11 ročná

Príspevok v téme: 11 ročná
Soitsme

Ahoj, prosím povedzte mi co si myslite o tomto : žijem v domácnosti s 11 ročným dievčaťom, v podstate ju vychováva už 3 rokom keďže ju a jej sestru zverili otcovi, mama pije, posledné štádium alkoholizmu, takže ona nechce čítať, skoro nič sa jej nechce robiť, ničomu sa nevenuje proste znudena je, tatino jej všetko dal o co si zaziadala, vysvecko mala ok je piatacka a len dve dvojky ostatné 1, problém je, že na svoj vek ma divne narážky, na intímne časti mužov, proste dvojzmyselne sa smeje, pri slove chobot, ako viem ze puberta, ale keď to robí pred mladšou sestrou tak mi to príde scestné..... A teraz to ma vykolajilo, vravím jej skus mi pleť po tej maske, máš čisté ruky a ona, ze počkaj akože naznačila že si chytá svoju "" a začala sa smiať, na to som vyletela, že preboha to máš aké chovanie? Máš 11 rokov a chovás sa ako dajaká spodina, proste ja mam dosť, ako o by ste robili vy? Ja by som si to v živote nedovolila, ani by ma to nenapadlo ved to je hanba, otec tu nieje, je v zahraničí takže už 3 roky sa snažím dat im úplne najzákladnejšie základy všetkého, keďže to nevedeli, cize po väčšine som na ne bola sama, prosím názor

Kycera

Soitsme,
ľudská zloba je nekonečná. Niektorí ľudia nevedia čítať, nechápu, ale majú potrebu hovoriť, neuvedomujúc si, že v ich prípade je mlčať zlato.

V tejto konkrétnej veci Ti nedokážem poradiť, preto ten link. Skláňam pred Tebou klobúk, že si sa ujala tých dievčat a čo všetko si už s nimi dokázala. Myslím si však, že o chovaní svojej dcéry by mal vedieť aj jej otec a pri výchove by ste mali postupovať rovnako, inak celé Tvoje snaženie môže vyjsť nazmar. Tak nech sa Ti podarí úspešne vyriešiť aj tento výchovný problém! Veľa trpezlivosti a síl pri zdolávaní prekážok. : )

Soitsme

A týmto prosím admina, aby zrušil celý tento príspevok, pretože to nemá zmysel, podaktorí si to tu asi úrovňou mýlia s pokecom....

e-e

chod uz do pice ty ufnukana nula
ani som necital tvoj dlhy prispevok
nikto nereaguje lebo vidia ze ty sama si spodina

Soitsme

A dosť!
Keď som sa začala starať o tieto dve dievčatá, nemali žiadne hygienické návyky, žiadne slušne vychovanie, deň čo deň, krok za krokom som ich učila to najzákladnejšie, chodila s nimi von, čítala som im, hrala sa s nimi, naučila ich udržiavať si poriadok vážiť si hodnoty, učila správať sa k živým tvorom, po rokoch začali mať pocit bezpečia, skončila im nočná mora zvaná alkoholizmus, detičky nepoznali režim, nepoznali co je to kvalitná a pestrá strava, chodili aj týždeň v nohavičkách, nesplachovali toaletu, neumyvali si ruky, chovali sa k sebe agresívne, menšia dokonca v škôlke vytrhla vlasy druhému dievčatku na plesinu, nevedela sa vyjadrovať, povedať súvislú vetu, chodili strapaté vo zafajcenych veciach, ich mama ich vôbec neučil a hygiene, ničomu, počas troch rokov co som s nimi, sa z 3 stala 1tkarka, deti majú každý deň navarené, majú opraté čisté veci, každý deň sa sprchujú, majú režim, chovajú sa po väčšine veľmi slušne až na pár zadrhelov, spolu čítame, učíme sa, komunikujeme... Ak by som im do života neprišla ja skoncia v detskom domove, lebo ich rodiča by to nezvládli, kvôli alkoholizmu a kvôli pracovnej vyťaženosti, rozhodla som sa týmto dušičkam pomôcť aj keď to bolo ťažké, na úkor seba som zahodila svoje túžby a nastavila ich ako prioritu číslo 1, niesu moje ale bránim ich a strážim a ľúbim ako svoje, nikdy neodpustím aby im bolo ublížené a dám im aj posledné ak ste to potrebovali takto podrobné a teraz tvrdíte svoje!

e-e

lemtoto naco si menis nick

ved vsetci vidia ze si soitsme
si jebnuta uz uplne ? ked nevies diskutovat nezakladaj temy robis hanbu zenskemu pokoleniu jebu na teba aj zeny chovas sa jak uplne odpad a potom sa cudujes ako sa pri tebe chova ta mala zasrana
ty sama si sproste ufnukane decko ktore len stale donekonecna nevie nic ine len pripisovat druhym to co ona sama zije
cize nikoho nema ze na nu kazdy jebe
spamataj sa ty pica sa necudujem ze o teba ani prasivy pes nezakopne

Lemtoto

Nehnevajte sa, hráte sa na svätých a kvôli jednému slovu tu útočite, to skôr vy nemajte deti, presne toto fórum už nieje o pomoc ani o radách je o vás o hlúpych ľuďoch, ktorí sami nemajú normálne zázemie a majú problém vo svojom živote jedine čo viete, je tlachať o výchove to si robte doma, za vlastnými dvermi a aj žite ako vravíte, nie len tu na VEREJNOM fóre, ok?
Dievča chce radu, vy sa do nej navážate, vravela že nieje ich mama, určite sa pred deťmi nespráva nevhodne, už som si všimla mnohokrát ako všetci píšete akoby ste spolunazivali v jednej domácnosti.... Z jedného slova idete analyzovať všetko

otec79

Presne tak BJ. Máš viac rozumu než autorka témy. Deti vnímajú viac než si rodičia pripúšťajú, alebo sú schopní si uvedomiť. Ja sa riadim jedným výrokom ktorý som dávno počul, že netreba ani tak veľmi vychovávať, stačí hlavne pekne žiť a dieťa sa pridá. Deti sa učia najmä odpozerávaním.

BJ 2

Soitsme - ty pouzijes vyraz, j..... na verejnom fore, a myslis si, ze mas nieco sancu vychovat z dietata? Ved sa zamysli. Si pre nu zly priklad, a vzor, siris na nu zlu energiu. Zena by nemala pouzivat taketo vyrazy vobec, a nieto este matka. Dieta len pochyti to, co ma rodic v sebe, ziadna hra. Ostatnych povazujes za spodinu, lebo piju, a ze nemozu byt dobrym prikladom pre dieta, ale ty sa vyjadrujes ako spodina tiez. Chuda dieta... pochytilo od vas same zle veci. Preto si ju chyta a ma narazky na pohlavne organy, lebo je to rebelia, protest, a zlo v ludoch sa na deti prenasa, dedi sa to. NIekto sa tomu postavi, niekto nie, ale s toho co mozes pozorovat, vacsinou sa deti tomu nevedia ubranit, a pokazi ich to. Zamysli sa hlavne nad sebou, to ti poviem. V zivote by som nepustil zenu k svojmu dietatu, co by pouzila tento vyraz, a na verejnom fore... vzdy keby prisla k mojim detom, zakazal by som im dotykat sa jej, a rozpravat sa s nou a odviedol by som ich co najdalej