Strašné problémy pri vysadení AD

Príspevok v téme: Strašné problémy pri vysadení AD
Oliver91

Po piatich rokoch užívania AD som sa prestahoval do zahraničia. Mám za sebou rozne vyšetrenia kvôli zdravotnym problémom a lekári ma upozornili že musím AD vysadiť, lebo je to už momentálne pre mna nežiadúce. AD mi až tak nepomáhali ale teraz ked som ich začal vysádzat je to hotova katastrofa. Cítim sa strašne klepe sa mi celé telo je mi na vracanie, unava prišerna a ako ke by som mal nejaku alergiu tak ma pali pokožka. Na paty nemožem dostúpit ako keby som ich mal spalené. Ked som volal doktorovi poveal že to musim vydržat že su to abstinenčné príznaky a že ked sa nedá musím íst na oddelenie ležat. To si nemožem dovoliť mám novu prácu a hned by ma prepustili. Chcem sa spytat niekoho čo tiež musel vysadit AD ako to znašal ako sa to dalo vydržat. Čo mám robit som tu sám potrebujem vediet s čím mam ešte ratať a či je to normalne. Ked som bral AD začal som mat problemy s miechou klbami praskali mi žily a bolela ma pečen. Najskor som nevedel že je to z toho až ked doktor povedal že to treba vysadit. Teraz som uplne na dne. Ako ste toto zvladali ked ste nemohli brat AD?

hehe1

no to je klasika, to si namyslas, lebo jemu sa nechcelo s tym nic robit.... prestan to uzivat, to v kazdom pripade, ked pojdes za psychiatrom, tak je jasne, ze ta bude nutit a rozpravat ti kraviny ako to musis uzivat.... bral si to dlho, to je silne psychotropne svinstvo, na ktore vznika zavislost, teda mas abstaky, musis to nejako zvladnut, len ta neliecena borelioza moze byt problem....

Oliver91

Ja som nemal úzkosti ani depresie len tie bolesti prostaty a vyžarovalo to do noh. Úplne pálivé, bolo to silné. Keďže vtedy mi tú boreliózu nenašli tak doktor sa vyjadril že si to všetko len namýšlam a že ma v skutočnosti nič nebolí že je to psychika. Taky bol záver a preto som potom u psychiatra dostal AD. Mal som to v papieroch, k tomu psychiatrovi ma poslal obvodák na základe záveru od urológa a neurológa. Nikdy som nemal úzkosti. Tie bolesti prostaty a pálenie som mal aj naďalej ale to sa už so mnou nikdo nebavil. Tak som čakal kedy to prejde sa priznám veľmi som netušil čo vlastne beriem bolo to viac liekov, lebo zozačiatku mi z nich bývalo zle. Tak ten doktor mi dával rozne. Potom som si už na to zvykol na tú prostatu som bral všelijaké čaje a tak do troch rokov to prešlo. Ked mi teraz zistili tú boreliózu povedali že zastaralá a neliečená a doktor sa tu vyjadril že tie AD boli v mojom prípade uplne zbytočne. Ale priznám sa ja som si nečítal ani príbalové letáky lebo som radšej nechcel vedieť čo je to za svinstvo len aby mi prešli tie bolesti z prostaty. Ked to potom neprechádzalo začal som tie AD sám vysádzať ale bolo mi z toho strašne zle, ked som bol na Slovensku išiel som za psychiatrom čo mi to predpisoval a ten mi vyslovne povedal aby som to v žiadnom priípade nevysadzoval že si len ublížim. Tak zase som sa k nim vrátil a až teraz ked už sú problémy úplne nové praskajú cievy, aj pečenové testy som mal zlé, bolesti kĺbov a iné tak tu lekár sa vyjadril že to musím vysadiť. Ale ani týchto lekárov nezaujíma ako to zvládnem je to moj problém to chápem oni za to nemôžu že mi ich doktor na Slovensku predpísal. Mal by som teraz brať lieky na boreliozu a tie problémy ktoré mám ale nedá sa kvoli tým pečenovým testom. Pritom si myslím že na Slovensku keby som bol tak by mi to doktori kludne predpísali by sa nekašlali či zgegnem alebo nie z tolkých liekov.

