleť hlava a spravila sa mi tam modrina. Potom mi kázal zastaviť. Povedala som mu že keby po mne furt nekričal tak by som šla normálne. Dal mi za to dve silné päste do nohy. Som z tpho smutná, rozmýšlam že už nikdy nechcem jazdiť ... mám chuť odísť a nevrátiť sa..aj tak mi stále hovorí že mám skapať...

Tomas12345

Moc sa zameriavas na veci ktore nie su nevyhnutne pre stastie v zivote :)
Depresie vznikaju z toho ze clovek tuzi po materialnych veciach. Zijeme v materialnej spolocnosti ludia bazia po materialnych veciach(peniaze,kariera,oblubenost,krása, frajeri/frajerky atd ) a ked ich nemaju tak druhym zacnu zavidiet a su nestastni. Dakedy ludia neboli tak zamerani na materialne veci ako dnes a preto bolo aj ovela menej depresii. Navyse ludia verili aj ovela viac v Boha nez je tomu dnes a to je tiez jeden z hlavnych dovodov , preco bolo v minulosti menej depresii.
Ja som mal dakedy tiez depresiu . Bol som chory (a stale trpim arytmiami ), nemal kamaratov , nebol som oblubeny, nic sa mi nedarilo , nemal som frajerku atd.... Po case som sa ale obrátil na vieru v Boha . Prijal som Ježiša Krista, uprimne som v neho uveril a rozhodol som sa ze mu oddam svoj zivot.Zrazu som sa tympadom prestal trapit pre materialne veci.Uz mi nevadilo ze nemam frajerku, ze nesom oblubeny , ze sa mi v zivote nedari uz som sa preto netrapil. Jedine nacom my zalezalo bola moja viera v Boha. Tá ma robila stastnym vkuse, a dala zmysel v zivote napriek tomu ze sa mi v zivote nic nedarilo.
Rad by som este zdoraznil ze osobne si myslim ze je velky rozdiel medzi tym ci clovek veri len preto lebo chce verit alebo veri preto lebo je o svojej viere presvedceny ze je pravdiva.Ja som nechcel verit len tak ze by som veril len zo Zbozneho priania ale chcel som verit tak aby som bol o svojej viere presvedceny. A tak som si spravil prieskum. Velmi vela som toho prestudoval a zabralo mi to dost casu . Cital som roznu literaturu , hladal som dokazy ktore by potvrdzovali Boziu existenciu , studoval som to ci je Biblia naozaj autenticka, ci v nej su ukryte veci ktore su nadcasove a dospel som po case ze naozaj taka je :)(Mozem ti dat aj linky ktore velmi otuzili moju vieru )Takze som neveril uz len preto ze som chcel verit ale kazdy den som si posilnoval svoju vieru az tak ze verim preto lebo som o svojej viere presvedceny. A poviem ti niet krajsieho pocitu a stastia nez takyto . Ziadne materialne veci ti nedaju lepsi pocit :)))) Napis mi na tomas55555@centrum.cz pokecame poradim ti :)

odoslatprispevok

pozri neviem ako to cele je ako na tom si co robis a co sa deje a snad pises pravdu. kazdopadne tu je cislo na ktore sa da tiez zavolat. osobne skusenosti s tym nemam ale mozes skusit

www.employment.gov.sk

odoslatprispevok

Emily ty mas priznaky ako dospelych deti alkoholikov tak tyranej zeny. je fajn ze si citala uz ten clanok ktory som ti poslal ale ide o to co si z neho vezmes. ci sa v nom najdes a uvedomis si ze toto je tvoja situacia a musis s nou nieco robit.
teraz ked ti je zle ta nebudem zatazovat dlhymi clankami. teraz by si mala ist najme lekarovi. kazdopadne ked budes mat cas tak si precitaj aj tieto clanky. tie si mozno necitala
www.prohuman.sk

www.manzelstvo.sk

Emillly

teraz sa ma pytal čo mi je lebo sedím na stoličke a hladím do blba lebo mi je zle a točí sa mi hlava...povedal ze no tak sa chod obesiť...ja neviem..mám ho asi až moc rada...predsa len sme spolu 2 roky