Strašné problémy pri vysadení AD

Príspevok v téme: Strašné problémy pri vysadení AD
Oliver91

Po piatich rokoch užívania AD som sa prestahoval do zahraničia. Mám za sebou rozne vyšetrenia kvôli zdravotnym problémom a lekári ma upozornili že musím AD vysadiť, lebo je to už momentálne pre mna nežiadúce. AD mi až tak nepomáhali ale teraz ked som ich začal vysádzat je to hotova katastrofa. Cítim sa strašne klepe sa mi celé telo je mi na vracanie, unava prišerna a ako ke by som mal nejaku alergiu tak ma pali pokožka. Na paty nemožem dostúpit ako keby som ich mal spalené. Ked som volal doktorovi poveal že to musim vydržat že su to abstinenčné príznaky a že ked sa nedá musím íst na oddelenie ležat. To si nemožem dovoliť mám novu prácu a hned by ma prepustili. Chcem sa spytat niekoho čo tiež musel vysadit AD ako to znašal ako sa to dalo vydržat. Čo mám robit som tu sám potrebujem vediet s čím mam ešte ratať a či je to normalne. Ked som bral AD začal som mat problemy s miechou klbami praskali mi žily a bolela ma pečen. Najskor som nevedel že je to z toho až ked doktor povedal že to treba vysadit. Teraz som uplne na dne. Ako ste toto zvladali ked ste nemohli brat AD?

Tronne

Mne skôr na tom vadí že knihy začal písať až keď ho vyhodili. Dovtedy zbieral smotanu v podobe peňazí. Vtedy mu nevadilo, že lieky pacientom škodia, hoci to samozrejme musel dobre vedieť. Na druhej strane je dobré, že to napísal, hovorí sa že neskoro, ale predsa. Aspoň niektorým otvoril oči.

lLily

blbecek siel po svojej farmakarieise do dochotku, tak si chce zas len zaorbit vytrubovanim pravd, ktore su uz tak kazdemu viacmenej zrejme

www.youtube.com

lLily

Tronne a co sa divis, sak lekari musia drzat spolu aj ked ti tym kopu hrob, im si cela uriti, nezalezi im na pacientoch ak to nejsu rodinni prislusnici (comu sa zaroven nedivim v splocsnot kde kazdy na kazdeho i tak sere) a rodinnym prislusnikom by take svinstvo nikdy nepredpisali, nikdy.

lLily

staci si precitat pribehy tych, ktori si tym presli, este ten idiot exfarmaceut bude zarabat na nejakej srackovej knihe zatoze ho vyhodili z fachu za veci, ktore su celkom zrejme

Tronne

Angelika, ale to nám nepomôže, lebo to všetci vieme. Všetci ktorým to predpísali na to nejakým spôsobom doplatili. Pripúšťam ale že sú stavy kedy sú takéto lieky nevyhnutné. Len si myslím, že keď už pomocou týchto liekov lekári pacienta stabilizujú, mali by po čase sami navrhnúť ich vysadzovanie a tiež ten proces celý sledovať. Lebo všetci od toho dávajú ruky preč keďže dobre vedia čo to zo sebou prináša aké horrory. To je veľmi nezodpovedné. Človek ktorý tieto lieky už nepotrebuje by mal mať šancu pod dozorom lekára sa ich zbaviť. Sme ľudia, nie kontajnery.

Angelika3

Viem o super knihe Nežiaduci účinok-smrť- ak chcete vedieť zatajovanú pravdu o týchto liekoch odporúčam
Je mi ľúto čím musíte prechádzať.

Tronne

Ja som užívala antidepresíva necelé dva roky a keď som sa rozhodla ich vysadiť bolo to hrozné. Mne ich tiež predpísal neurológ tu na Slovensku. Keď som išla za ním že mi je po vysadení strašne zle, všetko sa mi točilo, tiež tras, na vracanie... tak mi povedal načo experimentujem, že či som ja lekár. Že to nemám čo vysadzovať. Že to mám brať tak ako mi predpísal a keď sa mi nepáči jeho liečba mám si nájsť niekoho iného. A viac sa so mnou ani nebavil. Išla som potom za obvodnou že čo mám robiť a ona tiež to isté že načo lieky sama vysadzujem keď tomu nerozumiem.Tak som sa jej pýtala či podla nej ich mám brať do konca života a ona že ak to bude potrebné, tak prečo nie. Že čoho sa bojím. Že či aj ja počúvam rady všelijakých šarlatánov o tom aké sú lieky škodlivé. Že potom nech sa nečudujem keď mám problémy. A to som jej nič o žiadnych radách nehovorila neviem z čoho to vydedukovala. Tak som ju poprosila nech mi vydá moju zdravotnú kartu že pôjdem inému lekárovi a na to mi zahlásila že na to nemá právo že kartu pošle sama tomu novému obvodnému. Takže moje zdravotné záznamy ja ako pacient ani nemôžem vidieť to je úžasné kam sme to dopracovali.
Vysadenie antidepresív nakoniec u mňa trvalo veľmi dlho a nebola by som čakala že budem mať z toho až také stavy. Musela som prerušiť VŠ lebo to sa nedalo aj chodiť do školy aj sa učiť. Ešte dva roky po vysadení som mala mierne absťáky a to som ich nebrala nijako dlho. Viem si predstaviť že u teba to musí byť hrozné a priprav sa na to že to aj dlho potrvá kým sa z toho vyhrabeš. Podľa mňa by si sa mal vrátiť na Slovensko a riešiť to tu lebo do práce určite nebudeš môcť chodiť. A ako ti tu všetci radia drž sa toho a znižuj len po minimálnych dávkach inak to nezvládneš a budeš sa musieť k liekom vrátiť. Už z tohoto vidno čo je to za hnus a čo to s našim telom robí. A pritom nám to predpisujú na všelijaké problémy ktoré ani s depkou nesúvisia. Už to berú ako cukríky pre dospelých. Ale čítala som, že v USA dokonca deťom v škôlkach predpisujú tieto lieky. Možeme čakať že to onedlho bude bežná prax aj u nás. Potom už budú všetci závislí, drogy ani nepotrebujeme, už tu máme iných dílerov ktorí sa o to postarajú.