Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Život po vysadeni antidepresiv..

Príspevok v téme: Život po vysadeni antidepresiv..
Moon_000

Ahojte, chcela by som poradit co sa tyka antidepresiv, vy co mate skusenosti s vysadenim, ako zvladate stres, kazdodenny zivot po liekoch.
Brala som dlhe roky rozne typy liekov (vsetky druhy benzodiazepinov, ssri, snri). Beriem momentalne len nizke davky a co chvila budem na 0. Neviem si predstavit zivot bez liekov, nemam sice depresie alebo uzkosti na kt.som sa liecila no taky nezaujem o cokolvek pocitujem aj teraz. Lieky mi dost uz skodili, preto po dohovore s psychiatrom vysadzujeme postupne, abstinencne priznaky uz vymyzli, citim sa cista.
Ale obavam sa co bude, ked nebudem brat NIC..
Ci nepridu naspat uzkosti popripade aj depresie. Neviem sa prinutit zatial do aktivit kt.som bez liekov dokazala bezproblemov vykonavat...

Vy co mate s podobnou situaciou uz skusenosti, budem rada ked mi napisete ako ste to zvladali.

Dakujem

hehe1

ano, staci, ze sa predpisuje na zaludok helicid a vzniknu silne intolerancie, ktore mozu sposobit aj to trpnutie a kedze to ti idioti nevedia, tak automaticky je to psychicke, poznam, minule bol pekny dokument na dvojke,
kde sa presne venovali teme liekov na znizovanie kyslosti zaludka, ze blokuju travenie a vznikaju prave tie intolerancie a dalsie problemy, samozrejme, doktor ti bude tvrdit, ze to nieeeee a ze to su konspiracne teorie, lebo jeho farmafirmy naucili tak, nasi doktori su zumpa

1212

Našu susedku doničila gastroenterologička liekmi tak, že jej začali tŕpnuť ruky, nakoniec ich už ani nezodvihla. Predpisovala jej lieky na žalúdok, tie jej nezaberali, ale zato jej napadli nervovú sústavu. Takto ju liečila niekoľko mesiacov a nakoniec ju odkázala k psychiatrovi. Aj ju hospitalizovali v Pezinku a príbuzní ju odtiaľ len horko ťažko dostali. Nemala žiadne psychické ochorenie, len nesprávnu liečbu a silnú reakciu na nevhodné lieky. To čo dnes robia s pacientami lekári je už na zaplakanie. A všetko len pre prachy. Česť výnimkám, lebo sú stále ešte medzi nimi aj čestní. Ale je ich ako šafránu.

Slniecko333

Ja som strasne sklamana z nasho zdravotnictva. Nevladala som uniest vodu v ruke a sestra po mne zjapala co simulujem, zobudili ma prvy den po prevoze za 2 hodiny, co som mala to silne busenie, vedla mna zjapala alkholicka a zacala mi neskor strhavat infuziu, z dalsej izby schozofrenicka. je toto ok ?????????? Bola som po traume, kedy mi od bolesti zacalo pracovat telo na nudzovy rezim a takto ma s prepacenim doondili. Hanba. Ja sa obavam uz nemocnic. Co sa stalo napr. mojej mamine. Zacala ju pobolievat chrbtica, ze tam citi elektriku. Isla na neurologiu a pani doktorka ju obrala o 200 eur za injekcie a ze to prejde. To bolo v novembri, ziadna magneticka rezonancia nic. V marci ju operovali s tym, ze ju delilo par minut od konca. Miecha bola skoro uplne utlacena, prechodna na minimum. Keby sa to vyriesilo v novembri mama je dodnes v poriadku. Po operacii ochrnula na obe ruke. Primarka jej povedala, ze ich nikdy nezdvihne a moze sa rozlucit s pohyblivostou. Mama bola v Kovacovej a dnes hybe rukami a aj ich dvihne. Ma silne bolesti, ale je to dric. Vdaka nej som aj ja teraz vybojovala svoj boj. Ked prisla znova do Ba, bola sa tej primarke ukazat a ta len neveriacky krutila hlavou. Za mamou boli aj nejake spol., aby podala podnet na urad pre zdravotnu starostlivost, ze ju budu zastupovat. Clovek je uz niekedy tak unaveny, ze na to ani nema sil. Tak si my zijeme uz len to, co sa da a mnoho krat sme stastni, aj ked sme presli uz mnohymi bolavymi udalostami. Ked mama este nemohla dvihat ruky v Kovacovej a nemohla si umyt vlasy, sestra na nu zjapala nech nesimuluje a srala s prepacenim na nu. Mama len so slzami v ociach povedala, verte mi, ze radsej by som si ju umyla sama. JA ZASNEM NAD UROVNOU NIEKTROYCH NASICH SESTRIER A LEKAROV. TO NIE JE POVOLANIE ALE POSLANIE. JE MI Z TOHO ZLE.