Jaja15

Je pravda že zdravotníctvo na Slovensku je v katastrofálnom stave, ale ak ti predpísali AD musel si mať príznaky depresie - úzkosť, nespavosť...AD sa nepredpisujú ako doplnok k iným diagnózam, sám musíš vedieť prečo ti boli pôvodne predpísané a či pomohli. Musel si mať príznaky ako napr.úzkosť, strach - a tam ti pômôžu len AD. Ale kludne si mohol mať boleriozu a cítil si úzkosť - tak ti predpísali AD na úzkosť, ale samozrejme na boleriozu to vplyv nemalo....Ak by ti liečili len boleriozu, úzkosť by sama od seba nezmizla....Záleží aj aké silné AD si bral a ako dlho....čím dlhšie a čím boli silnejšie, tým je tam dlhšia doba pri vysádzaní - vysádanie niekedy trvá aj niekoľko mesiacov - kludne začni znižovať o 1/4 denne dávky /mesačne, ďalší mesiac znížiš dávku o ďaľšiu 1/4....Treba sa tam sledovať , čo ešte v pohode zvládaš....Pomôcť ti môžu prípravky ako MagneB6, Bkomplex, prírodné prípravky na ukludnenie či už čaje alebo prípravky kde je medovka, valeriána, chmel....

hehe1

v slovenskej ordinacii plati, ze vsetko je psychickeee a na vsetko treba antidepresiva, totiz slovensky doktor je lenivy ako vos, nechce sa mu nic a bez uplatku vacsinu odflakne a tak vsetko hadzu na psychiku, to je totiz najjednoduhsie, dalsie je, ze casto chyba odbornost u nich a co nevedia, je tiez psychicke, lebo oni maju take ega, ako new york a mysia si, ze vsetko vedia a pritom su slabucki ako caj.....by som ti porozpraval a nie len ja, takych ludi su tisice.... vysad to svinstvo, tras je urcite z toho, neviem preco si to tak dlho pchal do seba preboha.... skus prirodne doplnky magneb6 vitaminy nejake nakupit, ale uz to neber....

Jaja15

Sú lieky ktoré treba vysádzať postupne. Neviem ktorý lekár ti predpísal AD - či obvodný alebo psychiater. Psychiater by mal vedieť či terajšie problémy sú spôsobené vysadením AD. Ten tras to je OK, môže to byť vedľajší účinok vysadenia, ale o bolesti päty a pečene sa dá polemizovať či je to spôsobené užívaním AD alebo to s AD vôbec nesúvisí....Sú lieky ktoré treba vysádzať postupne, znižovaním dávky alebo postupnou výmenou za slabšie a slabšie....Rovnako je otázne či terajší tras je spôsobený abstinenčnými príznakmi po vysadení AD alebo aktuálnym psychickým stavom. Skús AD vysádzať postupne, po 2-3týždňoch sa zníži dávka o polovicu a o ďaľšie 2-3 týždne o 1/4 z pôvodnej dávky.....

Oliver91

Neviem čo spravím, teraz je víkend ale v pondelok musím íst do roboty a nemám vobec silu na nič. Najradšej by som umrel. Tu doktor sa čudoval prečo mi na Slovensku davali AD mal som problémy s prostatou a bolesti mi vyrážali do noh. Najskor tvrdil že prostata je OK že si to namyšlam a ked som už tri roky bral AD sa zistilo že mam boreliu. Už som ich skušal vysadzat aj sám ale strašne mi začalo byt zle až som chytal paniku tak doktor že musím to brat dalej. Už mi potom nikto nerobil, žiadne vyšetrenie len stále nový recept a dovi! A teraz aj keby som nechcel ich vysadit musím lebo mi začali strašne škodit už mám kopec dalších problémov. Tu na mna každý kašle len sa doktori čudujú že vraj ludia zo Slovenska skoro všetci AD.

lLily

lekari su mudri len v predpisovani liekov, no jak mas asi tak vysadit AD, ked to nejde? v podstate sa to nepodarilo skoro nikomu bez toho, aby nepresiel na ine lieky a tie ine lieky ti mozu este viac ublizit nez AD minimalne v tom pripade, ze si na ne vytvoris este silnesiu zavislost a abstinencne priznaky sa este zhorsia