Slniecko333

Bol to akutny stav s vysokym tepom a nemali ma kam umiestnit :( ... dnes viem ze to bola moja najvacsia chyba, ale nasi mi uz doma nevedeli pomoct. zachranka bola volana 3 krat. A teraz si porad co a ako. Sk.rveny system :((((

hehe1

slniecko, v ziadnom pripade si nemala suhlasit s psychiatriou, tam urobia blazna z kazdeho a vsetko je psychicke, sa cudujem ze ked si clovek zlomi nohy, ze mu nedaju antidepresiva namiesto sadry...neskutocne, co si tie nevzdelane hyeny dovolia

Slniecko333

Podotykam, ze som chodila na neurologiu, kde som uz brala infuzky, chodievala som do stacionara, ale bola som tak vycerpana a mala som take bolestti, ze mi blok zatlacil na stavce a to na srdce nejakym zlym pohybom. A skoncila som tak ako som napisala .... Moji rodicia aj priatel su toho svedkom. Povedali, ze doniesli normalne dievca a kazdym mesiacom videli odchadzajucu zenu, ktora nevladala stat ani na nohach. Darmo nasi hovorili, ze je len vycerpana a ake mam problemy. Staci Vam? 12 vymenenych liekov ... 12 ... mam 52 kg a tie ich gramaze ma odpalili. Povedali ze to si robim sama a pomoze mi uz len jedine pezinok. Som teraz v domacom lieceni, moja doktorka to konzultovala s internistami, vysadila mi lieky na najmensie gramaze, zostal mi jeden rano, polka vecer, dala niacin a ze mam pit 5 litrov vody nech sa to svinstvo so mna okamzite vyplavi. Musim zatial brat lexaurin 3 mg, aby som to prezila ... Urobili so mna totalneho debila. Prisla vycerpana zena z prace s bolesti chrbta s vystrelovanim k srdcu a vysokym tepom a odniesla som si prekonany epilepticky zachvat, pocit, ze si vytrham vlasy a vyskocim z okna. nevedela som vydzat sediet na jednom mieste 1 minutu. No co poviete co s tymto spravit ...

Slniecko333

Mne sa teraz stala strasna vec z AD. Z vycerpania totalneho ma zacala boliet chrbtica a tlacila ma na srdce - blokovane stavce. Tiekol so mna pot od bolesti chrbtice. Potrebovala som klud od vsetkeho, ale kedze mam firmu a vsetci ochoreli zostalo to na mne. Vzdy som uzivala len 1 liek a to minimum. Jedneho dna mi Srdce zacalo busit kazde dve hodiny 120 az 140 uderov za minutu. Nemohla som uz ani soat. Stacilo mi dat draslik, magnezium, dorsiflex a tyzden byt v klude na nejakom oddeleni. Kedze na internom nebolo miesto dostala som sa na psychiatriu ! kde ma skoro zabili :( .... oni si vymysleli ze to je panicka porucha dali mi najvacsiu gramaz paretinu, do toho solian a dalsie lieky co nabudzuju. Dostala som serotoninovy syndrom a epilepticky zachvat, chcela som vyskocit z okna, nemohla som dychat mala som otvorene usta a primarka tvrdila ze to je panicka porucha a jej prejavy ?!?... v najhorsom pripade to ide do komy. Vymenili na mne 12 liekov a odchadzala som s tym, ze si vsetko namyslam. Nebyt mojej doktorky, ktora ma teraz lieci, som uz v riti. Chcem sa Vas spytat, je toto vobec mozne? Moja hlava bola uplne v poriadku, rozhodili mi ju, prestal mi normalne fungovat mozog, toto cele trvalo tri mesiace. Chcem sa spytat, je vobec mozne, ze ak je clovek vycerpany a ma problemy so srdcom, tak ked sa uz raz liecil na psychiatrii automaticky ho tam supnu? Nakoniec mi zistili aj arytmiu a totalne vycerpanie. Ublizili mne, mojej rodine, tri mesiace utrpenia ... takeho ze rozmyslam, ze to zverejnim. No neviem, ci to vobec bude mat zmysel a budem mat nato silu ....

Koruna

Ja som tiež brala dlho antidepresíva a asi by som ich brala doteraz ale začali mi už škodiť. Už aj moja psychiatrička skúšala všetky možné ale nakoniec mi sama navrhla že bude musieť liečbu ukončiť lebo si to nevezme na zodpovednosť. Nie každý znesie lieky ja som predtým mávala alergie na dosť vela liekov ale keď prišli úzkosti tak mi nič iné neostávalo. Abstinenčné príznaky som mala tiež dosť dlho ale nakoniec sa to stratilo samé. Asi tri roky na to sme s priateľom pripravovali svadbu a mňa zase chytila taká strašná úzkosť a nevedela som čo robiť či zrušiť svadbu ale nechcela som sa už vrátiť k tým liekom. Veď aj tak by som ich zase musela raz vysadiť a tie absťáky boli zlé to už som nechcela znova prežívať. Nakoniec moja svokra ma objednala k psychologičke Albertovej a u tej som potom absolvovala liečbu úzkosti. To trvalo asi rok ale hlavne som sa u nej naučila s tým sama bojovať a nebyť už závislá na liekoch. Aj dnes sa mi ešte občas objaví taká mierna úzkosť ale je to veľmi zriedka a veľmi slabé takže to za pár minút zaženiem. K liekom by som sa už vrátiť nechcela cítim sa oveľa lepšie a aj celkove som zdravšia. Mám aj iné starosti ako riešiť seba keďže máme s mužom dve malé deti a okolo nich je kopec roboty.